Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 24 členů, z toho 8 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno) Michal Skalka a Ondřej Horňák (ŠK Veselí n. Mor.) a Petr Krolop (ŠK Prušánky)

Druhý sraz KP družstev mládeže

19. ledna 2016 v 23:56 | Martin Londin |  Ostatní turnaje a aktivity
V sobotu dne 9.1.2016 proběhlo v Zastávce u Brna v pořadí již druhé trojkolo KP družstev mládeže.
Po úvodním srazu jsme byli spolu s Kuřim "D" bez porážky a čekal nás hned v úvodním dnešním kole přímý souboj, který měl napovědět, jak se budou vyvíjet naše šance dále. Sice jsem v pátek dovezl z Prostějova synovce Šimona Londina, který nám hraje první desku a jeli jsme vlastně v plné sestavě, ale i tak jsem nám moc velké naděje nedával.
Naši sestavu dnes tvořili:
Londin Šimon
Londin Lukáš Vojtěch
Vyčítal Jan
Fridrich Petr
Londin Michal Karol
Náhradník: Londinová Jasmína Marie (Doprovodný turnaj)
4. Kolo
ŠK Kuřim "D"
3½:1½
Kvasaco Vacenovice
1.
Pavlík Vladimír
1776
½ - ½
Londin Šimon
1624
2.
Křivánek Jakub
1399
0 - 1
Londin Lukáš Vojtěch
1215
3.
Bauer Miroslav
1324
1 - 0
Vyčítal Jan
1096
4.
Tajovský Šimon
1136
1 - 0
Fridrich Petr
1111
5.
Fikejs Tomáš
1185
1 - 0
Londin Michal Karol
1045
Rozdíl 729 ELO bodů v náš neprospěch a podstatně méně zkušení hráči na naší straně to jasně ukazovalo kdo je tady favoritem. Nicméně začátek se pro nás vůbec nevyvíjel špatně. Jen Miško hrál rychle a ztratil hned v zahájení pěšče, pak kvalitu a pak bez toho, aby se pokusil klást odpor a bojovat, partii vzdal. Šimon na první desce se snažil a hrál aktivně, ale zkušený soupeř všechny hrozby a záludnosti pozice ustál a po výměnách přešla partie do remizových vod. Lukášek na druhé šachovnici stál také moc pěkně i když v pozici bylo hodně záludných kombinačních motivů z obou stran. Petr sehrál dost špatně zahájení a udělal velkou rošádu Šimonovi Tajovskému rovnou "pod nůž", ten se nenechal dvakrát pobízet a s chutí mu předvedl jak se za to soupeř trestá. Velké naděje jsem tedy vkládal do Honzy, který naopak sehrál úvod partie parádně, získal pěšce v centru a jeho střelec spolu s koněm, dámou a získaným pěšcem ovládli centrum šachovnice a myslel jsem, že snad i partii. Bohužel se Honza tak zabral do útočení, že zapoměl "schovat" krále a naneštěstí se k tomu ještě přehlédl, nechal si zadarmo jednotahově sebrat figuru a to ještě tak nešťastně, že dal k tomu jako bonus i druhou. Pozice se mu zhroutila jako domeček z karet a bylo vymalováno. Vzhledem k tomu, že Šimon na první šachovnici se dohodl se soupeřem na remize, dohrával jako poslední Lukášek a bylo jasné, že odejdem poražení. Nakonec Luky soupeře přechytračil a v dámské koncovce si dojel nezadržitelně pro dámu. Jaké bylo naše překvapení, když však místo dámy, kterou všichni čekali, si postavil Luky střelce!! Toho si nechal následně dát do vazby na krále a napadnout pešcem a zdálo se, že jasně vyhranou partii ještě zremizuje. Naštěstí našel cestu jak si šachováním nahnat soupeřova krále tak, aby získal pešce, který ohrožoval střelce a následně ještě vyměnil dámy. Výslednou koncovku samotného krále proti třem pěšcům a střelci už soupeř hrát nechtěl a Lukášek si tak připsal pěkné a cenné vítězství. Výsledná prohra se dala čekat, ale kdyby Miško hrál pomaleji, pečlivěji a hlavně kdyby více bojoval a nevzdával se předčasně, a kdyby Honza nepřehlédl jednotahovou ztrátu dvou figur najednou, mohli jsme pomýšlet i na překvapení. Miškovi jsem vysvětlil, že takto se za družstva nehraje a pokud nebude bojovat, vystřídá ho Jasmínka, která hrála doprovodný turnaj. Ta sice v prvním kole doprovodného turnaje prohrála se zkušeným Michalem Štoudkem (r. 2003 - ELO 1315), ale hrála pomalu, pečlivě a bojovala až do konce.
V pátém kole jsme dostali další ze silných týmů - Duras "B". Začínáme katastrofálně, Miško se sice snaží, ale špatně spočítá propočet a prohrává o věž, Peťa vedle něj zase věnuje soupeři dámu.
Lukášek prohrává ve věžové koncovce o pěšce, ale má výborně postavené figurky a v podstatě jde o dle mého názoru vyhranou pozici. Bez toho, aby dal šanci soupeři, který 5 minut usilovně přemýšlí jak odvrátit všechny hrozby (až se z něj pomalu kouří), udělat chybu, bez toho, aby se podíval, jak hrají ostatní členové družstva, prostě nabídl soupeři remizu a ten ji ochotně přijímá. Prohráváme 2,5 - 0,5, Šimon má ostrou a krásnou partii plnou oboustranných hrozeb a Honza naštěstí pěkně vyhrává. Po velkém a náročném boji a nakonec i se štěstím Šimon vyhrává těžkou koncovku střelce, koně a tří pěšců na dámském křídle proti věžce a čtyřem pěšcům na křídle královském. Konečný verdikt tedy remiza, pro všechny pochvala za snahu, Honzovi a Šimonovi za cenné body a Lukymu promlouvám do duše, stejně jako po minulém kole Miškovi, že takto se za družstvo nebojuje.
5. Kolo
Kvasaco Vacenovice
2½:2½
ŠK Duras BVK Královo Pole "B"
1.
Londin Šimon
1624
1 - 0
Glozar Tomáš
1475
2.
Londin Lukáš Vojtěch
1215
½ - ½
Nezval Filip
1208
3.
Vyčítal Jan
1096
1 - 0
Ivanov Mikhail
1303
4.
Fridrich Petr
1111
0 - 1
Dvořák Tomáš
1250
5.
Londin Michal Karol
1045
0 - 1
Lúč Martin
1121

Jasmínka si ve druhém utkání doprovodného turnaje připisuje bod proti mladičkému Borisi Kupsovi.
V šestém kole jsme dostali lehčího soupeře, ale hlavně to konečně všem dnes "sedlo". Jen Lukášek nedokázal najít cestu k výhře a nakonec přešel do remizové koncovky nestejných střelců. Kterou se nicméně pokoušel vyhrát, ale po několikátém opakování tahů pochopil, že to není ten případ, kdy se má bojovat až do konce, co jsem mu vyčítal minulé kolo a souhlasil s remizou. Je to jediná půlka, kterou soupeři povolíme a vysoké vítězství na závěr.

6. Kolo
ŠK Svornost Rousínovec
½:4½
Kvasaco Vacenovice
1.
Hvozdovič Jan
1503
0 - 1
Londin Šimon
1624
2.
Švejnoha Jakub
1126
½ - ½
Londin Lukáš Vojtěch
1215
3.
Boba Tomáš
1058
0 - 1
Vyčítal Jan
1096
4.
Mikulášek Ondřej
1000
0 - 1
Fridrich Petr
1111
5.
Procházka Jáchym
1000
0 - 1
Londin Michal Karol
1045
Jasmínka si v posledním třetím utkání doprovodného turnaje připsala druhou dnešní výhru proti Romanu Hetflaišovi a potvrdila, že jde výkonnostně nahoru a zaslouží velkou pochvalu.
Výhrou v dnešním posledním kole jsme se dostali na průběžnou krásnou třetí příčku, ale budeme mít určitě co dělat abychom se v popředí udrželi. Hned v následujícím 7. kole nás čeká další s favoritů - ŠK Lokomotiva Brno "E" (dnes hrála zkušená sestava s ELO o 701 vyšší než my a také dokázali 2x suverénně vyhrát a s Kuřimí "D" remizovat) a na záda nám dýchají Kuřim "C" a Zastávka "A".

Za dnešní výkon na závěr velká pochvala všem, vždyť se povedlo udržet mezi nejlepšími a až 19. března na posledním srazu rozluštíme napínavou tajemku jak to letos nakonec dopadne.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Martin Macek Martin Macek | 25. ledna 2016 v 11:48 | Reagovat

Vacenovice mají letos dobrou sestavu. A co si budem, hlavně díky rodinnému klanu Londinů.... :-D Když ne letos, tak v příštím roce určitě bych to viděl na postup. :-)

2 Milan Londin Milan Londin | E-mail | 31. ledna 2016 v 7:16 | Reagovat

[1]: Bohužel jsi přílišný optimista,dvojčata budou v příští sezoně "přestárlá" a tudíž budou hrát ve vyšší věkové kategorii,a tam budou mít podstatně těžší soupeře,než letos.Ale i to třetí místo v kraji je úžasné v konkurenci brněnských a kuřimských škol.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama