Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 24 členů, z toho 8 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno) Michal Skalka a Ondřej Horňák (ŠK Veselí n. Mor.) a Petr Krolop (ŠK Prušánky)

Pozvánka na vánoční akci pro šachové amatéry

19. prosince 2015 v 12:52 | Martin Macek |  Ostatní turnaje a aktivity
Dá se říct, že tak jako každý rok, i letos bude náš šachový klub pořádat Vánoční turnaj amatérů. Novinkou turnaje bude letos pozvání i pro ostatní šachové amatéry z Mikroregionu Nový Dvůr, což je spolek obcí Vacenovice, Ratíškovic, Milotice, Svatobořice-Mistřín, Skoronice a Vlkoš. A to z toho důvodu, že "vacenovijáci" přestali mít o tuto akci zájem. A vzhledem k tomu, že náš turnaj slaví své první "půl-výročí" chtěli bychom aby tato akce měla důstojnější průběh, předevšímv hojnější účasti amatérských šachitů.To zda se náš záměr podaří nebo ne, bude záležet na tom, jak velká se tomuto turnaji udělá propagace a reklama. A proto mimo jiné prosím i ty z vás, kteří občas zavítají na naše stránky a mají ve svém okruhu nějakého ryze amatérského hráče, který by měl trvalé bydliště v některé z vyjmenovaných obcí, aby jste mu o této akci řekli. Kdo ví, časem se z toho třeba udělá "velký" turnaj amatérských šachistů z okresu Hodonín. Co je zajímavostí je fakt, že 4 roky po sobě měl turnaj vždy jiného vítěze.
Tato akce má také i svůj náborový charatker, neboť v širším měřítku lze přilákat k šachové hře i doposud nerozhodnuté amatérské šachisty, kteří by mohli podpořit zkomírající registrovanou členskou základnu okresu. Stačí se podívat na situaci kolem nás, počet týmů které se zapojují do okresních soutěží a především počet obcí, které svou hráčskou účastí aktivně reprezentují svou obec. Vždyť jen co já pamatuji, tak za poslední 4 roky skončily Šardice a Ždánice. Domanín, Kněždub přestaly hrát na 7 deskách, a co se proslýchalo tak min. dva kluby se rozhodovali zda nastoupí letos do OP I. nebo raději do OP II. A to bychom chtěli i tímto turnajem a jeho propagací změnit. Vždyť se takto podařilo třeba Ratíškovicím získat dobrého šachistu v loňském vítězi turnaje - Jiřího Žebru.
Podobných šachových akcí pro šachové amatéry by mohlo být na okrese víc a vánočníé svátky jsou k tomuto počinu ideální.Turnaje kde si přidjou zahrát registrovaní hráči je více než dost, ale kromě toho že se doře popije a ochutná se guláš, nemají na rozšíření členské základny žádný vliv. Tím ale nechci tvrdit, že jsou tyhle akce k ničemu, ono je dobře, že hráči jednou za rok sejdou a odregaují se u kace kde o nic nejde. Ale jak jsem napsal, je potřeba myslel i dopředu a získávat něustále nové hráče, především z řad mládeže a proto součástí tohot turnaje bude i dětská kategorie.

O kritiku co by se jak by se mělo na okrese Hodonín mezi šachisty dělat není nouze, ale jak já říkám přejděme od slov k činům. A tak jako se třeba před dvěmi lety obnovil v Ratíškovicích okresní přebor v RAPID šachu a loňský vítěz v současné době válí za Strážnici B (Jakub Šuráň), mohla by se i tato akce stát úspěšnou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama