Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 24 členů, z toho 8 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno) Michal Skalka a Ondřej Horňák (ŠK Veselí n. Mor.) a Petr Krolop (ŠK Prušánky)

Partie ze zápasu proti Strážnice A+B

31. října 2015 v 11:43 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
Jak jsem si někteří všimli, zeje tento blog prázdnotou. Bohužel. Nerozhodný Já na jeho aktualizaci nemám vůbec čas, blog jsem rozjel myslím si, že na průměrné úrovni, své příznivce si tento blog z řad šachové veřejnosti držel, ale nenašel se v klubu žádný pokračovatel.

Já už jsem definitivně členem dětského oddílu v Ratíškovicích, se kterým mám jako předseda, jednatel, pokladník, zástupce trenéra, řidič, kapitán, uklízečka, spojovatelka, tiskový mluvčí a nevím co ještě, spoustu práce. Do toho mne limitují moje rodinné a pracovní povinnosti a tak holt něco musí stranou. Aktulaizace tohoto blogu to odnesla jako první.

Nicméně jsem zpracoval dvě partie ze zápasu, proti tradičnímu rivalovi ze Strážnice, i když ta jedna, je jen rozbor pozice, kterou jsem v dané chvíli viděl, která mne zaujala a tak jsem si ji vyfotil a následně rozebral.

Zatímco tým Jiskry Strážnice B při své premiéře proti Vacenovicícm B bodoval, na tento dílčí úspěch nenavázalo "strážnické áčko" a vzhledem k tomu, že tohle byl jediný zápas mezi oběma mužstvy v letošním roce, ponese si Jiskra "vacenovský komplex" až do další sezóny. Ale berte tuhle uštěpačnou poznámku prosím s nadhledem, rozhodně se kvalitnímu soupeři nevysmívám, ale je to holý fakt, že se šachové stěstíčkou uklonilo i tentokrát na naši stranu. Mrkající

No abych to nentahoval zbytečnýma kecama, vložím sem odkaz na partie:

1. Šuráň Jakub - Křižka Václav - partie kde šlo o vše. Vašek obětoval figuru za pěšáky a měl tam jasnou remízu, kterou ovšem neviděl. Já už jsem tam pak nebyl a tak nevím kde udlěal "mistr tesař" chybu. Na webu Ratíškovic, jsme mylně uvedl, že Václav vedl o dva pěšáky, za čož se omlouvám. Byla to moje nepozornost.
Jinak pozice byla taková jaká je na samotném začátku partie. Poslední tah černého byl ...Dh1+ a bílý s králem uhnul Ke2. V tuto chvíli měl Vašek několik možností. Mohl hrát Dxh2+, bílý by zřejmě uhnul králem na d3 a Vašek mohl taky sezobnout dalšího pěšáka na g3, anebo hrát na věčný šach, jak je to na diagramu. Ale rozhodně nestál na prohru. Co se tedy v závěru partie stalo, nevím. Možná to rorklíčoval Pavel Solařík na svém webu. Mrkající

2. Fanta Jíří - Macek Lukáš - klobouk dolů před Lukášem. Zahrál výbornou partii, udržel si čas, i když 40-tý tah udělal v čase 01:57 hod., ale se nenechal utahat na čas (jako v loni při partii s p. Matušinou) a ač se p. Fanta snažil sebevíc, musel o remízu bojovat on sá a ne Lukáš. V jednu chvíli byl Lukáš i vyhraný, ale jak mě řekl, sice to viděl, jenže počítal s tím, že by při dobrání věže 26...Nxd4, přišel o pěšáka. Jinak mělo přijít 26...Vxd4 a bylo po soupeři. Bílý totiž udělal hrubku, kdy 25. Qxd4 byla fatální chyba. I když to mohl Lukáš také zahrál lépe, protože 23...nemusel uhýbat králem Kh6, ale mohl zahrát právě Vd4 a zesílit tak stvůj tlak. Ale dobře se mi to kecá, když to ukazuje počátač....Partie nakonec trvala 5,5 hodiny a pro mne je to nepochopitelné. Zvláště když už Vacenovice vedli 4:2, hrála se poslední partie a Lukáš nabídnul p. Fantovi remízu ve 41. tahju, tento ji nepřijal a mermomocí to zkoušel tahat na čas. Jako by v této soutěži o něco šlo.....Zamračený


.

Možná mě pošle svoji partii i Jirka Neduchal, který parádně zvítězil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mirek Múčka Mirek Múčka | Web | 2. dubna 2016 v 23:05 | Reagovat

Zítra se za šachovnicemi utkáme v odvetě s Kněždubem a tak chci jen poopravit fakt, že proti Jiřímu Fantovi hrál v prvním kole Josef Šebesta.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama