Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 24 členů, z toho 8 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno) Michal Skalka a Ondřej Horňák (ŠK Veselí n. Mor.) a Petr Krolop (ŠK Prušánky)

MČR v rapid šachu - Doksy, 12.-13.9.2015

20. září 2015 v 23:52 | Martin Londin |  Soutěžní aktuality

Ve dnech 12 - 13. září se konalo v Doksech MČR mládeže v rapid šachu. V kategorii H10 si účast vybojoval Lukáš Londin a v kategorii D10 Jasmína Londinová. Na akci jsme vyrazili už ve čtvrtek 10. září, protože jsem slíbil pomoc sestře Janě při organizaci oslav 90. let organizovaného šachu v Hlinsku (odkaz na tuto povedenou akci je zde). Do Doksů jsme tedy vyrazili z Hlinska a to až večer před 20:00 a dorazili jsme kolem 22:30. Asi 10 minut jsem hledal podle navigace rekreační středisko Poslův Mlýn, kde se MČR konalo a kde jsme měli také ubytování. Nakonec se mi povedlo najít jak samotné středisko, tak i v nočním rozlehlém areálu p. Jínovou která měla na starosti ubytování. Dostali jsme společný "bungalov" s kamarády z Hlinska: sestrou Janou, Vojtou Říhou (hrál Open turnaj), Maruškou Vaškovou (D14) a taky synovcem Šimonem z Prostějova(H14) a tak jsme si rozdělili pokoje na klučičí a holčičí, rychle jsme se vybalili a utahaní po celém dni jsme všichni rychle usnuli.
Druhý den jsme se nasnídali a po slavnostním zahájení už začal turnaj 1. kolem.
Po zkušenostech z minulých turnajů jsem jen zkontroloval jestli děti sedí tam kde mají a šel jsem čekat na terasu na sluníčko jak to dopadne. Lukášek dostal za úkol zapisovat alespoň prvních 20 tahů (nebo 10 minut) aby trochu zpomalil hru (moc to ale nepomáhalo). Jak se dětem dařilo a jak zvládli jednotlivá kola? To jsem zadal dětem jako úkol - ať napíšou svou první reportáž, jak celý turnaj prožívaly, jak viděly své výkony v jednotlivých kolech a vůbec celý pobyt).
A než to Jasmínka s Lukáškem zvládnou sepsat, alespoň Vám prozradím, že mě velmi mile překvapili:
  • Jasmínka po prvním dni měla 2,5 bodu tedy jen 0,5 bodu za Lukáškem! (přiznám se že jsme se s Jasmínkou bavili před MČR o tom že pro ni budou úspěchem aspoň 2 uhrané body a aby neskončila poslední - přece jen z 28 dívek v této kategorii byla nasazená jako předposlední a čekaly ji samé zkušené soupeřky). Škoda že druhý den už se ji tolik nedařilo, ačkoliv měla partie velmi pěkně rozehrané, chyběly ji zkušenosti a žádné další bodíky ani půlky nepřidala. Celkový výsledek 2,5 bodu ji tedy stačil na konečné 25. místo. Největší radost jsem měl z její přemýšlivé hry, kdyby takto dokázal zpomalit Lukášek, to by bylo něco!! Věřím, že s přibývajícími zkušenostmi budou přibývat i bodíky a Jasmínka, pokud se bude snažit, by letos mohla výkonnostně dost poskočit, ale to ukáže až čas. Odkaz na konečné pořadí D10 najdete zde.
  • Lukášek po prvním dni 3 body - tedy na něj spíše průměrný výkon, na druhou stranu ho tady čekali samí těžcí soupeři a tak v podstatě se "držel" plánu (před MČR jsme se bavili, že by bylo hezké pokud by uhrál aspoň 50 % tj, 4,5 bodu a umístil se někde podle svého nasazení tj. kolem 26. místa). Ovšem druhý den se rozjel parádně a po šťastné remíze s Lukášem Petříčkem z Kuřimi, dokázal obě další kola vyhrát. Tento nedělní parádní výkon a konečných 5,5 bodů ho vyneslo na krásné 14 místo z 44 startujících. Takže velká gratulace - v této konkurenci to beru jako velký úspěch! Odkaz na konečné pořadí H10 najdete zde.
No a jak dopadli ostatní kamarádi?
Vojta Říha uhrál 7,5 bodů (ztratil pouze za 3 remizy) a dokázal vyhrát celý Open turnaj a hlavně předváděl opravdu pěkné šachové výkony - zejména závěr jedné jeho partie, kde matoval střelcem a koněm s 10 vteřinami na hodinách + přídavek 5 sec. na tah - to byl opravdu parádní kousek. Odkaz zde.
Maruška uhrála 4 body a obsadila konečné pěkné 8. místo - navíc by mělo toto umístění zaručovat start na MČR i v příštím roce, kde bude hrát opět v této kategorii. Odkaz zde.
No a Šimon uhrál 4 body a skončil 29. z 44. hráčů (asi čekal více , ale v této kategorii je už opravdu velká konkurence)
Odkaz zde.

Na závěr ještě odkaz na tuto akci na stránkách Hlinska - zde.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Milan Londin Milan Londin | E-mail | 21. září 2015 v 11:21 | Reagovat

Velká gratulace Jasmínce i Lukáškovi k výbornému výkonu.A to ještě byly "rezervy".Jasmínka v domácí přípravě,která skoro nebyla žádná a Lukášek možná kdyby si "sedl na ruce" aby zpomalil ,mohl uhrát možná o půlbod více.
Ale u něj se ta domácí příprava vyplatila.Hlavně pro Jasmínku by mělo platit,že další zlepšení je podmíněno domácí přípravou,což Lukášek už uplatňuje.Ještě bych chtěl i touto cestou poděkovat Martinovi s dvojčaty jako zástupcům vacenovského šachu  za velkou výpomoc při oslavách 90let založení Hlineckého šachu,které byly dle všech účastníků mimořádně zdařilé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama