Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Vacenovice v předposledním kole OP II poráží Dubňany 3,5 : 1,5

3. března 2013 v 13:08 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
Tak máme ve Vacenovících dohráno. Naše Bé mužstvo si poradilo s Bé mužstvem Dubňan v poměru 3,5 : 1,5. Naprosto famózní výkon předvedl Jaroslav Chrbolka na 2. desce a dá se říct, že to byl "muž zápasu". Úžasný

Sestavy:

1. Šebesta Josef - Konečný Pavel 0,5 : 0,5
2. Chrbolka Jaroslav - Matušina Miroslav 1 : 0
3. Bělík Petr - Holomek Pavel 1 : 0
4. Křižka Václav - Skřivánek Oldřich 0 : 1
5. Bureš Richard - Lacina Josef 1 : 0

CELKEM 3,5 : 1,5

Partie k přehrátí ZDE.© Mimořádně jsou všechny, tedy i ta z 1. desky. Smějící se
(Nekopírovat - partie jsou vytvořeny týmem ŠK Vacenovice - děkuji za pochopení)

Bohužel je doba karnevalů a jiných akcí, a tak to nestíhám. Jsem rád, že jsem s Lukášem a Jirkou dal dohromady partie k přehrátí, na které asi čtenáři netrpělivě čekají. S vyplazeným jazykem

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co se týká průběhu zápasu, tak první zvítězil Richard Bureš nad mladým Jožkou Lacinou a dal mu krásně mat. Pak po dlouhé bitvě zvítězil i Petr Bělík, ovšem se štěstím, a tak jsme vedli 2:0. V tuto chvíli to bylo pro nás velmi veselé. Bohužel, pak Vašek partii prohrál na čas, jelikož chudák mirgruje z Áčka do Béčka a měl zmatek v hracím tempu. Myslel si, že udělá 40-tý tah a dá si v klidu kafé a partii dohraje, jenže mu došel čas. Partie byla ovšem i tak prohraná. V tuto chvíli se zápas zdramatizoval, jelikož Jarek nabízel p. Matušinovi remízu. Ten ji naštěstí pro nás odmítl, vědom si situace Dubňanského družstva chtěl zvítězit. Jarek však zahrál vemli dobře a přinesl tak dobrou hrou rozhodující bod pro naše mužstvo. Josef Šebesta svedl těžkou partii s Pavlem Konečným, byl dokonce i vyhraný, jenže nakonec vytěžil jen remízu. Ale i tak jsme za ni rádi. Mrkající

Co se týká ostatních zápasů v naší skupině, nezůstalo nic na náhodě, a ani Bojanovice nepřekvapily, neboť Domanín přijel v plné síle a to mne osobně překvapilo, a proto je výsledek takový jaký je.

Dolní Bojanovice - Domanín 0,5 : 4,5

Sestavy:

1. Budovič - Jordán J. 0:1
2. Vitoul - Jordán P. 0:1
3. Bohun - Hlaváč 0:1
4. Krátký - Wrhel 0,5:0,5
5. Polách - Rouzek 0:1


A Kněždub přehrál Hodonín C také vysoko v poměru 4 : 1.

Sestavy:
1. Bartošek M. - Rožek 0,5:0,5
2. Jurásek - Piťo 0,5:0,5
3. Bartošek P. - Misorin 1:0
4. Eliáš - Nedvídek 1:0
5. Vítek - Meindlschmid 1:0


Tabulka:

1. Domanín 22 b.
2. Dubňany 16 b.
3. Vacenovice 15 b.
4. Kněžudb 13 b.
5. Hodonín C 10 b.
6. Dolní Bojanovice 3 b.

A to je zatím vše, zbytek asi až večer nebo zítra, včetně fotografií, zachycující dramatické momenty. Úžasný


A tady jsou už slíbené fotografie:

Deska č. 1 a proti sobě v odvetě Josef Šebesta a Pavel Konečný
Na desce č. 2 si poměřili síly Jarek Chrbolka a Miroslav Matušina, který nám hned v úvodu oznámil, že se těšil na odvetu s Jirkou Blahou, který ho v úvodním duelu porazil. Tentokrát si p. Matušina "vylámal zuby" na Jarkovi.
A zde již Petr Bělík a Pavel Holomek. Dubňanské Béčko se sešlo v základní sestavě, což bylo snad letos poprvé.
A Vašek Křižka a Oldřich Skřivánek. Vaškovi jsem sliboval, že bude hrát s mladým Jožkou a že bude brzy hotový. Šlápnul vedle Bohužel jsem se opět spletl.
A tady je náš další hrdina a dosavadní nejúspěšnější hráč, dosud neporažený Richar Bureš a mladý Jožka Lacina, který se zápas od zápasu zlepšuje.
A smějící se Ríša. Mezi námi šachisty je mu dobře. Usmívající se
A zde Josef Šebesta vizuálně kontroluje, dle jeho názoru, již vyhranou partii Petra Bělíka.
A ještě jeden pohled na první tři desky
Partie na 2. desce po té co p. Matušina odmítl Jarkem nabízenou remízu a Jarek začal tlačit na soupeřova krále.
A na 2. desce se už přiostřuje, podívat se byl i Jirka a Lukáš. Také Vašek má již dohráno a všechny přítomné zraky se soustředí na tuto desku
No a jakmile jsme měli vítězství v kapse, Mrkající soustředili se naše pohledy na finiš na 1. desce, kde měl sice Pavel Konečný již vyhranou koncovku, lež na hodinách má méně jak 3. minuty a stále se mu nedaří dostat Josefa Šebestu pod tlak. Toto se mu podařilo až 10-15 vtěřin před koncem, věčným šachem.


I když jsem toho méně napsal, tak zde máme všechny partie, nějaké dramatické fotografie a tak bych považoval tuto reportáž za ukončenou. Příští týden máme volno a tak se budu věnovat, alespoň na dálku, mistrovství mládeže v praktickém šachu, které bude probíhat opět v Koutech nad Desnou. Z Okresu Hodonín tam snad bude nějaký zástupce, nicméně děvčata z Ratíškovic tam budou chybět, což je určitě škoda a nejsem si úplně jist, ale myslím si že z Veselí nad Moravou se tam nikdo neprobojoval. A tak tam bude hrát pouze Martin Kladňák na OPENu. Ten tam ale jede z Brněnským DURASEM.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marek Marek | 3. března 2013 v 20:15 | Reagovat

Gratuluji k vítězství nad naším béčkem ve velice silné sestavě. Vidím že má slova, že by v béčku měli hrávat především mladí nepadly na úrodnou půdu.

2 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 3. března 2013 v 20:28 | Reagovat

[1]: Zdravím Marka. 8-)
Bohužel situaci ve Vašem klubu neznám a tak nemohu komentovat. Já myslel, že byla spíše nouze o hráče a že se jim nechtělo pravidelně hrávat za 2. mužstva.
Mladý Jožka by mohl být jednou dobrý, s Richardem to bohužel sehrál špatně. V 10-tém tahu byla chyba Ve8! Stačilo zahrát obyčejné c6, příp. Se6 a nepustit soupeřova jezdce na strategické místo Jd5.
Ale chybami se člověk učí. Mohl jsem hrát na 5. desce klidně i já a měl bych s ním problémy. Já nejsem bůhví jaký hráč, takže hraju jen když je nouze. O_O

3 Marek Marek | 4. března 2013 v 0:18 | Reagovat

[2]: Zdechnou partii ve 13ti tazích proti stejně silnému soupeři není dobrá vizitka. Ale když jsem já před šesti lety hrál na poslední desce v OPI, měl sem jenom sedm nul. Občas se musí člověk prostě vyhrát.

4 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 4. března 2013 v 7:30 | Reagovat

[3]: Tak na jednu stranu to je pravda, ale Jožka je ještě dítě a nevím jak dlouho hraje šqchy. Zatímco Ríša, ač je bez ELS, tak je zkušenejší šachista. Vždyť za rok, jej může s přehledem přehrát, pokud u šachů zůstane a budeme se mu někdo věnovat. ;-)

5 Pavel Solařík Pavel Solařík | 4. března 2013 v 9:26 | Reagovat

Partie Skřivánek-Křížka mohla skončit daleko dřív, kdyby si bílý prostě vzal ve 29. tahu jezdce bez náhrady (okno pro krále mohlo počkat). Jinak šachy jsou hlavně o chuti a o čase. Kdo je hraje rád a má čas se jim věnovat, může jít strmě nahoru (viz. tady Marek Skočík). Ten, kdo je hraje jenom jednou za 14 dnů a sem tam si zahraje na tréninku, ten bude stagnovat celý život (viz hráči Kněždubu). Jinak kdo má zájem, tak mrkněte na stránky Jiskry Strážnice, házím tam docela zajímavé partie k přehrání (je občas s podivem, jak je schopný sehrát partii chlap s ELO 2300!!! - bez rochay atd.). A samo se tam objeví dalších 15 diagramů taktického trenéra.. Tak čaute! 8-)

6 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 4. března 2013 v 11:55 | Reagovat

[5]: Tak každopádně máš Pavle pravdu, ta partie nebya Vaškem moc dobře sehraná. Ale to stejné platí i o partii Bělík-Holomek. Ale jak pořád tvrdím, o nic tu nejde. Na Strážnické stránky mrknu.

7 Blaha Blaha | E-mail | 4. března 2013 v 17:43 | Reagovat

Pro Pavla
V té partii Skřivánek -Křižka ten kůň asi nešel brát v tom 29 tahu. Jinak by černý bral věž na c2 dámou a má kvalitu. Ta dáma nejde dobrat druhou věží pro mat na b1. S pozdravem Blaha

8 Pavel Solařík Pavel Solařík | 4. března 2013 v 18:21 | Reagovat

Jojo, je to tak. Já jsem to jenom tak prolupal v práci, bez většího zkoumání a ten kůň mě praštil do očí.. Ale vážně nešel sebrat, díky za upozornění.. 8-O

9 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 4. března 2013 v 18:28 | Reagovat

[7]: Tak jsem rád, že se konečně zapojil i Jirka Blaha do diskuse, který v odvetě proti Dubňanům chyběl. Jinak se na tebe p. Matušina těšil. :-D
Ale Jarek tě skvěle zastoupil. ;-)

Pro Pavla: Ano, o tom jezdci se bavili chlapi,ale také jsem to vypustil z hlavy. Abych pravdu řekl, jsem tak trochu nepořádník. :-? Partie jsem tam s Lukášem naťukal, ale ještě jsem je nezkoumal, páč na to nebyl doposud čas. Já si to musím pustit přes Fritze, protože šachům moc nerozumím. Já jen do toho blbě kecám. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama