Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

7. kolo OP II - Vacenovice přivítali Dolní Bojanovice a zvítězily 3:2

3. února 2013 v 10:45 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
Tak tu máme další kolo v Okresním přebou II., kdy naše Bé mužstvo přívítalo na domácí půdě Orel Dolní Bojanovice. Ty přijely v pozměněné sestavě, neboť na první desku nastoupil proti našemu Josefu Šebestovi, Richard Vitoul. V sestavě se také objevil "nováček" mužstva a sice na poslední decse hrající František Kučera. Ale představíme si všechny aktéry tohoto utkání postupně.

Sestavy obou mužstev:
1. Šebesta Josef - Vitoul Richard - 1 : 0
2. Blaha Jiří - Vraňan Josef - 0,5 : 0,5
3. Bělík Petr - Bohun Marián - 0,5 : 0,5
4. Křika Václav - Krátký Karel - 0 : 1
5. Bureš Richard - Kučera František 1 : 0

CELKEM: 3 : 2

Partie k přehrátí: Blaha - Vraňan - ZDE. Bohužel jsem se snažil udělat rozbor podle Fritze, ale 2x se mi to smázlo a můžu se na to akorát tak.... Křičící Možná večer, až mi pomůže Lukáš. Nicméně partie je funčkní.

Jako první partie skončila na 5-té desce, kdy sice ztratil Ríša nejdříve dva pěšce na F a G sloupci a musel tak čelit nepříjemnému tlaku soupeřovi dámy. Byla to zřejmě chyba v zahájení, ale pak naštěstí pro nás, chyboval i soupeř a Ríša převzal inciativu. Jednoho pěšáka vydobyl zpět a já jsem pak musel odejít. Když jsem se po půlhodině vrátil, bylo de facto o partii rozhodnuto. František Kučera se ještě asi půl hodiny bránil, nicméně dvojici střelců a věžce na druhé řadě se již nedalo ubránit, zvláště kdy už se hrálo bez dam.

Pohled na Rišu Bureše a Františka Kučeru - novou tvář v týmu "Bojanovického ORLA"
"OREL" však záhy dolítal, neboť narazil na Richardovu dobrou hru Usmívající se

Druhá partie skončila remízou a sice mezi p. Bělíkem a Marianem Bohunem. Jednalo se o zablokovanou pozic, ale nesledoval jsem partii od začátku, tak nevím jak k tomu došlo.

A to je pohled, mimo jiné i na třetí desku, kde remízovali Petr Bělík a Marián Bohun

V pořadí třetí partii ukončil vítězstvím p. Šebesta, kdy si pozici postupně budoval a tlakem donutil soupeře k nepřesné hře. Nejdříve získal figuru, protom vyhnal soupeřova krále na 3 řadu, aby dal jezdcem vidle se šachem na věžku a tak soupeř vzdal, už nebylo co hrát.

Pro změnu pohled na první desku - J. Šebesta a R. Vitoul

Pro Bojanovice však nebylo nic ztraceno, neboť Václav Křižka měl v koncovce horší pozici a to se nakonec ukázalo ošidné a proto Václav partii s Karlem Krátkým prohrál.

A zde je Václav Křižka, který v tuto chvíli ještě netušil, jak partie dopadne Nerozhodný

No a tak vše mohla rozhodnout partie mezi Jirkou Blahou a Josefem Vraňanem. Jirka si věřil a stál i lépe, měl dokonce kvalitu, jenže pak to zahrál nepřesně, kvalitu vrátil a tak skončila partie remízou.

Na třetí desce se pak sehrála rozhodující partie zápasu - J. Blaha a J. Vraňan

A proto jsme si mohli oddechnout a po třech porážkách v řadě, jsme se mohli konečně radovat z vítězství.

A poslední fotka, kterou jsem v neděli pořídil. Byl jsem dost zaneprádzněn a tak jsem ani zápas pořádně nesledoval, ani jsem nefotil. Prostě mi to v poslední době vůbec nevychází.Jak dopadly ostatní zápasy ve skupině? Asi dle očekávání a žádné překvapení se nekonalo.

Kněždubští podlehli doma celku Domanína také těsným rozdílem 2 : 3. Obě mužstva nastoupily v následující sestavě:

1. Bartošek M. - Jordán P. 0 : 1
2. Jurásek - Hlaváč 0 : 1
3. Bartošek P. - Wrhel 0 : 1
4. Šraděja - Rouzek 1 : 0
5. Eliáš - Kuchař 1 : 0

Jak se dalo čekat, Domanín plní roli favorita a i když nenastoupili oba břatři Jordánové, byl rozdíl na prvních třech deskách znatelný. Pro srovnání: ELO šachistů Kžněždubu na 1-3 desce bylo 4301. ELO hráčů Domanína na 1-3 desce 5066 ! Rozdíl 765 ELO bodů. Ve zbylých dvou šachovnicích měli mírně navrch šachisté Kněždubu a tak utkání skončilo dle ratingových předpokladů.

V posledním utkání se střetl druhý celek s předposledním. Tedy Dubňany B proti Hodonínu C. I když hráči Hodonína nastoupili v nadějné sestavě, neměli proti Dubňanům šanci. Vždyť z prvních dvou šachovnic vytěžil Hodonín jen 0,5 bodů a tak mohli zapomenout na překvapení. Nicméně si myslím, že v této soutěži opravdu o nic nejde. Za zmínku stojí jen opětovné vítězství Jožky Laciny, který porazil na 4. desce Dominika Nedvídka.

Oba celky nastoupily v těchto sestavách:

1. Konečný - Rožek 1 : 0
2. Holomek - Piťo 0,5 : 0,5
3. Skřivánek - Misorin 1 : 0
4. Lacina - Nedvídek 1 : 0
5. Koutný - Meindlschmid 0,5 : 0,5

CELKEM: 4 : 1


A jak vpyadá tabulka? Naše mužstvo se díky výhře posunulo před Kněždub. Ale opět to vezmem od začátku.


PořadíDružstvoPartieVýhryRemízyProhryBODYPartie
1.Domanín75111616
2.Dubňany B75111615
3.Vacenovice B74031215
4.Kněždub73131015
5.Hodonín C7214710
6.Dolní Bojanovice700707


Fotografie doplním potom, co se týká partií, tak možná bude pouze Jirky Blahy.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama