Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

1. kolo PLAY OUT - Vacenovice poráží Ježov 5:2 + FOTO

24. února 2013 v 15:08 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
A to je zasněžený pohled na Ježovské náměstíčko
A zde již na hostinec U Mostečků, kde se hraje


Tak nám skončilo 1. kolo ze 3. mezi čtyřmi týmy od zadní části tabulky základní části. Vacenovice přijeli do Ježova a věru, nebylo to vůbec lehké. Ježov byl sice oslaben, jenže na spodních šachovnicích mají silné hráče, kteří bodují. Ovšem, vezmu to opět od začátku a představíme si všech 14 borců, kteří se usadili za stoly a tváří v tvář a podrobili svůj šachový um vzájemné konfrontaci.


A zde máme obě mužstva ještě před zápasem
A zde již nemocný kapitán domácích - Petr Doležal, který se dostavil alespoň na úvod zápasu1. V. Šmíd - J. Šebesta 0,5 : 0,5
2. P. Churý - Kladňák M. 0 : 1
3. Z. Kašpárek - J. Neduchal 0,5 : 0,5
4. J. Kořínek - J. Chrbolka 1 : 0
5. Ing. J. Tomek - L. Macek 0 : 1
6. V. Kořínek - V. Křižka 0 : 1
7. L Nesvadba - M. Londin 0 : 1

CELKEM: 2 : 51. deska a Josef Šebesta a Vladimír Šmíd, který zastoupil Romana Matulu, který se omluvil
2. deska a jeden z našich juniorů - Martin Kladňák a proti němu Petr Churý
A tohle je už zmiňovaná 3.deska
Lukáš a Ing. Tomek
Před partií bylo oběma ještě do smíchu - Vašek se s Vladimírem Kořínkem dobře zná

Tento zápas byl plný zvratů a dramatických okamžiků a naše vítězství se rodilo postupně a těžce. Ani o překvapení nebyla nouze, což výsledky na jednotlivých deskách jasně dokazují. Zcela jistě je pro naše čtenáře nejpřekvapivější remíza našeho kapitána Jirky Neduchal nad "otloukánkem" (jak se sám Z. Kašpárek nazval), neboť měl Jirka jasně vyhranou partii a o jeho vítězství nebylo pochyb. Jenže dnes neměl Jirka svůj den a koncovku pokazil. Po dlouhém a urputném boji se mu podařilo získat výhodu, kdy došlo k proměně pěšáka na poslední řadě, ale Jirka byl nucen si nasadit jedině jezdce. (což se tak často nevidí) Ale ani tuto výhodu nevyužil ke svému prospěchu a po dalším marném a dlouhém přemýšlení přijal remízu.

A zde je zachycen Jirka jak usilovně přemýšlí a jeho soupeř jen tak mlčky sleduje, zda na to Jirka přijde, nebo ne...Nerozhodný
Jirka na to nepřišel a tak se okamžitě k již ukončené partii seběhl p. Šebesta a tah Jirkovu ukázal
A nechyběl tam ani Vladimír Šmíd, který se také přidal se svým názorem na Jirkovu stranu

Ale znovu předbíhám..... Jako první partie skončila vítězstvím na 7. desce, neboť Lukáš Nesvadba neměl moc šancí proti ostřílenému harcovníkovi Martinu Londinovi. Pro nás bylo také super, že jsme na dalších deskách stáli lépe, ovšem záhy mohla přijít i pohroma, neboť Jarek Chrbolka přehodil tahy a místo šachu a výměně jezdce za střelce, dal nejdříve bílopolním střelcem šach a v této kombinaci figuru ztratil. Po marném snažení a matové hrozbě se vyměnily figury, jenže už nebylo co hrát a tak to Jarek vzdal. Stav utkání byl tedy vyrovnán.

7. deska - Martin Londin a Lukáš Nesvadba

O Jirkově partii jsem již psal a tak jsme počítali s dalším jasným bodem, p. Šebesta také vedl o pěšáka, Matin Kladňák skvělou hrou tlačil na soupeře a vypadalo to nadějně, Vašek Křižka vedl o figuru a Lukáš držel vyrovnanou pozici, ale časově byl na tom hůře. Jenže pak přišel nepochopitelný zkrat a Jirka bojoval o remízu, Vladimír Šmíd hru také dorovnal, Vašek měl nějaké povinnosti a tak to musel operativně řešit a od partie odběhl a záhy byla partie na figury dorovnána a dokonce stal Vladimír Kořínek na výhru. A tak jediný kdo mohl zvítězit, byl Mlartin Kladňák, proto nám začalo být v těchto momentech docela ouzko.

Jarek Neduchal a Jan Kořínek

Nakonec to přece jen dopadlo pro nás dobře, neboť pan Šebesta svoji partii s Vladimírem Šmídem zremizoval, Martin Kladňák svou aktivní a dobrou hrou na soupeře zatlačil, vyhnal mu krále, kterého neustále atakoval dobře stojícími figurami, což vedlo k dalšímu důležitému bodu pro naše mužstvo. O Jirkově partii jsem toho už napsal dost, Jarek Chrbolka prohrál a tak se mělo o výsledku utkání rozhodovat na 5. a 6. desce za stavu 3:2 v náš prospěch. Jelikož Lukáš držel stále remízovou pozici proti zkušenému Ing. Tomkovi, soustředili se všechny zraky ostatních hráčů na partii mezi Václavem Křižkou a Vladimírem Kořínkem. Musím konstatovat, že oba soupeři předvedli řadu nepřesných tahů, což někteří přihlížející nevydrželi a raději odešli na čerstvý vzduch. Tlak a odpovědnost obou hráčů byla znát, zvláště když věděli, že zrovna ta jejich partie může být tou rozhodující. Mezi tím však Ing. Tomek nepřesně zahrál v koncovce (snad i tím, že také od své partie odbíhal a sledoval dění na 6. desce), ještě před tím však Lukáš předvedl, že nás umí všechny napínat, neboť svůj 40-tý tah potřebný pro získání dalšího 60-ti minutového času, provedl 12 vteřin před vypršením základní hrací doby !!! (jednou mě to klepne) A když už nebylo pochyb o Lukášovém vítězství, hrálo se urputně na 6. desce snad už jen o čest, neboť už nám bylo jasné, že si z Ježova odvezeme 3 body. Nicméně ani jeden ze soupeřů nechtěl remízovat a výhoda se přelévala z jedné strany na druhou. Nakonec Vašek přeci jenom zvítězil a postaral se tak o náš pátý bod.

V průběhu partie již začalo přituhovat a oba hráči se začali soustředit
Lukáš přemýšlející....Překvapený
A Lukáš smějící se - poslední a vítězný tah jeho partie
A ještě poslední foto, jak to vypadalo v hrací místnosti
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 25. února 2013 v 8:07 | Reagovat

Bohužel se mi více jak půlka reportáže smázla, takže to budu muset dodělat. A pěkně mě to ser... O_O :-?

2 Pavel Solařík Pavel Solařík | 25. února 2013 v 8:18 | Reagovat

No to jsem si všiml.. Já jsem to naštěstí stihnul přečíst.. :-P A těším se na nějaké partie. Jsem zvědavý především na partie Churý - Kladňák a Tomek - Macek L. ;-)

3 Martin Macek Martin Macek | 25. února 2013 v 8:26 | Reagovat

Už me ten BLOG vážně štve, není to po prvé co to blbne. Partie Lukáše tam včera odpoledne byla a už tam zase není. Asi se budu muset začít zajímat o jiném webovém rozhraní. :-?

4 Pavel Solařík Pavel Solařík | 25. února 2013 v 12:15 | Reagovat

Já na estránkách nemám problém.. ;-) A dá se říct, že to byl jeden z důvodů, proč jsem si nevybral blog.cz, protože jsi tady už několikrát psal, že se ti vymazal kus článku atd. Já jsem na estránkách založil už třetí web a všechny fungují jak švýcarské hodinky.. Maximálně to třeba na 10 minut vypadne, když probíhá nějaká obnova celého webu. Ale potom je vše tak, jak to bylo předtím (žádné ztracené texty atd.)..

5 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 25. února 2013 v 12:19 | Reagovat

[4]: tak co se dá dělat, také jsem nejdříve uvažoval o E-stránkách. Kdysi jsem je také měl, ale když jsem po nějaké době na to mrknul, už se v tom moc neorinetoval, připadalo mi to hrozně nepřehledné. Ale zkusím to psávat normálně ve Wordu a pak to jen překlopit. Problém bude jen s fotkama, ty se musí vkládat přes galerii na Blogu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama