Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Zítra nás čeká předposlední zápas základní části OP I

26. ledna 2013 v 12:00 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
Zítra zavítá do Vacenovic tým Prušánek C. Jedná se ovšem o úplně jiný tým, než který zavítal do Vacenovic v loni. Asi tak jako třeba v nejnižší soutěži OP II Hodonín C. Ale zpět k mužstvu Prušánek.
Podlužan Prušánky, jak zní oficiální název tohoto klubu postavil Cé mužstvo, které přihlásili do soutěže OP I i přes to, že v loni skončili v OP II až na 3 místě. Ale situace na Okrese Hodonín je taková, že nezáleží na tom jak to či ono mužstvo dopadne v OP II, ale na tom zda má dostatek hráčů a je schopno obsadit 7 desek v OP I. Jak jsem již psal v minulém článku - historie OP II, zmínil jsem se tam o tom, že letos je historicky nejnižší počet mužstev v OP I a to pouhých 8. Proto jsou Prušánky vítány všemi deseti. Usmívající se

Jak si tým Prušánek sotjí v tabulce? Zatím je na postupové 4. příčce a vítězství nad Vacenovicemi by mu dala jistotu zahrát si PALY OFF o 1. místo, neboť Ježov, který je na 5. místě ztrácí na Prušánky 3 body. Jenže tým Ježova přívítá na domácí půdě zatím "bezzubou" Strážnici a ta bude chtít bezpodmínečně vyhrát. Vše záleží na tom v jakých sestavách obě mužstva nastoupí, neboť různé virózy a chřipky vrcholí v plném proudu a ne jednoho šachistu již tyto nemoci skolily. Nerozhodný
Vacenovice jsou zatím na předposledním, 7. místě a POUZE vítězství nad Prušánkami nám dává ještě teoretickou možnost, zahrát si také PLAY OFF. Takže ani naše mužstvo není úplně bez šance, nicméně ty jsou hodně teoretické.

Prušánky v úvodním kole porazily tým Veselí nad Moravou vysoko 5:2, ve 2. kole přidaly ještě půl bodík navrch a rozdrtilii Strážnici 5,5:1,5 aby pak ve 3. kole podlehli těsně Kyjovu B 3:4. V kole následujícím, tedy ve 4. pak remízovali s celkem Ježova 3,5:3,5 a stejným výsledkem pak dopadl zápas s Hodonínem B. Dvě výhry, dvě remízy a jedna prohra zajistily týmu Prušánek 8 bodů a 20,5 bodu ze šachovnic.

Jak hráli jednotliví hráči:
Tak bezesporu nejvýše nasazeným hráčem v OP I je Josef Mayer, který hraje také ve II. lize sk. E, se současným Elem 2046! Zatím má tento hráč 4 body (pouze 2 remízy) a úspěšnost 80%. Odehrál všechny kola a je předpoklad, že nastoupí i v tomto kole.
Na druhé šachovnici je psaný Miroslav Cupal (ELO 2024), ten však odehrál pouze v 1. kole kde zvítězil nad Janem Skalkou a zatím nenastoupil. Doufejme, že si dá pauzu i tentokrát. Usmívající se
Na 3. desce hraje Šimek Radek, který vynechal pouze poslední kolo a má tři remízy a jednu prohru.
Na 4. desce hraje František Dryšl, který je pravidelných hráčem, tak jako p. Mayer a zatím má úspěšnost 40% za čtyři remízy a jednu prohru.
O něco lépe si vede Budín Marek, který hrává na 5-té desce, vynechal pouze 3. kolo a urhál v této soutěži 2 body - 50% za dvě remízy, jednu výhru a jednu prohru.
Na 6. desce hraje Schottl František, také pravidelný hráč, který má úspěšnost 60%, pouze jednou prohrál, dva krát remízoval a dva krát se radoval s vítěství.
Na poslední 7. desce je psaný Zálešák Petr, který ovšem nastoupil pouze jednou a to ve 3. kle, kde porazil Arnošta Poláčka z Kyjova a kdo ví zda nstoupí i proti Vacenovicícm.
To bych spíše vsadil na start Richarda Březovského, který je psán jako první náhradník na 8. desce a ten má zatím jedno vítězství a dvě remízy.
Dále za Prušánky nastoupili - Hlaváčk Přemysl 1,5 bodu ze 2 možných. Polách Karel - 1 remíza, Zigáček Miroslav 1,5 nodu ze 2 možných a Martin Kocáb, který má jednu porážku. Z toho se dá odvodit, že Prušánky přijedou určitě s p. Mayerem, Dryšlem, Šchottlem, Budínem a Březovským, kdo je doplní je otázka. A nebo to bude úplně jinak a to z důvodu even. nárustu akutních respiračních infekcí. Smějící se

Zápas bude zajímavý, určitě dramaticiký a rozhodně tam nebudu chybět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama