Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Výběr partií z II. ligy E - mládežnící - další partie

23. ledna 2013 v 20:58 | Martin Macek |  Zajímavé partie-nejen naše
Po nějaké odmlce a konzultaci, jsem se rozhodl že zde zveřejním vybrané partie z II. ligy E. Nejen proto, že je to nejvyšší soutěž v ČR, kterou hrají vybrané kluby z našeho okresu, ale také proto, že tam hrají mládežníci, se kterými se ještě v loni a předloni, potkával Lukáš na dětských turnajích a jiných šachových akcích.

Jsou to tito šachisté:

- Nataša Richterová ELO 1945, jinak ŠK Lokomotiva Brno, hostuje za ŠK Adamov na 8. desce
- Adam Dvořák ELO 2030, jinak člen ŠK LOKO Brno, hraje také za ně, kdy je na soupisce na 14. místě
- Adam Šimoník ELO 1887, jinak člen ŠK Veselní nad Mor., hraje také za ně, kdy je na soupisce na 11. místě
- Eduard Meduna ELO 2034, jinak člen ŠK Lokomotiva Brno, hostuje za ŠK Hustopeče na 8. desce
- Blahnyka Martin ELO 2153, jinak člen ŠK Duras Brno, hraje na 1. desce

S Natašou jsme se potkávali nejen na GRAND Prix v rapid šachu, ale i na nedávném OPENu v Brně, kde samozřejmě proti Lukášovi nenastoupila, ale utkala se tam s řadou jiných zkušených šachistů. Nataša také zvítězila ve II. ročníku GRAND PRIX v rapid šachu mládeže v krajském přeboru, který se uskutečnil v lednu 2012 v Ratíškovicích. Tehdy pouze remízovala v dramatickém závěru s Martinem Kladňákem . Psal o tom i Hodonínský deník. Lukáš tam hrál ještě co by člen ŠK Ratíškovice.

Adam Dvořák je velký Brněnský talent a také i s ním jsme se mohli potkat nejen předloni v Břeclavě, kde tuším že Adam skončil na 3. místě, ale i na Mistrovství Moravy a Slezka, kde třeba hrál také proti Martinovi Kladňákovi.

Proti Adamovi Šimoníkovi nastoupil Lukáš nedávno v Okresním školském přeboru a potakali se vůbec poprvé. Obě partie Adam vyhrál, ale o tom jsem tu již psal.

S Edou hráli v Bratislavě, kde byli on i Lukáš členy Jihomoravského družstva. Eduard je také pravidelným účastníkem Svatováclavského rapidu v Kyjově, kde jej doprovází jeho maminka, která mimo jiné hraje II. ligu za Hustopeče.

Co se týká Martina Blahynky, tak s tímto se Lukáš utkal pouze 1x a to na Gillarově memoriálu, který pořádá také jako GP v Rapid šachu Duras Brno v Sokolovně v Řečkovicích. Luky samozřejmě neměl proti výborně hrajícímu soupeři šanci, nicméně Luky tehdy se šachama začínal, kdežto Martin patřil již k České mládežnické reprezentaci.

P A R T I E :

No a abych to nenatahoval, ZDE jsou některé vybrané partie těchto mladých šachistů a nevedli si vůbec špatně.


V další vybrané partii remízoval Adam Šimoník s Pavlem Krupicou - Kuřimským trenérem dětí. V jedné z partií se utkali také Adam Dvořák proti Nataši Richterové, kdy Adam zvítězil. Pak jsou tam dvě partie Martina Blahynky, kdy si s bílými poradil se Stanislavem Vechetem a v 7. kole pak prohrál se zkušeným FM Františkem Vránou ze Starého města. Mimo jiné se také utkal s Andrejem Gašou z Prušánek, kde také Martin prohrál.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 šachista šachista | 24. ledna 2013 v 8:33 | Reagovat

Partie dobré, ale také nějaké partie hráčů z okresu, ty by nebyly? ;-)

2 Martin Macek Martin Macek | 25. ledna 2013 v 6:08 | Reagovat

[1]: Taky nějaké chystám, ale času není mnoho a vybrat, roztřídit a vystavit partie není jen tak. Takže to chce trpělivost. :-)

3 ahoj ahoj | 17. února 2013 v 2:37 | Reagovat

ahoj

4 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 17. února 2013 v 9:26 | Reagovat

[3]: No ahoj. :-D
A smím vědět, kdo nás, či mne tímto zdraví? :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama