Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

6. kolo OP I - Vacenovice A - Prušánky C 3:4

27. ledna 2013 v 14:40 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
Ve Vacenovicích se už dávno dohrálo a naše mužstvo, tak jako už po kolikáté, těsně podlehlo týmu Prušánek 3 : 4. Byla to škoda, protože jsme opět sahali minimálně po remíze.
Jako první partie skončila na 7. desce prohrou Jirky Náplavy. Další porážku utrpěl Jarek Chrbolka na 4. desce a k němu se záhy přidal s remízou R. Nykl. Zatím co na 6. desce to vypadalo také na remízu, i když měl Lukáš kvalitu, soupeř se držel a hrál aktivně. Bohužel pak přišla jeho hrubka, kterou Lukáš potrestal a získal figuru navíc. S tímto se už nedalo prohrát a tak Luky slavil premiérové vítězství v této sezóně a mužstvu dal ještě naději. Na prvních třech deskách se ještě urputně bojovalo. Josef Šebesta měl těžkou partii proti Josefu Mayerovi, Martin Kladňák prohrával o pěšce a Jirka držel vyrovanou pozic. Nakonec jsme z těchto tří šachovnic získali pouze 50% bodů, což rozhodlo o další porážce našeho mužstva.

Sestavy obou mužstev:

1. Josef Šebesta - Josef Mayer 0 : 1
2. Martin Kladňák - Radek Šimek 1 : 0
3. Jiří Neduchal - František Dryšl 0,5 : 0,5
4. Jaroslav Chrbolka - Marek Budín 0 : 1
5. Radomír Nykl - František Schottl 0,5 : 0,5
6. Lukáš Macek - Richard Březovský 1 : 0
7. Jiří Náplava - Přemysl Hlaváč 0 : 1

CELKEM: 3 : 4

Nějaké partie vystavím večer, zatím tu mám jen partii ze 6. desky. Fotky doplním a ostatní výsledky až podzěji.

4 partie k přehrátí: Šimek-Kladňák, Neduchal-Dryšl F., Nykl-Schottl, Březovský-Macek - ZDE.

(Prosím nekopírovat© - partie jsou vytvořeny týmem ŠK Kvasaco Vacenovice-děkuji za pochopení Usmívající se)

Bohužel byl p. Nykl několikrát vyhraný, hlavně v době kdy přijmul remízu, což je škoda a výsledek mohl být pro nás veselejší. Smějící se

A jak hrály ostatní mužstva v OP I ?

Dubňany A - Hodonín B 5 : 2 !
Celkem vysoká porážka Hodonína na čemž má asi ppodíl pozměnněná sestava Hodoňáků. Na poslední decse si proti p. Berákovi zahrál i Ladik Misorin, který tak jako já i Lukáš s p. Beránkem prohrál. Jinak co se týká mého údivu nad tím, že Laďa si v OP II poradil s kapitánem Domanína D. Hlaváčem, byla situace na šachovnicích úplně jiná, ale to už je věc obou mužstev jak to pojaly. Nicméně za Hodonín nastoupil na 1. desce Petr Krolop, který prohrál s naprosto stějně "elově" silným Markem Skočíkem. Ale abych nepřeskakoval, sestavy obou mužstev byly následující:

1. Skočík - Krolop 1 : 0
2. Bělík - Hasík 0 : 1
3. Drgáč - Schöndorf 0 : 1
4. Konečný - Kučera 1 : 0
5. Galuška - Štěpanovský 1 : 0
6. Matušina - Piťo 1 : 0
7. Beránek - Misorin 1 : 0

Veselí nad Moravou C - Ježov 4 : 3
A ani celek Veselí se neobešel beze změn v základní sestavě a i se dvěma mládežníky na 6. a 7. desce dokázali šachisté z Veselí porazit hosty z Ježova a spavili si tak chuť po nešťastné porážce v KP II C s Lokomotivou Brno G, kde také nastoupili dva výborně hrající mládežníci. Ale zpět k OP I. Ježovu chyběla opora týmu Roman Matulka a tak jej musel zastoupit na 1. desce L. Šmíd. Jinak Ježov nastoupil v silné sestavě, leč z prvních čtyř desek získal pouze 0,5 bodu a to se vyhrát nedá. Jaké byly sestavy:

1. Křížek - Šmíd 1 : 0
2. Skalka J. - Churý P. 0,5 : 0,5
3. Hrabal - Kořínek J. 1 : 0
4. Vítek - Tomek 1 : 0
5. Vašíček - Doležal 0,5 : 0,5
6. Ochotný - Kořínek V. 0 : 1
7. Skalka T. - Vajgara 0 : 1

A poslední duel sehrála dosud nebodující Strážnice, proti Kyjovu B a ani tentokrát nedokázali sympatičští šachisté ze Strážnice zvítězit. A tak jako našemu mužstvu před 14-ti dny, podlehli i Kyjovskému béčku, těsně 3 : 4. Za Kyjov se v sestavě objevil další mládežník a to Marek Jagoš, který tak vystřídal Jakuba Strnada. Je dobře, že se v okresních týmech objevují mláděžníci nebo i děti, aby si vyzkoušeli hru s dospělými, otrkali se a získali tolik důležité zušenosti. V Brněnských klubech a těch z jeho okolí je to naprosto normální.

Sestavy byly následující:

1. Múčka - Zubalík 0 : 1
2. Šafařík - Ledvina 0,5 : 0,5
3. Fanta - Machala 0 : 1
4. Měsíček - Poláček 0 : 1
5. Bína - Jurutka 0,5 : 0,5
6. Vodica - Jagoš 1 : 0
7. Jurásek - Káčerek 1 : 0


A jak vyadá tabulka? Dá se říct, že o PLAY OFF je rozhodnuto a nic nemůže již doposud 4. Pušánky C ohrozit a dnešním vítězstvím nad naším týmem si definitivně zajistili účast mezi nejlepšími čtyřmi mužstvy. Na 3. příčce se udrželo Veselí nad Moravou C, 2. Hodonín B a 1. místo patří suveréním Dubňanům A. Dolní polovinu tabulky pak tvoří mužstva Kyjova B, Ježova, Vacenovic A a Strážnice.

Za 14 dnů nás čeká poslední kolo základní části, kde se utkáme s Kyjovem B a doufám, že když už o nic nepůjde, tak se ponese zápas v příjemné atmosféře. Smějící se

Nějaké foto ze zápasu:
Pohled na 1. desku - Josef Šebesta a Josef Mayer
A to je pohled na 2 a 3 desku - blíže k nám Martin kladňák a R. Šimek, dále od nás Jirka Neduchal a F. Dryšl
Na 4. desce se pak v našem týmu objevil opět Jarek Chrbolka proti Marku Budínovi
Radomír Nykl měl partii několikrát vyhranou, je však " časovkář " a tak nedokázal ty správné tahy najít Nerozhodný
A zde je náš nejmladší hráč Lukáš Macek, který se dostává také do časové tísně. Ovšem oproti duelu ve Veselí, si v tomto utkání, tak jako minule ve Strážnici, čas už pohlídal. A minutu či dvě si na 40-tý tah ponechal. Nerozhodný Dlouhé přemýslění se mu tak vyplatilo a R. Březovského v rozhodující kombinaci přepočítal
Pohled na 7. desku kde proti sobě nastoupili Jirka Náplava a Přemysl Hlaváč
Pohled na přemýšlejícího J. Mayera
A to jsou pro změnu zase v "akci" Úžasný R. Šimek a F. Dryšl
A ještě jeden pohled na první tři deksy, v pozadí Jarek Kladňák
A zde je přemýšlející Luky
A závěrečné foto do hrací místnosti

No a to je asi už všechno. V neděli hraje opět Bé mužstvo, a tak zde bude brzy další reportáž.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Solařík Pavel Solařík | 27. ledna 2013 v 20:12 | Reagovat

Jak to, že nehrál na poslední desce M. Londin? Myslím si, že vás to stálo lepší výsledek (výhru).

2 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 27. ledna 2013 v 20:34 | Reagovat

[1]: Ano, zřejmě máš pravdu Pavle, ale Martin L. bohužel nemohl, nicméně i tak si myslím, že jsme mohli v této sestavě minimálně remízovat. Co se dá dělat, i takové jsou šachy.
Zítra zde bude ještě partie z 2. desky, až ji s Lukášem přepíšem a fotky. :-)

3 Pavel Solařík Pavel Solařík | 27. ledna 2013 v 20:52 | Reagovat

Výborně! Na tu jsem totiž dost zvědavý! 8-)

4 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 27. ledna 2013 v 21:13 | Reagovat

[3]: Abych pravdu řekl, já také. :-D Odcházeli jsme s Lukášem něco málo po 12 hod. k obědu a když jsme se za hodinu vrátili, Jirka už měl po své partii, p. Šebesta těsně před naším příchodem prohrál a Martin měl kvalitu, napadal pěšce, kterého už nešlo krýt a když už bylo o výsledku rozhodnuto, p. Šimek to neprodlužoval a vzdal. Jak k tomu došlo, se uvidí zítra. :-)

5 Marek Marek | 28. ledna 2013 v 11:41 | Reagovat

Nemohu si pomoct ale partie Neduchal-Dryšl mi přišla v době podepsané remízy ještě pořád přivyhraná za bílého.

6 Petr Krolop Petr Krolop | 28. ledna 2013 v 11:57 | Reagovat

No, Marku nevím. Jirka Neduchal je typ solidního hráče. Nedivím se, že vzal remis. Ostatně i já bych remis v této pozici bral.

7 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 28. ledna 2013 v 12:18 | Reagovat

[5]: Vím že se Jirka moc snažil, hlavně proto, že si byl vědom, jak by jeho půl bod byl důležitý pro celý zápas. Jak nám ale řekl, za celou dobu nepřišel na to jak to vyhrát. Remízu mu určitě nemůže mít nikdo za zlé. Pan Šebesta tam udělal chybu, (jak nám sám řekl) leč přišel jsem až bylo pozdě, takže nevím o co se jednalo. (odešli jsme na oběd domů) Do té doby držel remízu i když ztratil kvalitu.
Počítali jsme také min. s půl bodem na poslední desce, even. výhrou na 5. desce. Škoda, co se dá dělat. Vacenovice neměli ambice postoupit do play off, i když před zápasem teoretická šance ještě byla. Každopádně jsme nováčci v této soutěži a věřím tomu, že se nám v příštím roce bude více dařit. Stále jsou před námi ještě 4 zápasy a můžeme také skončit na 5. místě. :-D

8 Jiří Neduchal Jiří Neduchal | 28. ledna 2013 v 14:05 | Reagovat

[5]: Abych se taky vyjádřil...
Souhlasím, že byla moje partie přivyhraná. Kdybychom měli ještě šanci na celkovou výhru v zápase (tedy i teoretickou šanci na play off), tak v partii určitě pokračuju. Ostatně o tom věděl i soupeř, když jsem asi ve 34. tahu odmítl 1. nabídku remízy. Jenže pak přišla prohra na 1. desce a s vědomím, že mně Martin na dvojce, v době kdy jsem měl 1. nabídku remízy říkal, že to u něj vypadá asi na remízu, jsem nakonec remízu přijal.

9 Pavel Solařík Pavel Solařík | 28. ledna 2013 v 19:37 | Reagovat

Kluci, kdy tu bude ta partie Šimek - Kladňák?

10 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 28. ledna 2013 v 20:42 | Reagovat

[9]: Pavle bude, nicméně se omlouvám. Neplánovaný přesčas. Vrátil jsem se z práce před půl hodinou, jinak jsem z práce daleko dříve doma. Takže se na to vrhnu a cca. do 21:30 to sem hodím. Musím to celé přespat, páč jsem na to sám a mám to jen přefocené na digi foťáku.

11 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 28. ledna 2013 v 21:32 | Reagovat

[9]: Je to tam, ale možná došlo k přehození tahů, protože tam Martin popletl zápis, kdy se v jeho partiáři objevily tahy bílého na místě tahů černého, či naopak. No musel jsem to s ním konzultovat, ale stejně z toho nejsem moudrý. Je to taková "medvědí služba" to přepisování partiářů, ještě k tomu když jsem partii neviděl a ani to nemůžu přečíst . ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama