Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

5. kolo v soutěži OP II - Vacenovice B - Domanín 1,5:3,5

6. ledna 2013 v 12:50 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
Tak a máme za sebou polovinu této nejnižší okresní soutěže a můžeme tak trochu bilancovat. Bohužel náš "bé-tým" podruhé za sebou prohrál. Jak jsem předpokládal, že pokud Domanín nastoupí v základní sestavě, budou jasnými favority a tak se i stalo. Jediný kdo chyběl v jejich základní sestavě, byl kapitán - Hlaváč Dalibor, a tak na poslední desku nastoupil, prozatím vždy hrající, Jan Kuchař. Ale vezmu to od začátku. Jaká byla ta naše sestava? I my jsme proti Domanínu postavili skoro základ, leč Domanín byl tak silný, že to nestačilo, proto se papírové předpoklady začínají konkretizovat do té podoby, jak je dána sestava Domanína.

Sestavy obou mužstev:

1. Šebesta Josef - Jordán Josef 0,5 : 0,5
2. Chrbolka Jaroslav - Jordán Pavel 0 : 1
3. Blaha Jiří - Wrhel Vladimír 0 : 1
4. Synek František - Rouzek Václav 0 : 1
5. Křižka Václav - Kuchař Jan 1 : 0

CELKEM: 1,5 : 3,5


Partie k přehrátí - ZDE. Už je to všechno. Je tam všech 5 partií. Úžasný


Jak to vypadalo na šachovnicích? Tak vůbec poprvé se hrálo v naší klubovně. I tak je dost malá a 5 desek se tam sice vejde (stolů je tam na 8 desek), leč prostoru málo. Richard Bureš, který je na vozíku, nemohl nastoupit a tak jsme mohli hostům ukázat naši malou a skromnou klubovničku. Smějící se

Jako první partie skončila po 11-ti tazích na 1. desce, kdy se soupeři dohodli na remíze. Je pravdou, že p. Šebesta se necítil ůplně zdráv a pozice remíze také nasvědčovala. Ostatně partie vystavím večer, nejpozději zítra. Další skončila partie na 5-té desce, mezi Vaškem Křižkou a Jendou Kuchařem. Jenda bojoval sice až do konce, lež už cca. v 45 tahu bylo rozhodnuto. Čekal, že Vašek udělá chybu, ale nestalo se tak a nám tento výsledek dával ještě naději. Jenže zbytek mužstva už nezabodoval a tak tyto dvě partie byly naším jediným bodovým ziskem. Pak už prohrál Jirka Blaha, který k naší smůle, našel přemožitele v OP II až v tomto kole. Dále podlehl Franta Synek, dobře hrajícími Vaškovi Rouzkovi. Tito šachisté se znají dlouhá léta a už v minulosti proti sobě často nastupovali. Franta ještě co by hráč Svatobořic-Mistřína. Mrkající Jarek Chrbolka, netušíc jak silného má proti sobě soupeře, se pustil do partie s vervou a dlouho se držel. Jenže soupeř neustále svůj tlak zvyšoval a Jarek podle mne propásl včas udělat rošádu a král uprostřed šachovnice byl vystaven nemilosrdnému tlaku soupeřových střelců, věží a dámy. Ostatně partii sem přidám. Takže to je zatím ode mne vše.


Pohled na 1. šachovnici,kde proti sobě nastoupili dva Josefové
A zde je 2. deska a druhý z bratrů Jordánových - Pavel proti Jarkovi Chrbolkovi
Na 3. šachovnici si to rozdali Vladimír Wrhel a Jirka Blaha
A pohled na poslední dvě desky - v popředí Frata Synek s Vaškem Rouzkem a vedle něj Vašek Křižka a Jan Kuchař

A jak hráli ostatní mužstva?

Jak jsem avizoval v předchozím článku, měl domácí Kněždub šanci proti Dubňanskému béčku bodovat. To se i stalo, i když asi ne tak jak by si domácí představovali.

Kněždub - Dubňany B 2,5 : 2,5
Sestavy:
1. Jurásek - Konečný 0 : 1
2. Bartošek - Holomek 1 : 0
3. Šraděja - Lacina 1 : 0
4. Eliáš - Beránek 0,5 : 0,5
5. Vítek - Koutný 0 : 1

Dolní Bojanovice bohužel nebodovali na prvních dvou deskách, i když to měli vzhledem k sestavě Hodonína mnohem lehčí a tak odešli poraženi stejným rozdílem jako naše mužstvo. Určitě je překvapivá remíza na 3. desce a porážka na desce 4. No Bojanovští šachisté by měli dle mého názoru zlepšit strategii, pokud nebudou chtít být v OP II, jen co by do počtu.

Dolní Bojanovice - Hodonín C 1,5 : 3,5
Sestavy:
1. Budovič - Rožek 0 : 1
2. Vitoul - Misorin 0 : 1
3. Bohun - Nedvídek 0,5 : 0,5
4. Krátký - Meindlschmid 0 : 1
5. Polách - Mokruša 1 : 0

A co to udělalo s tabulkou?

Takže naše mužstvo kleslo na 3 příčku, nicméně s prvními dvěma mužstvy stále držíme krok a ze spodní části tabulky se na nás nebezpečně dotírá Kněždub a Hodonín C. Za 14 dnů bude opět vše jinak a tak nám nezbývá, než se těšit na 6. kolo. Smějící se

Vašek Křižka a Jan Kuchař - partie jde už do koncovky
Jarek Chrbolka a Pavel Jordán - zde je ještě vše otevřené
Jirka Blaha a Vladimír Wrhel
A zde se už Franta Synek brání, protože prohrává o figuru. Ještě chvíli zkoušel Vaška, zda se nedopustí chybičky, ale Vašek výhodu nepustil a v pratii zvítězil
A ještě dvě fotky. Ta první je z partie Chrbolka Jordán P.
Ta druhá pak z partie Synek - Křižka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 6. ledna 2013 v 18:30 | Reagovat

Nevím kde je chyba, ale článek mám hotový a přitom to tu není! Takže se omlouvám, ale chyba není u mě. :-x
Zítra by to mělo být hotovo. :-?

2 Jiří Neduchal Jiří Neduchal | 8. ledna 2013 v 11:40 | Reagovat

Budou i nějaké partie, nebo musím vydržet do pátku?

3 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 8. ledna 2013 v 15:48 | Reagovat

[2]: Ano, budou. Původně měly být už včera, ale byl jsem zaneprázdněný. Za chvíli to napravím. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama