Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

5. kolo OP I - Vacenovice-Strážnice 4:3 !

13. ledna 2013 v 13:14 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
Tak mi právě volal Lukáš, jelikož jsem se nemohl zápasu zúčastnit s tím že se ještě hraje na 1. a 7. desce - Šebesta - Kubiš a Londin - Heindl. Zatím co p. Šebesta vede o figuru, Martin Londin prohrává ve věžové koncovce o 2 pěšce a stojí prý na prohru. Nějakou reportáž ze zápasu a fotky zařídím s pomocí Jirky Neduchala a Lukáše.
Další výsledky: p. Nykl remízoval, Martin Kladňák zvítězil, Jirka Náplava slaví první výhru, Jirka Neduchal v odvetě s Vojtěchem Šafaříkem také neuspěl a Luky remízoval s Pavlem Solaříkem. Takže zatím Vacenovice vedou 3:2 a pokud dopadne vše podle předpokladů, budeme slavit naši první historickou výhru v této soutěži. A pokud se něco mimořádného stane, snad se z toho nezesypem. Smějící se

Takže už je dávno dohráno a výsledek dopadl jak mi Lukáš avizoval, tedy Vacenovice poprvé zvítězili a v souboji dvou doposud bezbodových mužstev, se nám podařilo vybojovat těsné vítězství. Strážničští šachisté musí být opravdu zklamaní, neboť postavili oproti jiným kolům velmi silnou sestavu a třeba Jirka Náplava zvítězil díky ne moc přesné hře svého soupeře, neboť to s ním zpočátku vypadalo špatně. Ale takové jsou šachy. O tom by mohl Lukáš vyprávět. Včera to okusil na vlastní kůži.

Jaká byla tedy sestava v tomto klání:
1. Josef Šebesta - Ivan Kubiš 1 : 0
2. Martin Kladňák - Miroslav Múčka 1 : 0
3. Jiří Neduchal - Vojtěch Šafařík 0 : 1
4. Radomír Nykl - Jiří Fanta 0,5 : 0,5
5. Lukáš Macek - Solařík Pavel 0,5 : 0,5
6. Jiří Náplava - Zdeněk Bína 1 : 0
7. Martin Londin - Karel Heindl 0 : 1

CELKEM 4 : 3


Partie k přehrátí ZDE.

Seznam partií:
2. deska - Kladňák-Múčka
3. deksa - Neduchal-Šafařík
5. deska - Macek-Solařík
6. deska - Náplava-Bína
7. deska - Londin-Heindl

(Prosím nekopírovat - partie jsou majetkem ŠK Kvasaco Vacenovice-děkuji za pochopení Usmívající se)A jak dopadly ostatní zápasy v OP I ?

Kyjov B nastoupil jen v 6-ti lidech a bylo to poznat. Doma polehli jednoznačně a vysoko celku z Veselí nad Moravou 1 : 6 !!!! Překvapivá je remíza domácího juniora Jakuba Strnada nad Michalem Skalkou - oba dva hráli včera také krajský přebor mladšího dorostu.

Ježov podlehl těsně Dubňaům A 3 : 4 a nakonec plichta mezi rivaly - Hodonínem B a Prušánkami C 3,5 : 3,5.

A jak vypadá tabulka?

Vedou Dubňany A před Hodonínem B o 2 body, třetí je Veselí nad Moravou C.
Tabulku uzavírá Strážnice, předposlední jsou Vacenovice A a o 1 bod před námi je Kyjov B.

Vzhledem k tomu, že jsem ve Strážnici nebyl přítomen, budu spoléhat na Lukáše a snad mi i kapitán našeho mužstva pošle nějaký stručný report ze zápasu, pakliže bylo v jeho silách sledovat i partie ostatních našich hráčů. Partiáře která mám k dispozici, sem vystavím, nicméně moc toho nebude. Max. 4 partie. Večer by jsem měl vystavit zatím tu Lukášovu a myslím si, že to hrál dobře.

Pár fotek ze zápasu (fotil Luky) Usmívající se

Souboj na předposlední desce mezi Jirkou Náplavou a p. Bínou
Zde je zachycen přemýšlející Radomír Nykl
A tady je kapitán našeho "áčka" Jirka Neduchal. Jak poznamenal po cestě zpátky, měl by prohrávat častěji, protože když prohraje, ostatní vítězí. Samozřejmě, že si přejeme aby vítězili všichni, tedy i Jirka. Smějící se
A zde jeden z našich dvou juniorů - hostující Martin Kladňák
A p. Šebesta urval pro náš tým své první vítězství, které bylo nesmírně důležité. Jen tak dál.
A zde je naše nová posila - přihlížející Martin Londin. Premiéra mu v našem "áčku" nevyšla, ovšem doufám, že se Martin chytne a už bude jen vítězit. Úžasný
Pohled do hrací místnosti
Ještě jednou Jirka Náplava a jeho soupeř
Tohle by měl být, pokud se nepletu, Lukášův soupeř - Pavel Solařík. Zdravím, alespoň na dálku. Bohužel jsem limitován časem a ostatními povinnostmi a tak jsem se nemohl tohoto klání zúčastnit.
Kde se vzal, tu se vzal - Ratiškoviják Zdeněk Zemánek. Jeho dcerka Gábinka začínala s Lukášem v dětském oddíle v Ratíškovicích
A konečně pohled na hrajícího Martina Londina
Ještě detail na R. Nykla a jeho soupeře, který sleduje partii na vedlejší desce
Martin Londin po třetí
A zde je zachycen závěr partie týmových jedniček - I. Kubiš - J. Šebesta

Co se týká posledních dvou kol, určitě do paly off o 1 - 4 místo nezasáhnem. Bylo by to pro nás velké překvapení, kdyby se tomu tak stalo. Ale naše ambice byly na začátku sezóny skromné - urvat nějaké to vítězství, někdy i překvapit (což se zatím nestalo) a hlavně si otestovat sestavu, jak kdo hraje a kdo na co má. Účel byl splněn, někdy nám k bodovému zisku chybělo velmi málo, ale takové jsou šachy. Naštěstí je hrají lidé a ne počítače a proto o dramatické chvilky a infarktové závěry není nouze. Určitě se Vacenovice a Strážnice ještě letos potkají a tak to bude opět zajímavé.

Není také od věci připomenout, že za oba týmy nastoupili hráči Slovenské SKALICE a to na úkor zápasu v jejich soutěži. Oba šachisté hájí barvy Slovenského celku v jejich 3. lize A2. Zatímco Martin Londin je napsaný na 7. desce, Ivan Kubiš až jako 10. I přes jejich nepřítomnost zvítězila Skalica doma v 6. kole nad ŠK Piešťany B 5:3. Paradoxně oba tito šachisté v naší soutěži prohráli. Nutno také připomenout, že v této Slovenské lize hraje řada dobrých hráčů, a to jak dospělých, tak i dětských, které můžeme potkávat také v našich soutěžích, či na jiných mezinárodních turnajích a nebo také na Svatováclavském přeobru v Kyjově. Úžasný
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pavel Solařík Pavel Solařík | 13. ledna 2013 v 15:33 | Reagovat

Na první desce nehrál Šafařík, ale Kubiš.

2 Martin Macek Martin Macek | 13. ledna 2013 v 16:36 | Reagovat

Co nevidet to opravim.

3 Milan Londin Milan Londin | E-mail | 13. ledna 2013 v 17:26 | Reagovat

Gratuluji k historické první výhře Vacenovic v OP I.Doufám,že to patřičně oslavíte a že to nebude v této sezoně výhra poslední.

4 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 13. ledna 2013 v 17:33 | Reagovat

[3]: Děkuji panu Londinovi. Si pište, že se to v pátek na tréninku oslaví. Také doufám, že to nebude poslední výhra. Konečně nám zabodovala 1. deska, Lukáš se také rozehrál, i když zatím sbírá remízy, ale partii měl náročnou. Uvidíme, ještě nás čeká Kyjov B a Prušánky C, tak to bude těžké. A potom novinka v soutěži - play-off. :-D

5 Marek Marek | 13. ledna 2013 v 21:03 | Reagovat

Předem bych chtěl upozornit na chybu v článku, Dubňany nevedou tabulku o skóre, ale o body. Je to samozřejmě jedno důležité je playoff. Jinak gratuluji celku Vacenovic k nelehké výhře.

6 Martin Macek Martin Macek | 13. ledna 2013 v 21:26 | Reagovat

[5]: Díky za upozornění, hned opravím.

7 Marek Marek | 13. ledna 2013 v 21:51 | Reagovat

[6]: tak víš jak, naše chvíle slávy :D

8 Pavel Solařík Pavel Solařík | 13. ledna 2013 v 22:11 | Reagovat

Ano, je to tak. Stačilo ve 45. tahu vyměnit jezdce za střelce a bylo po partii. Stejně tak stačilo ve 38. tahu zahrát Jb4, ale to jsou kdyby.. Rád bych jenom uvedl, že jsem hrál partii po pouhých 5 hodinách spánku a trojím vstávání v noci, navíc jsem dnes byl vzhůru už od 5 hodin od rána, protože můj 4-měsíční synek se prostě rozhodl, že se v noci bude budit na jídlo a že má v 5 dospané.. 8-O

9 Pavel Solařík Pavel Solařík | 14. ledna 2013 v 9:15 | Reagovat

Zdravím autora článku (mám za to, že je to Martin Macek). Taky zdravím na dálku. Jojo, ještě se letos potkáme jednou v tzv. play-out. Chci pochválit váš web. Je z něho cítit nadšení pro věc a je dobře, že v době, kdy šachistů ubývá, se někde najde parta lidí, kteří jsou pro tuto krásnou hru zapálení! Těším se na náš další vzájemný souboj! ;-)

10 Martin Macek Martin Macek | 14. ledna 2013 v 9:39 | Reagovat

[9]: Ano, jsem to já. Děkuji. Sice mě to včíl k vám nevyšlo, ale bude ještě šance to napravit.
Ano, nadšenců je v dnešní době málo, hlavně je to o tom čase.
Ale vy tam máte také nějaké děti co chodí do kroužku, tak třeba z nich časem něco vyroste.

11 Martin Londin Martin Londin | 15. ledna 2013 v 18:28 | Reagovat

Jsem rád, že jsem mohl u této první výhry v soutěži být. Klidně budu dál prohrávat pokud bude družstvo dál vítězit....:-). Určitě se ode mě čeká na poslední desce více, ale soupeře jsem měl silného a po nepřesné hře v zahájení jsem stál celou dobu špatně a když jsem se snažil něco vymyslet skončilo to tak, že jsem málem prohrál na čas, rozebereme to v pátek a možná nějakou variantu k remíze najdeme. Já cestu nenašel i kvůli tomu času - na posledních 5 tahů do čtyřiceti jsem měl jen minutu. Prostě mi soupeř nic nedovolil a zaslouženě zvítězil.

12 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 15. ledna 2013 v 18:32 | Reagovat

[11]: Děkuji Martinovi za obsáhlý komentář. Pokud můžeš, pošli mě partiář - třeba oskenovaný, nebo přepsaný a zkusíme ho rozebrat i přes PC. A nebo pak v ten pátek.

Bohužel se mi těď kousl FRITZ a to sem ukládal partii Martina Kladňáka, takže chvíli strpení, udělám ji znovu a hned ji sem vystavím. Docela zajímavá hra to byla. Soupeř udělal chybu mnohem dříve, než přišly ty vidle. Do 28 tahu vyrovnané. Bude i možný rozbor. 8-)

13 Martin Londin Martin Londin | 15. ledna 2013 v 18:44 | Reagovat

[12]:

Mám naskenováno, poslat na sachyvacenovice@seznam.cz?

14 Martin Macek Martin Macek | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 19:02 | Reagovat

Klidně a nebo je v příspěvku i mail na mne. Ale z toho šachového se mě to přeposílá. Díky, pustíme se hned do toho. :-D

15 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 15. ledna 2013 v 20:19 | Reagovat

[13]: Takže to tam je Martine. S Lukášem jsme tam udělali i možné varianty dle PC.

Podle toho co nám spočítal počítač došlo asi k nejzávažnější chyba ve 34. tahu. Tam mělo přijít zdvojení věží. (pokud jsem to opsal z partiáře správně) Pokud by jsi zdvojil, asi by se to vyměnilo a i když by jsi prohrával o pěšáka, ve věžovce by to nemělo mít vliv. Ale možná bude Jirka, příp. jiní zkušení šachisté jiného názoru.

16 Martin Londin Martin Londin | 15. ledna 2013 v 20:36 | Reagovat

[15]:

Njn to bylo v té časovce, teď když na to koukám nevím proč jsem to nezdvojil... O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama