Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Poslední předvánoční akce

21. prosince 2012 v 22:14 | Martin Macek |  Ostatní turnaje a aktivity

Tak tu máme poslední adventní víkend a pak už nastane ten krásný vánoční čas. Na místo šachového stolu zasedne každý šachista, ke stolu překypujícím dobrým jídlem a cukrovím. Ale abych tu netlachal jen tak do větru o něčem co se šachami nesouvisí, napíšu vám poslední dvě akce, které se odehráli, respektive se ještě odehrávají.

Tak v prvé řadě byl Lukáš Macek vybrán, aby opět reprezentoval Jihomoravský kraj v přátelském utkání s výběrem mladých šachistů kraje Olomouckého. A tak se početná výprava "jihomoravanů" přesunula směr Brno - Olomouc. Pod vedením zkušeného trenéra a předsedy komise mládeže p. Hurty a další doprovodné vozidlo včele s Ondrou Zámečníkem vyrazáilo na toto přátelské klání. Odjelo celkem 9 dětí, z toho 2 šachisté z okresu Hodonín. Tím druhým byl Michal Skalka z ŠK Veselí nad Moravou.

Podle mých informací mělo do brna odjet mužstvo Jm kraje v této sestavě:

1. Daněk Daniel - ŠK Duras Brno
2. Zuziak Petr - ŠK Duras Brno
3. Fouček Šimon - ŠK Lokomotiva Brno
4. Krajíček Filip - ŠK Lokomotiva Brno
5. Dumková Daniela - Sokol Zastávka
6. Skalka Michal - ŠK Veselí nad Moravou
7. Koukal Ondřej - ŠK Duras Brno
8. Glozar Petr - ŠK Duras Brno
9. Macek Lukáš - ŠK Kvasaco Vacenovice

Jak je vidět ze soupisky, největší zastoupení tam má ŠK Duras Brno a to ještě Martin Kladňák, který hraje také za Duras, účast odmítnul. Možná i proto zbylo místo na Lukáše. Holt, ne každému se chce před vánocemi z domu. Mrkající I když se jedná "jen" o přátelské utkání, hrají se vážné partie v tempu 2x90 minut a touha zvítězi je silná. Co mi Lukáš telefonoval, první partii dnes prohrál a opět na čas!!!! Křičící Nechápu, ale co se dá dělat. Večer mají mládežníci nějaký program a zítra se odehraje druhá partie. Po obědě se jede se domů, respektive do Brna, kam budu muset pro kluky zajet. Jakmile se Lukáš vrátí, vystavím zde i jeho a možná i někoho jiného, partie. Úžasný

ZDE je odkaz na článek pana Hurty na stránkách JmŠS

====================================================================


Tou druhou událostí byl dnešní klubový turnaj v bleskovém šachu, kterého se zúčastnilo 7 šachistů. Výbroná účast na dnešním tréninku a to ještě pokud by nemrzlo, přijel by i Richard Bureš na svém elektrickém vozíčku ze sousedních Ratíškovic. Ale i tak se hrálo každý s každým. Jak to dopadlo, zatím netuším, jelikož jsem musel odejít dříve. Nicméně já jsem všechny své partie prohrál. Ale nemyslím si, že jsem hrál úplně špatně, zvláště u rychlého šachu se hodně přehlíží a tak jsem měl teoretickou možnost obrat o body někoho ze zkušenějších spoluhráčů. Leč nestalo se tak. Asi nejblíže jsem měl k ziksu alespoň remízy s partií s p. Bezuchou a p. Šebstou. Leč jejich zkušenost se v koncovce projevila. Nicméně, fotografie nemám, ale vystavím zde zítra křížovou tabulku.

Výsledky oddílového přeboru v bleskovém šachu


A to je prozatím vše co jsem chtěl napsat. Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdeněk Uřičář Zdeněk Uřičář | 27. prosince 2012 v 19:08 | Reagovat

Pro ostatní mladé šachisty našeho okresu je účast dvou hráčů ve výběru kraje velkým povzbuzením a příkladem do další šachové činnosti.

2 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 27. prosince 2012 v 23:48 | Reagovat

[1]: Ano, souhlasím. Škoda jen, že to opět Lukášovi nevyšlo a mi říkal, hrál ten jeho sopupeř velmi dobře a kvalitně. Rozhodně ne prý na výkonnost IV. třídy. Zatímco na ostatních šachovnicích ztraceli mládežníci pěšáky jak na běžícím pásu, na 9. desce to tak nebylo. A tak opět obě partie prohrál na čas. Přitom měl jednu remízovou, druhou vyhranou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama