Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Náš šachový BLOG slaví 1. narozeniny !

7. prosince 2012 v 10:00 | Martin Macek |  Seznam členů a aktuality
Tak přátelé a je to tady! Přesně před rokem jsem se rozhodl založit šachový BLOG ve kterém bych přiblížil šachové dění ve Vacenovicích a udělal i nějakou tu propagaci šachové hře. Úplně první článek, byl pouze kontrolní vzkaz, ZDE Smějící se který jsem zkoušel vytvořit, kdy nálsedoval článek o hostování Jirky Neduchala a Josefa Šebesty za celek Domanína, pak něco z pravidel O zákazu používání mobilu během zápasu a nechyběly první reportáže ze soutěže OP II.
Za ten první rok fungování našeho blogu jsme "ušli kus cesty". A to jak ve vývoji tohoto blogu, tak jako celek - tedy šachový klub KVASACO Vacenovice. Nejdříve jsem se musel s tímto blogem naučit pracovat. Né že by to bylo nějak složité, ale psaní článků by ještě šlo, horší to už bylo vyznat se v systému nastavení a abych pravdu řekl, ještě dnes některým věcem úplně nerozumím. Musel jsem vyřešit vzhled blogu, nastavit tapety, okraje, barvu pozadí, kam umístnit seznam členů, kontakty, jak pracovat s galefií, sjednotit nějaký rozumný formát pro vkládání fotografíí a další. Bylo toho celkem dost. Postupně jsem do toho pronikal, ovšem oríškem bylo vložení počitadla přístupů. Jelikož BLOG.cz má, respektive měl svůj systém počítání přístupů, a ten přestal někdy v létě fungovat, bylo nasnadě tenhle problém dořešit. Na dotaz administrátovori BLOGU mě přišla stručná odpověď, že tuto službu přestali podporovat a že si musím nastavit počitadlo sám v nastavení. Tak jsem řešil TOP list, ale nedařilo se mi ho nastavit správně. Stále mi nebylo jasné, jak a kam vložit odkaz, aby to fungovalo. Nakonec se mi i tohle podařilo vyřešit a jsem zato rád. Nicméně už nejsem schopen vypočítat celkový počet přístupů a návštěv od založení blogu za první rok jeho fungování. Mám zde také počitadlo google analytics, ale to slouží jen pro mne. Smějící se
Asi největšího "pokroku" jsem dosáhl teprve nedávno, kde mi mezinárodní rozhodčí p. Ladislav Palovský, ukázal a vysvětlil jakým způsobem ukládat partie z různých zápasů či turnajů a pod. Nevím, zda je to tak tajná informace, ale ptal jsem se na to několika lidí kteří tuto, do té doby "tajemnou techniku" používali, leč nikdo mi to nebyl schopen podrobně vysvětlit jak to funguje. Zamračený A tak mohu nabídnout ostatním šachistům partie nejen našich členů z různých zápasů a turnajů. I když první nesmělé pokusy byly již v letošním roce v lednu, ale nebylo to ono a navíc se partie vystavená přes "leteckou poštu", po čase smazala a prográmek od mladého programátora Filipa Höfera, nebyl pro naše potřeby ideální. Existuje sice projetk Chess talker, ale nejsem přiznivcem sociálních sítí, i když tahle je jen mezi šachisty, ale kdo ví co bude za 10 let a třeba to bude nový šachový "fejsbúk". A jak jsem uvedl, není to nic co by mne lákalo, byť je tato myšlenka dobrá.
Také jsem upravil velikost fotografíí, kdy jsem je trošku zvětšil. Nevím totiž jaká je kapacita tohoto blogu a nerad bych se dostal do situace, kdy už nebudu mít volné místo pro fotografie a musel jsem zde vkládat odkaz na nějaké Rajče.net a pod. Podle mne totoiž není reportáž úplná, pokud nejsou její součástí i aktuální fotografie z šachového dění. Mrkající
Díky Lukášovi je také neustále o čem psát, jelikož s ním jezdím po různých individuálních turnajích. A protože je členem ŠK Kvasaco Vacenovice, propaguje tímto i náš klub. Troufám si i říct, že se o našem blogu ví daleko za hranicemi okresu Hodonín a vím, že mám pravidelné čtenáře z různých koutů Česka a Slovenska. Občasné návštěvníky z Kanady, díky nedávnému OPENU v Brně i z Ruska. Ale o to vůbec nejde, těší mne každý kdo sem na tyto stránky zavítá, rád si je přečte, někdy napíše nějaký ten svůj komentář. Na druhou stranu mne mrzí, že sem nepřispívají také naši členové. Ale snad se i tohle časem zlepší. Jsem optimista. Usmívající se V současné době je denní průměr přístupů kolem 30, což je velmi solidní na naše poměry. Dříve to bylo max. 30 za týden.
Takže přeju tomuto blogu min. dalších 10 let rozvoje, třeba tyto "otěže" převezme někdi jiný, nějaká nová mladá krev, protože věřte tomu, že zpracovat fotoreportáž z nějaké šachové události, není jen tak a zabere to spoustu času. V předešlém měsíci Listoapdu 2012 jsem zde vystavil doposud rekordní počet článků - celekm 9! Nejobsáhlejší reportáž byla z OPENU Brno a před tím z OPENU Staré město. Nejvíce fotografí je v článku o mini turnaji mezi Kraji v Bratislavě, kde jcih bylo celých 70 !!! A také se snažím ve svých článcích dávat odkazy na jiné šachové kluby, pokud s ním náš člen na turnaji hraje, také na různé zajímavoti a informace všeho druhu. Pokud si tedy má někdo celý článek přečíst se vším všudy, věřím tomu, že to zabere spoustu času. Jen v koutku duše dopufám, že to není zbytečná práce. I když mohu říct, že mne to baví a pokud by to bylo jinak, byly mé články strohé a suché.

Všem věrným čtenářům Martin Macek Úžasný a členové ŠK Kvasaco Vacenovice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama