Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

4. kolo OP I - Vacenovice A-Hodonín B 3:4

9. prosince 2012 v 15:14 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
Tak a po dlouhé a těžké bitvě plné zvratů, máme ve Vacenovicích dohráno. Naše mužstvo opět prohrálo s "hodonínským béčkem" a dosavadním lídrem souteže po těžkém boji, těsným rozdílem 3 : 4 !

S e s t a v y :

1. Šebesta Josef - Borufka Roman 0 : 1 - partie se dohrála jako předposlední za stavu 2,5 : 2,5 a rozhodla utkání. Opět přišly vidle na dámu a věž, Nakonec se celá partie ještě zdramatizovala, přesto p. Šebesta utrpěl další porážku v OP I.
2. Kladňák Martin - Krolop Petr 1 : 0 - Martin byl na prohru, ale Petr Krolop neuvěřitelně zaváhal, daroval soupeři dámu a bylo rozhodnuto. Smějící se
3. Neduchal Jiří - Hasík Zdeněk 0,5 : 0,5 - vyrovnaná partie a Jirka ani ve 4. kole nenašel přemožitele.
4. Nykl Radomír - Schöndorf Josef - 0 : 1 - pan Schöndorf svým výkonem vyrovnal stav utkání na 2 : 2 a vše bylo ještě otevřené. Pan Nykl nám tentokráte nebodoval. Zamračený
5. Macek Lukáš - Kučera Ivan 0,5 : 0,5 - Luky slaví svůj první půl bodík, jinak hrál skvěle. Opět dramatický závěř - 40 tah v době kdy mu chybělo 30 s do konce základního hracího času! Překvapený
6. Blaha Jirka - Rožek Ivan - 0 : 1 - partie, která skonjčila jako první již po 15 tahu. Jirka přehlédl vidle - dáma + šach! Jak pravil p. Rožek, byla to jeho nejrychleji odehraná partie. Smějící se
7. Křižka Václav - Štěpanovský Kamil - 1 : 0 - zde měl Václav velké štěstí, neboť Kamil tlačil a byl vyhraný, ovšem přehlédl Vaškovu věž na druhé řadě a když dával šach, přišel o svou dámu. Bohužel se Kamilovi asi půl hodiny po této partii udělalo nevolno a nakonec jsme mu zavolali sanitku. Lékař jej po vyšetření v hrací místnosti odvezl raději do nemocnice. Doufáme že bude Kamil v pořádku a držíme palce.

Více se dočtete na blogu Petra Krolopa. Já celou reportáž zpracuji asi až večer a nebo zítra. Dnes to nestíhám, navíc se končilo až ve 14:30 hod.!

Partie k přehrátí ZDE Zatím mám pouze partii Lukáše a Jirky Neduchala. Přidána partie Rožek - Blaha i s nějakým komentářem přes "Firebirda". Smějící se Nově přidaná partie Krolop - Kladňák !!! (12.12.2012)


A jak nám dopadla ostatní utkání?

Takže už máme za sebou 4. kolo a výsledky ostatních zápasů jsou tedy následující:


Prušánky C - Ježov 3,5 : 3,5

1. Mayer J. - Matula R. 0,5 : 0,5
2. Šimek R. - Šmíd V. 0 : 1
3. Dryšl F. - Churý P. 0,5 : 0,5
4. Budín M. - Mazouch R. 0,5 : 0,5
5. Schottl F. - Tomek M. 0,5 : 0,5
6. Hlaváč P. - Doležal P. 0,5 : 0,5
7. Zigáček M. - Kořínek V. 1 : 0


Dubňany - Kyjov B 5 : 2

1. Skočík M. - Zubalík M. 0,5 : 0,5
2. Bělík E. - Ledvina L. 0,5 : 0,5
3. Drgáč L. - Pařízek I. 1 : 0
4. Konečný P. - Poláček A. 1 : 0
5. Matušina M. - Jurutka V. 1 : 0
6. Beránek J. - Strnad J. 1 : 0
7. Holomek P. - Káčerek A. 0 : 1


Veselí C - Strážnice 4,5 : 2,5

1. Křížek F. - Múčka M. 1 : 0
2. Skalka J. - Šafařík V. 0,5 : 0,5
3. Hrabal R. - Fanta J. 0,5 : 0,5
4. Vítek M. - Solařík P. 0 : 1
5. Vašíček F. - Měsíček T. 1 : 0
6. Skalka M. - Bačík M. 1 : 0
7. Kusák V. - Bína Z. 0,5 : 0,5

A jak vypadá tabulka?

Poř.DružstvoVRPBodySkórePartie
1.Hodonín B400019,514
2.Dubňany400019,016
3.Prušánky C211117,010
4.Veselí C202213,09
5.Ježov121114,58
6.Kyjov B112211,56
7.Vacenovice004410,07
8.Strážnice00447,53

Co nám scházelo k bodovému zisku? Asi tak jako vždy, nutně potřebujeme bodovat z první desky. Netvrdím, že musí vždy první deska bodovat, ale zatím se p. Šebestovi nedaří jak by si on sám přál a my představovali. Vždy nastane najký moment, který partii rozhodne a k naší smůle, je to vždy v náš neprospěch.
Druhá deska je bez problémů. Až na jednu prohru, má Martin výbornou bilanci, i když mu v dnešním duelu Petr Krolop hodně pomohl. Úžasný
Třetí deska - to je naše jistota. Jirka hraje skvělé šachy a pokud to tak půjde dál, říká si v příští sezóně o první desku. Smějící se. Zatím má Jirka 3,5 bodu ze 4 ! Skvělý výkon.
Radomír Nykl zaváhal až teď ve 4. kole, jinak má 50% bodů a hraje přesně to co jsem od něj očekávali. Jinak 4. desku hraje Jarek Chrbolka, ale tomu se také letos nedaří a tak v tomto kole nenastoupil.
Na páté desce hrál v tomto kole Lukáš - mladý a talentovaný mládežník, který dnes předvedl hezký výkon. Ostatně i ty dva předchozí zápasy byly dobře rozehrané, ale vždy přišla nějaká chyba která zapříčinla, že odešel poražen. Dnes se s ním Ivan Kučera hodně natrápil. Je to velký příslib do budoucna.
Šestou desku dnes obsadil Jirka Blaha. Je to jeho druhé vystoupení v OP I, jinak hraje v základní sestavě béčka, kde má zatím 100% úspěšnost a nehrál tam se žádnýma začatečníkama. V OP I má zatím půl bodu za šťastnou remízu v minulém kole s Václavem Ochotným. Dnes bohužel hrubě chyboval a doplatil na to.
Sedmou desku obsadil dnes Václav Křižka. Starý a ostřílený matador. Dnes zvítězil se stěstím, kdy ho Kamil Štěpanovský tlačil a hrozil neustále matem. Řekl bych, že rozhodla také větší Vaškova zkušenost. Jinak hraje sedmou desku Jirka Náplava, který dnes nenastoupil a ani on zatím v OP I nebodoval.

Jirka to má těžké. Hráčů je sice dostatek, ale zkušenosti nám chybí. Tak se zkouší jak kdo hraje a kdo na co má. Osobně si myslím, že se lepšíme a z posledních dvou zápasů jsme odešli těsně poraženi a vždy jsme sahali minimálně po remíze. Ještě nás čeká Strážnice, Prušánky a Kyjov. Věřím tomu, že nějakou tu výhru určitě urveme.

Fotografie doplním zítra a snad přibudou i nějaké partie. Mrkající

V neděli ráno nás přivítalo mrazivé, zato slunečné počasí
A to je naše čekání na soupeře
Soupeř již dorazil, a tak se může začít
Kapitán hostů dopisuje své týmové hráče na soupisku
Tak a šachová bitva začíná....Smějící se
A zde už máme "šachové bojovníky" - pohled na první tři desky
Deska č. 4 - i přes velké teplo měl dr. Schöndorf stále na hlavě slušivou čepici Úžasný
A to je pohled na zbývající tři desky
A zde máme již detaily - mladý Roman Borufka a Josef Šebesta
Martin Kladňák a Petr Krolop. I v druhém duelu byl úspěšnější Martin, ovšem Petr Krolop tomu výrazně přispěl a vypadalo to, jako by hrál za Vacenovice Smějící se
Jirka Neduchal a Zdeněk Hasík
Lukáš Macek a Ivan Kučera
Jirka Blaha a Ivan Rožek - kdo by to byl býval tušil, že za 20 minut bude hotovo Křičící
A týmové "sedmičky" - Vašek Křižka a Kamil Štěpanovský
Ivan Kučera toho u partie více nastál jak naseděl Usmívající se
A zde již nejrychlejší hráči debatují o partii Smějící se
Živo bylo také na poslední desce
Kapitán správne sleduje vývoj partie týmové "jedničky"
Zde přijde rozhodující moment v této partii - Kamil brzy přijde o svou dámu
Velké drama se odehrávalo také na první desce, a proto že šlo o budoucí stav celého utkání, tuto partii všichni bedlivě sledovali Překvapený
A ještě jedna fotka, která snad nepotřebuje ani komentář Rozpačitý

A to je zatím vše přátelé. Děkuji všem za pozornost a sledujte náš blog, kde brzy přibudou další zajímavé reportáže. Úžasný

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiří Neduchal Jiří Neduchal | 10. prosince 2012 v 21:03 | Reagovat

Co dodat... Ani kopec štěstí nestačil k bodovému zisku. Myslím tím samozřejmě partie na 2. a 7. desce, kde nám soupeř doslova daroval 2 body.

2 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 10. prosince 2012 v 21:22 | Reagovat

[1]: Ano máš pravdu Jirko. Je to jak píšeš. Nicméně my zase darovali zbytečný bod ze 6. desky. Ostatně dobře zahrál i p. Nykl, který jak sám usoudil, udělal chybný tah nad kterým dlouho přemýšlel, přitom chtěl hrát jnak...ale.... :-?  
No Lukáš to měl celou dobu na remízu, alespoň podle programu. Chyba však byla otvírat ten "há" sloupec - 38. tah bílého. Tam už mohl Ivan Kučera tlačit a pomýšlet i na výhru, leč nestalo se. No a p. Šebesta mohl také zabodovat, jenže přehlédnul vidle. Takže si myslím, že vyhrát mohl kdokoli. Ale to je můj názor - šachisty amatéra. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama