Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Krajský přebor mladšího dorostu - Lukáš hostuje za ŠK Veselí nad Moravou

8. listopadu 2012 v 7:43 | šachy Vacenovice |  Ostatní turnaje a aktivity
Tak a máme tu další šachovou akci, které se účastní náš člen. Po dohodě s předsedou klubu ŠK Veselí nad Moravou, p. Zdeňekem Uříčářem, jsme se na OPENU ve Starém městě dohodli, že Lukáš jejich mládežníkům pomůže a nastoupí za ně. Co se týká tohoto ŠK, je to z mého pohledu největší a a co do počtu členů také nejpočtnější šachový klub na okrese Hodonín. Vždyť jejich šachisté obsadili již po několikáté za sebou hned 4 soutěže. Á tým hraje II. ligu skupinu E, Bé tým hraje KP IIC, jejich Cé tým se pak utká brzy i s naším "áčkem v soutěži OPI a konečně mládežníci ve zmiňovaném Krajském přeboru mladšího dorostu. A tak mohu být jen rád, že Luky nastoupí za tento klub. I když, jak jsem se dozvěděl, jedná o vcelku nevyýznamnou soutěž a bohužel, nevím kde to vázne, ale doposud nebylo zveřejněno rozlosování jednotlivých kol, ani to na kolik kol se vlastně bude hrát. Soupisky jsou bez názvu klubů a tak se nemůžeme divit, že této nejnižší dorostenecké souteži je věnována jen nepatrná pozornost. Trošku mě to pak připomíná "žabomyší války" (odkaz) ohledně soutěže OPII, kterou jsem po zralé úvaze nazval "pralesní ligou" (dotčení šachisté mi snad prominou tento výraz). Ale šachy by se měli hrát pro zábavu a bez emocí, alespoň na té nižší úrovni. Vždyť opravdu o nic nejde. Mě osobně to štve hlavně z toho důvodu, že se chystáme s Lukášem na OPEN Brno, který začíná právě v sobotu 10.11. v Brně, paradoxně na hotelu Brno a tak jsem chtěl jen předem vědět jak to s touto soutěží bude. Leč středa pryč, čtvrteční zamračené ráno již probudilo nejednoho spáče a zatím nic. Do soboty času dost. Zamračený.
Ale pojďme si představit jenotlivé dětské a mládežnické celky, které se do této vcelku nevýznamné soutěže přihlásily:
Přesné názvy klubů si nepamatuji a tak budu uvádět jen města. Bohužel, ze soupisek se to není možné dovzědět a tak sem musel pátrat v databázích. Rozpačitý

1. ŠK při ZŠ a MŠ Ratíškovice A
2. ŠK při ZŠ a MŠ Ratíškovice B
3. ŠK Veselí nad Moravou
4. ŠK Vranovice
5. ŠK Znojmo (při gymnáziu)
6. ŠK Rousínovoce
7. ŠK Vyškov (sportovní klub)
8. Kuřim I.
9. Kuřim II.
10. Sokol Zastávka
11. Lokomotiva I.
12. Lokomotiva II.

Porovnáme-li to s loňskými soupiskami, je zde nárust o 2 kluby, což jistě pořadatelům udělalo problém. Také mne mrzí, že nepostavil mládežnický tým třeba Tatran poštorná, ale tohle jsme si s p. Ciprysem vysvětlili a snad v příštím roce. Postrádám zde také děti z Kyjovského šachového klubu, ale tam to prostě organizačně vázne a tak jediný kdo za Sokol Kyjov do tohoto klání dorosteneckých družstev zasáhne, je Jakub Strnad. tohoto šachistu jsem našel na soupisce Sokolu Zastávka. Jak se tam dostal je mi záhadou, ale předpokládám, že se to brzy dozvím. Smějící se Každopádně to je škoda, protože Kyjov by mohl teoreticky postavit mládežnické družstvo klidně ze svých členů. Pokud by si na netroufli, mohli dát dětem možnost hostování. Ať už za Ratíškovice, které tam jedou vůbec poprvé a nebo za Veselí. Ale jak jsem zjistil, v Kyjově je situace poněkud jiná. Kdo ví, třeba v příštím roce postaví mládežníky i náš klub. Ale zatím je to otázka čisté teorie.
Každopádně by se měli odehrát 3 kola v tempu 2x60 minut se zápisem. Takže se jedná o vážné partie a jsem rád, že se konečně v Ratíškovicích rozhoupali a začali s dětmi dělat něco jiného než jen Rapid šach. Soutěž je nalosována na 3 hrací dny, ale každému je jasné, že se to při účasti 12-ti celků nedá tímto systémem odehrát. Každopádně budu o průběhu soutežě informovat a určitě se zde objeví pokračování s fotografiemi a výsledky.

Sobota 10.11.2012
Tak jsme se vrátili z Brna, kde Lukáš hrál za družstvo z Veselí nad Moravou. Mohu říct, že toto družstvo je letos opravdu silné a má ambice postoupit do ligy. Jenže není samo, kdo by chtěl postupovat. Stejné ambice má třeba i Kuřim, nebot jsem se dozvěděl, že i Kuřimští by chtěli do ligy. A proč zrovna oni, když už jedno družstvo v lize mají? Právě proto, že mají ambice postoupit do extraligy a tak by postupující družstvo nahradilo nové družstvo. Ano, Kuřim šlape Brněnským celkům tvrdě na paty. Jenže jsou tu i Vranovice, posílené a výborně hrajícího Davida Němce, takže to bude letos opravdu těžké. Ale pojdme si rozbebrat jednotlivé zápasy. Sestava Veselí byla neměnná, tedy 1. Skalka Michal, 2. Lukáš Macek, 3. Václav Ochotný, 4. Daniela Sklaková a 5. Tomáš Skalka. Toto družstvo dokázolo 3x zvítězit a zatím je na průběžném 1. místě. Jenže mu tvrdě šlape na paty celek z Vranovic a kupodivu také Lokomotiva E. Nicméně je letos 12 celků a tak se rozhodlo, že se příště a přes příště budou hrát 4 kola, tedy systémem každý s každým. Mě osobně se to zdá být jako spravedlivý systém a tak se můžeme těšit, po novém roce, na další klání.
Jak hráli Veselští šachisté. Mohu jen kostatovat výsledky, nebot nejsem na takové úrovni, abych si troufnul hodnotit hru.
Michal Skalka 3 vítěství a plnil úlohu lídra mužstva.
Lukáš Macek 1 vítězství a celkové zklamání. Nejenže nedokázal v první partii udržet remízu a s Davidem Dumkem partii prohrál na čas, ale i ve druhé partii se dopustil chyby a prohrál opět v časové tísní s Danielem Marko z Vyškova. Povinným vítězstvím ukončil své trápení až s Janem Strakou ze Svornosti Rousínovec.
Václav Ochotný podržel mužstvo a skvělým výkonem, tak jako Michal, udržel svoji neporazitelnost.
Daniela Skalková prohrála s ratingově silnější a zkušenejší Kristýnou Šperkovou z Vyškova a pak remízovala Veronikou Bobovou z Rousínovce a získala 50% bodů
Tomáš Skalka opět nezklamal a má také 100% bilanci.
Co říct závěrem, atmosféra dobrá, z počátku zmatky, které se po prvním kole dořešili. Dětí jako smetí a můžeme se těšit na další kola. Smějící se


ZKOUŠKA - partie k přehrátí - LUKY - na ukázku a na zkoušku - příp. dotazy na mne!


Tak a máme tu 1. kolo proti Sokolu Zastávka - pohled na Veselksé družstvo
Pohled na první dvě šachovnice - Michal s Lukášek proti Júlii Richterové a Davidu Dumkovi
A pohled na zbylé hráče - zády k nám (ta hlava) patří Jakubovi Strnadovi z Kyjova
Druhé kolo proti celku z Vyškova
A další foto
A zde je Lukáš a Daniel Marko - Lukáš již stojí na prohru
A už tu máme 3. kolo - Vesleí proti Svornosti Rousínovec
Tady to zahrál Luky a nejenom on, zkušeně
A pohled na odpolední procházku před odjezdem na OPEN

Odkaz na článek ŠK Veselí nad Moravou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Tajovská Katka Tajovská | 8. listopadu 2012 v 11:06 | Reagovat

Já sem tedy doplním informace z Kuřimi, taky totiž netrpělivě čekáme na los. Letos za nás nastoupí družstva B a C v tomto složení:
družstvo B
1.    Bauer (V)
2.    Liška (V)
3.    Dudar
4.    Křivánek
5.    Tajovský
6.    Jahn
7.    Prokop
8.    Řehka
9.    Kaiser
10.    Škrob
družstvo C:
1.    Němec Jakub (V)
2.    Lepka
3.    Kříž
4.    Keprt
5.    Košuličová Anna
6.    Košuličová Klára
7.    Vašek
8.    Hrdinová
9.    Matoulek Jakub
Ve Vranovicích bude hostovat David Němec. Za nevýznamnou bych tu soutěž nepovažovala, jednak jak už tu bylo řečeno,jedná se o vážné partie se zápisem, děcka získají spoustu zkušeností a konečně hraje se o postup do 1.ligy, což je jistě motivační. 8-)

2 Katka Tajovská Katka Tajovská | 8. listopadu 2012 v 11:08 | Reagovat

Ještě jsem zapomněla předpokládaný časový průběh. Budou se hrát tři utkání od 10.15h,12.30h a 14.45h.  Pravděpodobný konec v 17h.

3 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 8. listopadu 2012 v 13:01 | Reagovat

[2]: Vy jste "zlatá" :-D
Konečně někdo, kdo mi poskytl alespoň ty informace, které jsou po mě důležité. Teď už vím, že Lukáš na to třetí utkání nenastoupí a bude to jak jsem předpokládal. Respektive "jsme" předpokládali (s p. Uříčářem) Ale zlobte se na mne nebo ne, je to opravdu do nebe volající, takový zmatek a neimformovanost klubů co se v této soutěži děje.
A to slovíčko "nevýznamná" jsem jen citoval p. Šťastného, který reagoval na můj příspěvek na fóru JmŠS :-)
Jinak soupisky mám načtené a Vašeho Davida Němce jsem si na soupisce Vranovic samozřejmě všimnul.
Ne sice všechny, ale hodně těch dětí znám. Vždyť jsem se něco najezdil s tehdy ještě Ratiškovskými dětmi po Druhých úterkách na Lokomotivu a po rapidech v kraji. :-P
Teď už jezdíme pouze se synem.  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama