Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

V neděli nás česká historicky první "mistrák" v OP I

15. října 2012 v 17:17 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
Tak vážení šachoví přátelé a máme to tady. Již tuto neděli - 21.10.2012 čeká naše A-mužstvo, historicky první utkání v soutěži Okresní přebor I 2012/2013. Bude to těžké, neboť dle celkového ELA, je naše družstvo nejslabší. Naše ambice jsou však skromné - udržet se! Nicméně hrát budeme jak nejlépe dovedem. Navíc toto historicky první utkání hrajeme v Dubňanech a tak třeba pro Martina Kladňáka to bude nostalgická vzpomínka, neboť právě ON, kdysi před lety v Dubňanech se šachem začínal. A tak jako se v detektivkách píše, že "vrah vrací na místo činu" i dobří šachisté se vracejí tam, kde kdysi začínali. Smějící se

A máme tu LOS prvního kola:

1.kolo - 21.10.2012
Dubňany - Vacenovice

V letošní ročníku nás čeká revoluční změna. Jelikož se do soutěže přihlásilo jen 8 mužstev, rozhodl vedoucí soutežě, po diskusi s ostatními kapitány mužstev, že by se hrálo systémem playoff.


Pojďme si jednotlivé mužstva trochu rozebrat a krátce představit. Mrkající


O naší sestavě se rozhodne až v pátek na tréninku a "áčko" má na starost Jirka, tak mu do toho nebudu kecat.

Domácí Dubňany patří mezi jedny z favoritů soutěže a určitě se budou snažit hrát playoff ve finalové skupině. Dubňany mají soupisku poskládanou podle výkonnosti a tak lze předpokládat, že nastoupí v té nejsilnější sestavě. Rozhodně nenechají nic náhodě.

Veselí nad Moravou C hraje první utkání doma se silnými Prušánkami, které jsou dle součtu ELA svých hráčů, lídrem souteže. Veselané ale nebudou chtít prohrát. V loni jejich mužstvo obsadilo 6 místo, letos budou chtít tento výsledek určitě vylepšit.

Prušánky C, které postoupily do OP I, prostě že chtěli. Do soutěže nasadili velmi silnou sestavu a jejich ambice jsou vysoké. Rozhodně se budou prát o postup do KP II. Tomu odpovídá i to, že jejich týmová "jednička" Josef Mayer (hraje také II. ligu za "áčko"). Letos skončil na Svatém Václavu v Kyjově na 3 místě. Teď sice v neděli ve II. lize svůj úvodní duel prohrál s Josefem Buráněm z ŠK Staré město, ale v OP I bude tohoto hráče těžké porazit. Na 2. desce je další "druholigový hráč" Miroslav Cupal.

Strážnice je opět posílena o výborného Ivana Kubiše z ŠK Skalica. Velmi silná bude i jejich 3 deska (p. Šafařík v loni jen 1x prohrál a celkovou úspěšnost měl 66,7 % - výborný výsledek). V předchozí sezóně skončili šachisté ze Strážnice na 7 místě. Jinak je pro mne osobně Strážnice velká neznámá.

Hodonín B to je prostě síla. Letos mají také velmi kvalitní a silnou sestavu. Loni obsadilo hodonínské béčko 4 místo a toto umístnění bude chtít zopakovat, aby postoupil min. do playoff. Hodonín vsadil na první tři desky, tedy na dravé a také zkušené mládí. Trio - Taptič, Borufka, Prášek, bude každému soupeři pekně zatápět. A na zbytku desek jsou staří a ostřílení šachoví matadoři, kteří by se ale mohli někdy spálit také na tom dravém mládím v jiných klubech.

Ježov je posílen o šachisty z Kyjova o tom není pochyb, jinak by Ježov neměl šanci na playoff. V loni předposlední a tak mohu konstatovat, že jim paradoxně odchod J. Chrbolky a J. Náplavy do našeho klubu, pomohl postavit silnější mužstvo. Jak dopadnou letos, těžko odhadovat. Určitě se budou drát vpřed.

Kyjov B v loni dostal v posledních dvou kolech kontumace skrze nekázeň šachistů. A možná i proto skončil Kyjov v loni jen o jednu příčku lépe než Ježov. Letos má však silné první 4 desky a ty můžou přinášet rozhodující body. Bude tedy záležet jen na jejich disiplíně a kázní, respektive "touze" pravidelně hrát. Letos se tak paradoxně v souboji s Ježovem utkájí kyjovjáci proti kyjovjákům. Alespoň na 2 deskách.

Tak a "mančafty" máme krátce představené a můžeme se už jen těšit na první souboje. Smějící se

Ještě bych zapomněl, na vloni třetí Domanín A, který bohužel jako jediný tak trochu doplatil na postup nášeho celku a to proto, že mu odešli 3 hráči ze základní sestavy právě k nám. A tak se šachisté z Domanína rozhodli, že budou hrát jen jednu soutěž. Paradoxně je to ratingovně slabší OP II, kde jsou pro letošek jasnými favority. Je to škoda, nicméně Jirka Neduchal a p. Šebesta tam byli jen na hostování a jediným, kdo k nám přestoupil, byl R. Nykl. Celek, který ještě v sezóně 2008/2009 hrál KP II, hraje letos jen OP II. Pravdou ale je, že tehdy to bylo úplně jiné mužstvo. Každopádně si myslím, že by si tento celek zasloužil hrát i letos v OPI, leč situace je jaká jé. Možná by to chtělo sehnat další 2 hráče na hostování, tak jako v loni, ale...Zamračený

A dalším mužstvem, které sestoupilo z OP I, je mužstvo Kněždubu. Tak o tomto mužstvu nevím vůbec nic, ale jak jsem se mohl dočíst na blogu Petra Krolopa, zasáhla je tragická událost (podobná jako náš klub při jeho vzniku) a tak náhlá smrt jejich dlouholetého člena a přestup dalšího výborného šachisty, který odešel z rodinných důvodů do Strážnice, jim nedávala jinou možnost. S Kněždubem se utká 4.11. naše B-mužstvo v OP II hned v úvodu soutěže a to na domácí půdě. Tímto zvu všechny příznivce šachu a našeho klubu, aby nás přišli morálně a potichu podpořit do naší klubovny. Usmívající se Ale soutěž OP II si rozeberem později.

Ještě bych chtěl uvést, že představení mužstev jsou jen moje úvahy, vycházejí převážně z tabulkového umístnění, podpořené několika strohýhými informacemi, které mám k dispozici. Proto prosím berte můj článek s nadsázkou. Minimálně první zápasy lecos napoví a pak budu o něco chytřejší. Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hikari^^ Hikari^^ | 16. října 2012 v 16:29 | Reagovat

Prepáč, ale nenašla som reklamy =(

Pls hlasneš za mňa?? :) Keď tak Rada oplatím ;) "Hikari" http://tayo-yaoishounenai.blog.cz/1210/soutez

2 Martin Macek Martin Macek | 16. října 2012 v 19:06 | Reagovat

[1]: Nezlobte se na mne, ale tohle je šachový blog zaměřený především na šachy. Komentář mazat nebudu, ale příště to už vyhodnotím jako SPAM. Nějaká soutěž mě je s prominutím ukradená. :-?

3 SHX153 SHX153 | E-mail | Web | 20. října 2012 v 12:20 | Reagovat

Zdravím šachisty Vacenovic! Přeji vydařenou premiéru a hodně návštěvníků na blogu. :-)

4 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 20. října 2012 v 19:18 | Reagovat

Děkuji za návštěvu i já zdravím "zlínského problemistu". Snad se někdy potkáme na 64 polích. :-D a děkuji za přání.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama