Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Mistrovství Moravy a Slezka do 16-ti let 2012

23. října 2012 v 17:28 | Martin Macek |  Ostatní turnaje a aktivity
Článek je již hotov. Je dopsán závěr a zhodnocení. Zatím jsem neměl čas korigovat a poopravovat překlepy. Bohužel to časově nestíhám, tak prosím o strpení.

Tak, a prozatimní vrchol této sezóny se kvapem blíží! Já, co by doprovod a řidič v jedné osobě a Lukáš co by hráč a hlavní aktér tohoto turnaje, zítra ráno odjíždíme na 5 dnů do Kout nad Desnou, respektive Loučné nad Desnou. Zde se vůbec poprvé "budeme rvát o body" na MMaS mládeže do 16-ti let, kde se zúčastníme mládežnického turnaje. Na základě výsledků se pak někteří mládežníci nominují na Mistroství mládeže ČR. Za náš klub tam jede tedy pouze Lukáš Macek, který se po loňské účasti na turnaji šachových nadějí ve Frýdku Místku, podobné vrcholné akce účastní teprve po druhé ve své dosavadní, krátké, šachové kariéře. Usmívající se Odkaz na fotogalerii z TŠN, najdete ZDE. Z okresu Hodonín (v kategorii U16) tam jede ještě jeho budoucí spoluhráč v krajském přeboru mladšího dorostu - Jan Skalka z ŠK Veselí nad Moravou a rozhodně tam nebude chybět ani náš hostující hráč - Martin Kladňák, který ovšem hraje za ŠK DURAS Brno. Tedy jen v této kategorii, tam bude mít náš okres (alespoň dle bydliště) hned trojnásobné zastoupení. Úžasný Dále se tam můžeme potkat s mladežníky ze Starého města, Boršic, i ostatních klubů JM kraJe a samožejmě silných "brněnských" celků. Soupisku a průběžné výsledky lze sledovat ZDE. Luky je v té nejsilnější kategorii U16 jako 40 nasazený (dle ELA) z prozatím 46 přihlášených. Takže to vůbec, ale vůbec, nebude mít lehké. A pokud se posune do 30-tého místa, budu to považovat za velký úspěch. Na TŠN skončil na 48 místě z 55 a uhrál si 2,5 bodu.
Jelikož tam jedeme sami na "vlastní pěst" a nějak nám odřekl na poslední chvíli účast trenér, který tam měl s Lukášem rozebírat partie a připravovat ho na další den, budu rád, pokud nám budete držet alespoň palce. Snad se nám podaří navázat kontakt s trenérem na dálku a posílat partie k rozboru mailem. Nejbližší info tedy už zítra. Mrkající Průběh turnaje lze sledovat ON-LINE přes web pořadetele, kterým je ŠK Orlová.

Středa 24.10. - 1. kolo: Tak jsme úspěšně a bez problémů dorazili na místo určení a včas. Při sjezdu v Olomouci na Mohelnici, jsme se přiojili k brněnské výpravě, tedy alespoň k její části, kdy jsme byli v patách" p. Hurotvi Smějící se, abychom je pak za Mohelnicí setřásli.... Ale i oni dorazili včas. V prvním kole byl Lukymu nalosován Tomáš Skořepa z Gamibitu Jihlava. Lukáš hraje černými kameny. Ale Martin Kladňák měl los těžší a bojuje s třetím nasazeným Adamam Dvořákem z ŠK Lokomotiva Brno. Jeho souboj můžete sledovat v tuto chvíli na on-line šachovnici ZDE, jelikož hraje na třetí desce.
13:55 - čerstvá zpráva z Kout - Michal Skalka s Romanem Walicou, svou partii za černé prohrál. Luky stále bojuje a drží nadějnou pozici.
15:20 - tak trochu se zpožděním, protože zde na recepci, internet chvíli jde a chvíli ne. Už ve 14:20 jsem chtěl napsat, že Martin Kladňák partii s bílými kameny, s Adamem Dvořákem prohrál a že Lukyho partie směřuje ke koncovce. Takže už dohrál i Lukáš a se silným soupeřem uhrál za černé cennou remízu.

Zahajovací ceremoniál
1. kolo - Lukáš a Tomáš Skořepa
Ještě jeden pohled kde je i Michal Sklaka z Veselí, který čeká na svého soupeře
A zde je pohled na Martina na ON-LINE šachovnici, s 3. nasazeným Adamem Dvořákem
Pohled na sadu pohárů a jejich strážce Smějící se
Pohled na hrací místnost ze zadu (chtěl jsem napsat na "válečnou vřavu", ale nevím zda by se to hodilo) I když to chvílemi vypadalo jako na bojišti Smějící se
A z předu....
A ještě jeden detail na oba aktéry MMaS. Výraz v jejich tvářích hovoří za vše Překvapený
OPEN turnaj si přijel zahrát také GM Kislinsky, který je členem pořádajícího oddílu
Tohle je pohled na hotel Dlouhé stráně z přední strany Usmívající se
A tady se vracíme z odpolední procházky
A potkali jsme po cestě i přítulnou kočičku
Pohled na recepci a spodní část hotelu
Pohled na zbývající spodní část hotelu
Pohled na horní komplex hotelu
Obě budovy jsou prpopojeny podzemní chodbou, přípomínající spíše nějaké sklepení Překvapený
A schodů nahoru je tam hodně Úžasný
Tenhle pohled se nám naskytl po příjezdu, no není to krása? Líbající
Ještě jeden pohled na krásnou scénerii
Podzim je v Jeseníkách nádherný

Ve 2. kole se utká s Petrem Nytrou, hájícího barvy pořádajícího oddílu ŠK Orlová. A máme tu "lokální derby", alespoň dle bydliště, kdy se mezi sebou utkají Michal Skalka a Martin Kladňák, oba z okresu Hodonín. Sledujte tento web a pokud půjde internet, výsledky sem napíšu okamžitě. Smějící se
17:20 - Lukyho partie se chýlí ke koncovce. Bohužel Lukáš ztratil kvalitu a tak to budou dvě věže proti věži a černopolému střelci. Oba soupeři mají "malé" rošády. Uvidíme jak to dopadne, protože je to na pěšáky vyrovnané.Martin se trápí s Michalem Skalkou a také on ztratil kvalitu. Dohráno mají i nižší kategorie, kde ještě reprezentují okres Hodonín tři děvčata z ŠK pří MŠ a ZŠ Ratíškovice. Lenka Kratochvílová obě partie prohrála, tak jako Katka Šimečková a zatím svůj první vělký bod z vážné partie může slavit Gábinka Zemánková. A abych ještě nezapoměl na další "veselksé" děti a to Tomáše Skalku a Danielu Skalkovou. No a to je zatím vše, info za chvíli. Tak Lukyho partie přešla do pěšcovky, kdy má soupeř náskok jednoho pěšce.
18:00 - Takže Luky to v koncovce nakonec prohrál, protože ten jeden pěšák rozhodl. Nicméně jsme s průběhem partie spokojeni. Soupeř nad míru těžký, nasazený jako 12. Alespoň jsme si mohli vyzkoušet pěšcovou koncovku. Co se týká partie Skalka-Kladňák, tak ta se otočila a Martin vede o 3 pěšce. Takže i zde je konec partie a nakonec to skončilo remízou.

Lukáš a Petr Nytra
Martin Kladňák a Michal Skalka

Čtvrtek 25.10. - 3. kolo: Díky výsledkům ze včerejšího dne se stalo, že se Lukáš utká s dalším "skoro domácím" borcem, protože mu byl nalosován Martin Kladňák. Je to škoda, že se o body připraví týmový spoluhráči, ale co se dá dělat. Na podobných turnajích je to běžné. Zatím Martin, hrající za bílé, obětoval jezdce za dva pěšáky při ruské hře, a tak znemožnil Lukymu rošádu. Jak si s tím Lukáš poradí, se uvidí. 09:30 - takže tato partie skončila remízou. Snad i proto, že se Martin necítil dobře a šel si raději lehnout a připravit se na odpolední zápas. Michal Skalka ve 3. kole zvítězil.

Martin a Lukáš proti sobě
Volnočasové aktivity po obědové pauze Smějící se

4. kolo: Tak a za pár minut nám odstartuje 4 kolo. Lukáš se utká s Juilií Šimčákovou a komu tohle jméno nic neříká, snad si vzpomene na moji reportáž z OPENu ve Starém městě, kde si tato mladá dívka poradila v první kole s p. Pálkou, kdy rozdíl jejich tehdejší ELA byl min. 600 bodů. Také si tato dívka v Elem značně polepšila a v současné době má 1598 bodů!!! Lukáš hraje opět čenými a tak to bude mít těžké. Martin hraje s Hanou Kubošovou z ŠK Orlová a Michal Skalka s Tomášem Chromíkem, se kterým právě Martin na OPEnu ve Starém městě, v posledním kole prohrál. 15:20 - Takže Luky bude asi remízový král. Opět další půlbodík. Ostatní ještě hrají. Za zmínku stojí zisk cenného bodu Leničky Kratochvílové, jinak Gábinka ve 4. kole prohrála a Katka dostala bodík zdrama, jako lichá. Pro dnešek se loučím, protože odjíždíme a po zbytek dne, budu bez připojení. Těšit se můžeme na zítra. Smějící se

Lukáš a Julie Šimčáková - poprvé
a podruhé....Smějící se
A ještě jeden detail

Pátek 26.10.2012 - 5. kolo: Tak k výsledkům včerejších zápasů. Martin remízoval a Michal Skalka prohrál. V dnešním kole hrají všich tři, skoro vedle sebe. Lukáš hraje za bíle s Jakubem Stančíkem ze Zbrojovky Vsetín. Partie už směřuje ke koncovce, kdy bohužel Luky ztrácí kvalitu a má o pěšáka méně. Včas si kativoval krále a tak je to zatím otevřené. Martin bojuje s Tomášem Otradovcem a Michal s Richardem Šteaníkem. Ratiškovské děvčata si zatím vedou střídavo oblačno. Dopolední kola jak Lenka, tak Katka prohrály. Gabča zatím ještě bojuje. 10:50 - Už je dobojováno, alespoň Lukyho partie, která nedopadla dobře. Bohužel má druhou prohru a opět s bílými. Gabča také prohrála, takže ani holkám se v tomto kole nedařilo.

Lukáš a Jakub Stančík poprvé
a po druhé
A to jsou "ratiškovské" děvčata Usmívající se
Lenička Kratochvílová

6. kolo: Tak v tomto kole hrál Lukáš opět s černými proti Tomáši Otradovci z ŠK Staré město a po 2 hodinách opět přijal remízu a připsal si tak druhý bod celkově. Martin hraje s Cheichenosem Michalem ze Sokola Postoupky a Michal Sklaka má právě vyhranou pozici s Julií Šimčákovou - včerejší soupeřkou Lukáše. Martin Kladňák nakonec zvítězil a zatím má 3,5 bodu, což je hezký výsledek.

Luky a Tomáš Otradovec

Sobota 27.10. - 7. kolo: Jelikož zde nešl internet, podařilo se mi připojit až nyní. Lukymu byl v tomto kole nalosován Dominik Svoboda z ŠK Řetězárna Česká Ves, což je vesnice, hned za Jeseníkem. Jelikož hráči z tohoto oddílu dojíždějí, omluvili se, že přijedou o půl hodiny později a tak se začalo hrát až v 8:30. V současné době (9:20) spěje partie do koncovky, kdy jsou vyměněny dámy, jezdi a Luky vede o pěšáka. Hraje s bílými a jeho soupeř teprve bojuje o ELO body. Nicméně tihle šachisté jsou nevyzpytatelní, jelikož si v úvodním kole zajistil cennou remízu nad Janem Netušilem s 1701 ELO body! Martin hraje proti klubovému spoluhráči - Tadeáši Boškovi a Michal Skalka proti již zmiňovanému - Janu Netušilovi. 09:35 - bohužel Luky partii opět prohrál a je vidět, že se na něm podepisuje čím dál tím větší nervozita. Přehlédl matovou hrozbu, přitom měl partii výborně rozehranou. Co se dá dělat. S bílými se mu nedaří a je potřeba zapracovat právě na střední hře.

Lukáš a Dominik Svoboda - jeho přemožitel, který si na první ELO body brousí zuby.
Odpolední procházka v Koutském lese
A tady u čerta Smějící se
U perníkové chaloupky a ježibaby Smějící se
a pár fotek jen tak....Mrkající
V lese byly vidět různá stvoření
Skřítci
Trpaslíci
A kdo ví co ještě....Usmívající se
A pro srovnání - počasí včera
A dnes....předpověď se naplnila - bohužel. Jsme na horách, Nerozhodný jen nevím jak se dostanem přes Červenohorské sedlo. Bydlíme totiž v Jeseníku.

15:30 - 8. kolo: Tak Luky slaví konečně své první vítězství za bílé, i když přišlo pozdě, bude mít šanci ještě zítra něco s nelichotivým výsledkem udělat. Ale naděje na umístnění do 30-tého místa, jsou ty tam. Zamračený V tomto kole ještě Michal Skalka prohrál s bílými s Michalem Schechenostem a Martin Kladňák prohrál s Františkem Mrkusem se Starého města. Holt pokaždé se nezadaří. Bohužel počasí se tady odpoledne natolik zhoršilo, že někteří hráči, respetive jejich rodiče, raději po sedmém kole odjeli a dobře udělali. Spustila se docela slušná chumelenice a my měli před sebou cestu do Jeseníku přes Červenohorské sedlo. Bohužel, tak jako spousta lidí, i já měl letní pneumatiky. Proto jsem musel nasadil řetězy a dobře jsem udělal. Cesta na ubytovnu byla docela dramatická, ale naštěstí jsme to zvládli živí a zdraví. Smějící se

Luky a Dominik Řehoř z ŠK Sokol Vranovice
Foto z druhé strany
Zatím co Luky hrál, mladší děti se bavily různě - třeba hraním Bobří bandy Smějící se

Neděle 28.10. - 9. kolo: Poslední šance jak vylepšit výsledek je v tomto kole. Lukáš hraje s černými, proti Kubošové Haně z pořádajícího oddílu. Vedle něj hraje Michal Skalka, také černými, proti Davidu Kolačnému ze Starého města a Martin hraje bílými proti Jakubu Krejčovi ze Sokola Hošťálková. Jak se jim bude dařit, uvidíme. Ale výsledky a článek dopíši až po příjezdu domů. Tak jako poslední zimní fotografie.
14:30 - takže MMaS 2012 je už historií. Lukáš skončil na 43 místě, což je určitě zklamání. Poslední partii prohrál a tak jsme se museli spokojit jen s 3 body. Michal Skalka skončil na 36 místě s 3,5 body a osobně si myslím, že měl větší ambice. Martin pak obsadil 19 míst s 5 body a myslím si, že Martin může být spokojen, nebot konkurence byla veliká. Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout ZDE.

A takhle vypadala zasněžená strán po sněhové nadílce Překvapený
A tohle je už poslední kolo - Luky a Hana Kubošová
V poslední partii si Michal uhrál alespon remízu. Luky se s turnajem rozloučil prohrou
No a na odreagování po zápase se dal stolní fotbálek Úžasný


A zde přidám pár fotek, dokazující jaké bylo vlastně dnes (28.10.2012) v Jeseníkách počasí. Kdo by to byl tušil, že se nás přivítal nádherný podzim a odjíždět budeme se sněhovými řetězy. Překvapený

Naše auto po ránu, před ubytovnou
Cesta na Čevenohorské sedlo - fakt si nedělám srandu, ani to není fotomontáž!
Tak jistě chápete, že tohle se na letních gumách sjet nedalo!!! To je cesta z Jeseníku na Šumperk. Nevím, kde byli celou noc silničáři? Z druhé strany, tedy okres Šumperk, to již neslo známky údržby, ale "jeseničtí" se na to vys...Překvapený Po cestě jsme narazili přímo v ostré "šikaně" na kamion bez řetězů a ten tam zůstal stát!


Zhodnocení turnaje: Co se týká lokality a samotného hotelu, tak v tomto směru nelze nic vytknout. Hotel nabízí široké vyžití pro děti, okolní příroda je parádní. Na kžadém patře je prostorná místnost, kdy dvě sloužily jako hrací, jedna pro rozbory partií, v další byla herna pro děti - zejména "pink-ponk-kárna". Velká restauarace a jídelna. Ubytovaný jsem na hotelu nebyl, takže jaké byly pokoje nevím. Na druhou stranu nebyly v okolí hotelu žádné potraviny a tak byly výpravy odkázány na vlastní zásoby nebo hotelovou restauraci, příp. sjet autem dolů do Loučné. Hotel je totiž takřka na samotném konci Kout nad Desnou a obec Loučná nad Desnou je od hotelu vzdálena cca. 4 km. V jejich welnes centru jsem také nebyl a bowling byl opět od hotelu min. 2 km, takže kdo neměl vlastní auto, musel jít pěšky. Ani nevím jak často byla tato zábava využívána. V okolí hotelu bylo i menší hřiště a u nedaléké sjezdovky, zajímavé místo pro procházku - Koutský les - viz. moje foto. Mrkající
Co se týká přímo šachového turnaje, měl bych zde hned několik připomínek. Nevím z jakého důvodu tak úskostlivě tajili pořadatelé startovní listnu, jestli je to nějaký nový trend, nebo záměr, ale ještě 10 dnů před turnajem nebylo možné se dozvědět, kdo je vůbec přihlášen!!! Také nechápu, proč pořadatelé stanovili začátek hracího dne již na 8:00 !? Byl jsem zde sice po prvé, ale co jsem se ptal ostatních výprav, v loni to bylo v 09:00 hod. což by bylo ideální (jako na TŠN ve Frýdku Místku) a odpoledne by se mohlo hrát od 15:00 hod. Vše by se podle mne stihlo, i kdyby se partie protáhla na 5 hod. což by byl extrém, ale většinou trvaly partie, kolem 4 hod. čistého času. (zejména v U16 a OPENu) Také zveřejňování rozlosování jednotlivých kol na dveřích hrací místnosti nebylo ideální, ale to že v kategoriích U14 a U16 tyto materiály vyvěsili mezi vstupní dveře od schodiště a vstup na recepci, jsem vůbec nepochopil!!! Jen si tam lidé zavazeli. Měli by si vzít příklad z Frýdku Místku, kde byla zhotovená krásná a přehledná tabulka, do které se zapisovaly výsledky jednotlivých kol a ještě tam zbylo místo pro rozlosování. Myslím si, že tak velký a finančně silný oddíl, by si mohl podobné tabule koupit, příp. zapůjčit. Propagační stojánky s jejich úspěchy se tam pyšnily v hrací místnosti, zatím co hráči, rodiče a trenéři tam po sobě mezi dveřmi div nešlapali!!! Co se týká doprovodného programu, zdůvodu dojíždění až z Jeseníku, jsme se nemohli žádné akce zúčastint. Myslím si, že to bylo dobře připravené a určitě to moholo být zajímavé. Můžeme jen litovat, že jsme se nemohli zúčastnit. Jinak podmínky byly na výborné úrovni, hrací místnosti a šachový materiál také. Není mě známo, že by se řešila nějaká závažná připomínka, nebo porušení pravidel FIDE. Zklamala mne jen slabá účast otevřeného turnaje, kdy také Lukyho trenér právě z tohoto důvodu účast odmítl a tak byl Lukáš ochuzen o rozbory partií a přípravu na další zápas. Toto se jistě také podepsalo na jeho slabém výkonu. Kdo tam jel sám se svojí ratolestí, nemohl si z časového důvodu dovolit OPEN zahrát a možná i proto tak malá účast. Překvapil mne dobře hrající Jakub Šošovička, kterého naši šachisté znají s nechvalně vydařeného utkání v loni v OPII proti Hodonínu C, kde hrál společně s dalšími dětmi, tehdy ještě pod vedením p. Klimeše. Jinak je členem ŠK Devínská nová Ves, kde společně se svými bratry a otcem velmi dobře reprezentují tento klub. Na to, že je Jakub ročník 2005 si uhrál v tomto OPENU 3 body a 1 bod dostal jako lichý hráč zdarma.
Náklady na dítě, aneb kolik vůbec stojí rodiče účast dítěte na takovém turnaji? Tak jen když spočítám náklady na nocleh a stravu, dostanu se na částku 450,- Kč na 1 den x 4 = 1.800,- Kč. K tomu ale nutně přičíst kapesné pro dítě - min. 50,- Kč na 1 den a jsme hned na částce 2.000,- Kč. Dále 500,- Kč startovné, které se platilo u drtivé většiny dětí (někde může hradit klub). A náklady na cestu. Nevím jak který klub, někdo hradí, někdo ne a tak lze přičíst min. částku 300,- Kč - max. 500,- Kč. A najednou tu máme 3.000,- Kč. S každým dítětem tam musela být dospělá osoba. Pokud to byl rodič, platil si to šechno sám a hned tu máme další výdaje na stravu a nocleh. Nějaké to pivečko nebo káva Mrkající a pro rodiče další výdaj cca. 2.000,- Kč + cesta. Většina rodičů jela svým autem, takže u nás dělala cesta Vacenovice - Jeseník 220 Km, při průměrné spotřebě 6 L nafty. A máme tu dalších 1.000,- Kč za cestu. Suma sumárum to dělá na rodiče a dítě 6.000,- Kč. A pak, že jsou šachy levný koníček. Překvapený Tohle píšu pro ty, co ještě na žádném podobném turnaji nebyli a nemají tudíž představu kolik to vůbec stojí. Proto také chápu ty rodiče, kteří si to z finančních důvodů nemohli dovolit. Nevím jak v ostatních sportech, ale nemyslím si, že by to v jiných sportech vycházelo levněji.¨

No a to je asi tak všechno. Pravdou je, že jsem pořadatele více méně "zhepsnul", ale je to můj úhel pohledu. V organizačním výboru jsem nebyl, zákulisí neznám a tak vycházím jen z toho co jsem vnímal svými smysly a napsal jsem to tak jak jsem to vnímal. Možná, že pořadatelům křivdím, ale já tvrdím, že je vždy co zlepšovat a nikdy se člověk nazavděčí všem. A najdou se podobní rýpalové jako jsem já. Smějící se

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zdeněk Uřičář Zdeněk Uřičář | E-mail | 28. října 2012 v 18:06 | Reagovat

Chci poděkovat panu Mackovi za přímý a hlavně pohotový komentář z mistrovství.

2 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 28. října 2012 v 18:25 | Reagovat

Ano, pokud to bylo v mých silách, snažil jsem se informovat o výsledcích okamžitě. Od pátku tam s námi byl i zbytek rodiny a tak byly i jiné povinnosti. Ovšem včerejší sněhová nadílka nás totálně zaskočila. A tam kde jsme byli ubytovaní, nebylo bohužel internetové připojení. Někdy se stalo, že jsme jeli hned jak Lukáš dohrál a tak jsem se něměl jak o výsledku Michala dozvědět. Až druhý den ráno. ;-)

3 Milan Londin Milan Londin | E-mail | 30. října 2012 v 14:14 | Reagovat

Ahoj Martine,
reportáž se ti opravdu povedla,včetně kritických připomínek,především souhlasím s problematickým umístěním rozlosování jednotlivých kol mezi dveřmi s rušením procházejícími lidmi.I s vyčíslením nákladů se dá souhlasit.Já vzhledem k tomu,že už jsem byl podruhé jsem měl objednány pouze večeře.Ještě jsi byl tolerantní,když jsi nezmínil kvalitu jídla,ze tří večeří jsem byl jakž takž spokojen jen s jednou.Jinak držím palce Lukášovi na dalších turnajích.

4 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 30. října 2012 v 14:37 | Reagovat

Zdravím pana Lodina nejstaršího. :-) My se v hotelu nestravovali, takže proto jsem se o tom nemohl zmínit. Na váš web jsem nechal pozdrav, tak doufám, že si to dcera přečte. Je dobré, že si můžeme vyměňovat informace a zkušenosti, hlavně když máte k nám relativně blízko. doufám, že se za námi přijde syn Martin podívat na trénink. Ještě musím poslat ty fotky vnuka. Je toho nějak moc a nestíhám to všechno. Jsem rád, že jsem konečne dokončil tuto reportáž a v neděli už budu psát další a to ze zápasu Béčka. Tam Lukáš nehraje, ale jinak budu doufat v jeho zlepšení. Na MMaS se mu nedařilo, ale byl to clekově náročný turnaj, ale těžké to měli všichni. My tedy o trochu více skrze to dojíždění.

5 xxx xxx | 2. listopadu 2012 v 13:26 | Reagovat

Turnaj ve F-M je TŠN - Turnaj Šachových Nadějí. :)

6 Martin Macek Martin Macek | 2. listopadu 2012 v 13:58 | Reagovat

[5]: Díky za upozornění. Hned opravím. Nevím na co jsem myslel. :-D

7 lego lego | 3. listopadu 2012 v 19:55 | Reagovat

zdaravím Marťase, pěkné počteníčko, taky bychom potřebovali tak úžasného pisatele, který takto dokáže podat informace přímo z šachového klání. Jen škoda, že to klukům nevyšlo o kapku lépe, ale i tak je to vzhledem k velké konkurenci dobré. Taktéž držím pěstě Lukimu v dalších šachových soubojích :-)

8 Martin Macek Martin Macek | 3. listopadu 2012 v 21:23 | Reagovat

[7]: Zdar Lego. No jo, co se dá dělat. Stále je co zlepšovat. Pošli mě odkaz na výsledky tvého kluka. Na mistrovství Čech jsem ho nenašel.

9 lego lego | 3. listopadu 2012 v 22:00 | Reagovat

H8 začínají až 16.11. 2012 je to před námi

10 Martin Macek Martin Macek | 5. listopadu 2012 v 5:45 | Reagovat

[9]: Tak to jo. Já myslel, že jste tam, když s
jsi se ani na web forum neozval. Tak držím palce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama