Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Vyšlo nové ELO - naši čelnové si polepšili

6. září 2012 v 12:12 | Martin Macek |  Seznam členů a aktuality
Tak bylo včera na stánkách LOK (listina osobních koeficientů) zveřejněno nové ELO. Jelikož naši dva členové odehráli v době prázdnin nějaké turnaje - viz. předchozí články, svými dobrými výkony si polepšili.
Jirka Neduchal odehrál turnaj v Brně - DURAS OPEN B a z parití, které odehrál s tzv. "elisty" získal 3,5 bodu a připsal si 15 bodů. Jeho současné ELO je tedy 1639! Super, jen tak dál Jirko.
Lukáš odehrál dva turnaje. Již zmíněný DURAS OPEN B, kde mu tak nedařilo a odehrál s "elisty" 3 partie, bohužel všechny prohrál. Ve Starém městě, kde sehrál OPEN Staré město, po nešťastném začátku, přišel skvělý finiš a odehrál s "elisty" 7 partií, z nichž vybojovat 3 body a jeho ELO narostlo z původních 1428 na 1456, tedy nárust o 28 bodů. Navíc si po tomto turnaji vybojoval i FIDE ELO, tedy mezinárodní ELO a v případě, že se zúčastní nějakého mezinárodního turnaje, který bude zařazen pro zápočet FIDE ELA, může si ho dále zlepšovat.
Co se týká hostujícího Martina Kladňáka, který je registrován v ŠK Duras BRNO, ten si také výrazně polepšil a osobně mu narostlo ELO z 1583 na 1659! Martin hraje výborně a my můžeme být rádi, že jsme získali na hostování tak skvělého mládežníka.
Osobní koeficient slouží zejména k posouzení určité výkonnosti hráče. A jak se na LOK píše, k získání svého ELA, je potřeba během 2 let odehrát min. 11 vážných partií s hráči, kteří už nějaké to ELO mají. Lukášovi a Jirkovi se to povedlo hned po první sezóně, ve které začali vážné partie hrát.
Základní ELO každého hráče je 1000. Po získání určitých zkušeností a absolvování nějakých turnajů, převážně v RAPID šachu, bývá hráčům udělováná vykonnostní třída.

IV. VT = 1100 bodů.
III. VT = 1250 bodů

A od této hranice se pak hráči vypočítá jeho osobní koeficient - ELO. V některých případech vyjde hráči ELO pod tuto hranici 1250 bodů. V tomto případě u zůstane III. VT (výkonnostní třída) a hráči jsou tak zařazeni na seznamu hráčů s ELem pod 1250 bodů. Vážná partie, která se hraje vždy se zápisem - šachová notace a musí být součástí turnaje, který je nahlášen na LOK. Hrací tempo této partie musí být minimálně 2 x 60 minut.
V soutěži, kteoru náš ŠK hrál v minulé sezóně, bylo hrací tempo 2 x 120 minut. V OPI je hrací tempo 2 x 180 minut. Zkrácená hra - RAPID šach, e hraje bez zápisu a většinou se hraje v tempu 2 x 15; 2 x 20 a někdy 2 x 30 minut. Nově je zaveden výpočet ELA i pro tyto hry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama