Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

ŠK Vacenovice zahájil nábor dětí

12. září 2012 v 17:13 | Martin Macek |  Ostatní turnaje a aktivity

Šachový klub KVASACO Vacenovice oznamuje, že nabízí, nejen pro děti, výuku šachové hry.

Náš šachový klub byl založen v červenci 2011 a historicky první sezonu odehrál ve výborné formě, kdy v nejnižší soutěži OP II a v silné konkurenci 6 mužstev, dokázal tuto soutěž vyhrát a zajistil si tak postup do vyšší soutěže OP I. V současné době máme již 16 registrovaných členů a v nové sezoně budou náš šachový klub reprezentovat dvě mužstva, a to v obou soutěžích. Více informací se dozvíte na našem blogu:


Dětem nabízíme výuku základní šachové strategie pod vedením zkušeného trenéra p. Josefa Šebesty, kterému bude pomáhat výborný hráč a opora našeho týmu - Jiří Neduchal. Dále se na předávání osobních zkušeností bude podílet také mladá šachová naděje Lukáš Macek.
Děti se naučí logicky myslet a samostatně rozhodovat. Talentovaným dětem jsme schopni zajistit účast na dětských turnajích, výuku přes PC, rozbor šachové partie a zdokonalení se v náročnější šachové strategii.

Výuka by byla zatím bezplatná a bude fungovat jen jako šachový kroužek. Teprve při dlouhodobém zájmu, je možné děti zaregistrovat u Šachového svazu ČR. Lekce budou probíhat po dohodě s vedením školy buďto v některé z učeben ZŠ Vacenovice, nebo v naší klubovně, která je pod podiem sálu KD U Letochů a to v rozsahu 2 vyučovacích hodin (90 minut) 1x týdně, pravděpodobně od 16:00-17:30 hod. Jako nejvhodnější den by se jevil pátek.Vážní zájemci o výukové lekce nás mohou kontaktovat emailem na adrese: sachyvacenovice@seznam.cz nebo telefonicky na telefonním čísle: 605 919 382 (p. Macek), kde zodpovíme i případné dotazy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak tohle je náborový leták, který jsme nechali zveřejnit na kabelové televizi a umístnit do ZŠ na nástěnku. A jaký je ohlas? Doposud máme předběžně přihlášeno 5 dětí, což je zatím, na menší obec jakou Vacenovice jsou, slušné. Můj cíl byl získat 8-10. Uvidíme jak to celé dopadne. Jak jsem třeba naznačil na blogu Petra Krolopa, zkoušíme se vydat touto nelehkou a obětavou cestou, která kýžené ovoce s nějakou větší jistotou určitě nenese. Nicméně, kdo se o nic nepokusí, nikdy nezjistí zda byl jeho nápad dobrý. Také je nutné podotknout, že Vacenovice mají v ZŠ jen první stupeň a proto se leták poslal i do ZŠ Milotice, kam většina Vacenovskcýh dětí chodí. Ale mezi těmi staršími dětmi, už tak velký zájem nebývá. Každopádně se pokusíme o to, přiblížit šachy širší veřejnosti, neboť je potřeba lidi přesvědčit, že se nescházíme U Letochů za účelem pochutnání si na jinak výborném pivečku, ale také proto, abychom děti něco naučili.

Pátek 14.9.2012
Dnes jsem se stavil na ZŠ pro přihlášky. Jak bylo paní ředitelkou avizováno, bylo tam nachystáno 5 přihlášek, s tím že jeden klučík nechal přihlášku doma a přinese ji v pondělí. Další dítko by mělo dojíždět ze sousedních Milotic a tak se takřka můj cíl naplnil. Zatím bychom měli tedy vyučovat 7 dětí, což je velmi slibný počet.

Tak se na dnešní trénink přišli přihlásit ještě dva starší kluci, takže nakonec můj cíl bude splněn Usmívající se a měli bychom mít v kroužku 9 dětí a mládežníků. Jinak se odehráli další dvě kola z oddílového přeboru, kdy Lukáš zvítězil nad Jirkou Náplavou a pak si dali derby mezi sebou Jirka a Jarek. Jak to dopadlo, mě zatím není známo. Prozatím si v oddílovém přeboru vede skvěle Lukáš, který je doposud neporažen a o celkové prvenství se příští týden utká s p. Šebestou. Pak už jen zbývá výsledky poslat na LOK a bude pro letošek cíl splněn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama