Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 26 členů, z toho 11 aktivně hrajících dětí a mládežníků.

FIDE Open Staré město - Lukáš hraje taky

11. srpna 2012 v 10:12 | Martin Macek |  Ostatní turnaje a aktivity
Tak nám začal dlouho očekávaný FIDE OPEN Staré město, kde náš klub zastupuje naše mladá šachová naděje Lukáš Macek. Ten včera hrál 1. kolo se silným soupeřem a bývalým "hradišťským" odchovancem - Markem Staňou, v současné době hrající za ŠK Vlčnov. (ELO 1946). Luky se držel statečně až do 23. tahu, kde ve snaze ubránit napadnutého střelce, přesunul jezdce z A3 na C1, tím si přerušil spojení věží na poslední řadě a už to bylo...Nerozhodný Nicméně, nebýt tohoto nešťastného tahu, partie by mohla skončit rémízou. Dnes se hraje 2. kolo, jehož rozlosování můžete sledovat ZDE. V tomto kole se už také představí naše hostující posila - Martin Kladňák, Ratiškoviják, hájící barvy ŠK Duras BRNO.

Moje postřehy z 1. kola: Hrací místnost je prostě super, tam nelze nic vytknout, snad jen zásobování místního bufetu. Přece jen takové "mlsoty" jaké jsou v bufetu paní Holzmanové na Lokomotivě, tam bohužel nemají a tak jsem pro dovolený doping (želatinové hady), musel Lukymu zajít do vedlejší hospůdky. Smějící se. Ale nově z rekonstruovaná SOKOLOVNA má prostě vše co je potřeba k uspořádání vrcholné akce, jakou bezesporu tento FIDE OPEN je. Na každém rohu a patře několik toalet, které jsou čisté, skvělé zázemí, projekce na plátno, internet zdarma pro účastníky turnaje (alespoň jsem mohl sledovat dění na olympiádě Usmívající se), venku prolézačky pro menší děti a všude to zářilo novotou a čistotou.
K samotnému hraní mohu uvést, že v prvním kole zasáhlo do bojů 114 šachistů, kdy se do sebe pustili jak dospělí hráči, tak i mládež a děti. Pro mne asi největší překvapení 1. kola bylo jednozančné vítězství mladé šachistky Júlie Šimčákové roč. 1998 (ELO 1303 - na fotce u vedlejšího stolu, proti Lukymu) ze Sokola Postoupky, která si lehce poradila s Miroslavem Pálkou z ŠK Senica (ELO 1944). Dále pak bylo zajímavé sledovat souboj na 2. šachovnici mezi Matějem Svobodou (ELO 1925) z Beskydské šachové školy a GM Mikhailem Simantsevem (ELO 2526) Ukrajina, který skončil remízou. Více jsem toho nestihnul. Za zmínku také stojí účast Hodonínských šachistů, kdy Roman Borůfka zvítězil nad Jakubem Uřičářem z ŠK Staré město (odchovanes ŠK Veselí nad Moravou) a Josef Schondorf remízoval z Luďkem Vočíkem z ŠK Boršice. Poměrně početnou výpravu vyslal i ŠK Veselí nad Moravou.

Zahajovací ceremoniál
Slovo si bere rozhodčí p. Ladislav Demko a předčítá pravidla turnaje
A tohle je Lukáš a jeho soupeř Marek Stano (v pozadí p. Miroslav Pálka)
Pohled na druhou hrací místnost
Luky a jehou soupeř se soustředí na partii
Lukyho partie v plném proudu, za chvíli však přijde chyba Nerozhodný
A to je pohled z balkonu na hlavní hrací místnost
Rozbory partií. Paralerně se rozebírají partie obou aktérů Smějící se

2. kolo: V tomto kole byl Lukymu nalosován přiznivý soupeř a to Oskar Hájek (ELO 1791) z Lokomotivy BRNO. Lukáš hrál za černé a soupeř zahájil střelcovou hru. Luky nezačal špatně a postupně si vyvíjel figury, tak jako jeho soupeř. Bohužel se na něm brzy projevila únava a nevolnost. Po 1,5 hodině a ztrátě 2 pěšců to raději vzdal. Domů jsme pak přijeli s horečkou, neboť se ještě čekalo na Martina Kladňáka. Ten se utkal s dalším šachistou z okresu Hodonín, kterého jsem mohl alespoň podle startovní listiny identifikovat, a který je z snad z již neexistujícho klubu Horáček Sudoměřice, p. Vladimírem Janásem (ELO 1825). Ten v 1. kole podlehl Stanislavu Jasnému (ELO 2308) z Beskydské šachové školy. Martin po dlouhé a taktické bitvě zvítězil v souboji generací, kdy v časové tísni (partie již byla stejně rozhodnutá) získal soupeřovu dámu a tak p. Janás 1,5 minuty před konecm vzdal. Luky pak v neděli, kdy se hrálo dvoukolo, vynechal a ležel v posteli. Plačící

Projekce na zeď
Zázemí - mini bar, kantýna i pracoviště pořadatelů Mrkající
PC s přístupem na internet pro účastníky turnaje. Samozřejmě po odehrané partii
Luky a jeho soupeř Oskar Hájek
Martin Kladňák a Vladimír Janás ze Sudoměřic
Ještě pohled na trápícího se Lukyho, nad jehož výkonem se podepsal zdravotní handicap Zamračený
A tohle je už závěr Martinovy partie, příhlížejícím je dr. Schondorf z Hodonína

3. a 4. kolo ve zkratce - Luky nehrál a léčil se. Martin hrál dopoledne s Bohumilem Kotyzou z TJ Spartak Rychnov nad Kněžnou a uhrál nad zkušenejším soupeřem za černé, cennou remízu. Odpoledne se mu už tolik nedařilo a prohrál s Miroslavem Benešem z ŠK Zlín.

5. kolo: Do pátého kola Luky nastoupil a los byl k němu "milosrdný". Za soupeřku dostal mladičkou a začínající šachistku z domácího oddílu - Viktorii Všetulovou. Je s podivem, že Lukyho bývalý "dětský oddíl" ŠK při ZŠ a MŠ Ratíškovice, nevyslal na tento turnaj ani jednoho svého zástupce, ačkoli jsem trenérku i rodiče o turnaji informoval několik měsíců předem. No co se dá dělat, snad nebudou Ratiškovské děti nijak strádat. V této partii hrál Lukáš za bílé a tak bylo vítězství povinností. To se také po 2 hodinách stalo a na šachovnici bylo dobojováno. Jen mne mrzí, že se Lukymu ta první partie nevydařila. Přece jen se svými dosavadními zkušenostmi, za silnými soupeři zaostává a tak má pořád co zlepšovat. Mohu jen doufat, že brzy přijde zlom a začne porážet i ty zkušenější soupeře. Nicméně každý zkušený šachista ví, že je to dlouhá a nelehká cesta. Jak dopadl Martin, mě není zatím známo. Jak dopadli ostatní zástupci okresu Hodonín, si lze zjistit na tomto odkaze. Mrkající Takže v 5-tém kole Martin Kladňák s Patrikem Gašou z ŠK Osudské prohrál a zatím má 1,5 bodu.

Zítra nás čeká 6. kolo, kde budu opět se svým fotoaparátem přítomen. Smějící se

6. kolo: V tomto kole byl Lukášovi nalosován "hratelný" soupeř, jak se praví ve sportovní hantýrce a to Karel Glacner (ELO 1596) z Bystrc Oilers. Za tento klub hraje také velmi známý a važený šachista a šachový historik, prof. Ing. Jan Kalendovský. Tajně jsem doufal, že si Luky s tímto "zajímavým" šachistou a známou to postavou, nejen mezi Brněnskými šachisty, poradí. Leč nestalo se tak. Sice je pravdou, že partie trvala bezmála 4,5 hodiny, ale ne z toho důvodu, že by se rozhodovalo v nějaké dramatické koncovce, nýbrž z toho důvodu, že soupeř "jaksi" nedokázal využít výhody lehké figury navíc, kterou Luky ztratil po chybném tahu. Asi by bylo zbytečné psát, že do té doby měl lepší pozici a pod. V šachu rozhoduje výsledek a ten zněl jasně - Luky prohrál, p. Glacner zvítězil. Ovšem pokud tu partii někdo sledoval, jen nevěřícně kroutil hlavou, jak je možné, že partie dávno neskončila podle pravidel šachu FIDE článek 5 bod 1 písm. a). Co na to říct, Luky hrál stejnou taktikou, jakou používá jeho soupeř, leč v tomto případě nebyla úspěšná. Po zdravotní stránce to bylo mnohem lepší a tak se nebylo na co vymlouvat. O osudu partie rozhoduje většinou jedna jediná chyba, jeden chybný tah. Pak už záleží na soupeři, do jaké míry této chyby dokáže využít. V tomto případě i za jakou dobu.... Křičící
Martinovi se dařilo o poznání lépe a s Josefem Hurdesem (ELO 1791) z ŠK Boršice remízoval.

Lukáš a Karel Glacner zahajují
Zde už v pratii pokročili a vyměnili jezdce a pěšce
Martin Kladnák a Josef Hurdes po prvé
a podruhé....Smějící se
Pohled na věcné ceny a hlavního rozhočího p. Demka

Postupně sem doplním fotky z 6-tého kola. Zajímavé bylo také sledovat partii na 2. šachovnici mezi GM Janem Krejčím (ELO 2486) z Tatranu Litovel a GM Kislinskym Alexejem z ŠK Slávia Orlová (v loni ještě reprezentoval Ukrajinu), který nakonec dopadl lépe pro A. Kislinského, jenž hrál za černé a dokázal zvítězit. Tuto partii si lze přehrát ZDE. (v pravo průběh turnaje - 6. kolo - pod šachovnicí vybrat partii č. 2) Tady se mi podařilo vyfotit úplný závěr partie a fotky sem přidám co nevidět.

Partie mezi GM Krejčím a GM Kislinským
A tady přišel poslední tah GM Kislinského
Figurry se už skládají, partiáře jsou podepsány

Nekonečnou dobu (než skončila Lukyho partie) jsem trávil diskusí s ostatními šachisty, především p. Zdenkem Vojáčkem z Durasu Brno, který jak se mi přiznal, sleduje náš blog a za to mu dík. Tak i s p. Janásem, který nastoupil ještě pod hlavičkou bývalého klubu Horáček Sudomřice, tak i s obsluhou hezké hospůdky, kam chodím Lukymu pro želatinové dobrůtky, které stále v Hradištském baru nemají. Takže zítra na turnaji nebudu a proto věřím, že Luky vyhraje. Zatím vždy když jsem nejel, zvítězil. Smějící se

7. kolo: Černý den! Překvapený V tomto kole jak Lukáš, tak Martin prohráli. Zatímco Martin měl opět silného soupeře - Stanislava Volčíka z ŠK Boršice, navíc hrál za černé, tak Lukymu byl nalosován vcelku přijatelný soupeř, se kterým si znovu nedokázal poradit. Tímto soupeřem byl Konečný Otto z LOKO Uherský Ostroh. Partii jsem neviděl, protože jsem tam nebyl, ale co vím, tak došlo opět k hrubé chybě, která stála Lukáše eventuální bodový zisk.

8. kolo: Dnes si všechno oba mladí hráči vynahradili, kdy ve svých partiích zvítězili. Martin si lehce a rychle poradil s mladým Lukášem Macháčkem (ELO 1100) z domácího oddílu (Martin hrál za bílé) a Luky opět po infarktovém průběhu, si vybojoval první vítězství nad šachistou s ELem i FIDE zárověň, také z ŠK Staré město, Jindřichem Piknerem (ELO 1588). Opět došlo k chybě a ztrátě figury, ale jelikož měl na sloupcích A a B dva volné pěšce, zkusil bojovat a nevzdávat se, (zatím byli ve hře obě věžě) což se mu nakonec vyplatilo. Nejenže po dlouhém boji na těcho dvou, respektive třech sloupích (A,B,C), figuru získal zpět, ale později po chybě černého, partii otočil a o figuru dokonce vedl. V závěru si to Luky pohlídal a soupeři nezbylo nic jiného, než se vzdát. Tak se těším na zítřejší kolo, kde znovu nebudu a pevně doufám, že bude taktéž dobově úspěšné.

Luky a Jindřich Pikner
Martin Kladnák a domácí Lukáš Macháček
Luky přemýšlí nad vývinem figur
Luky přemýšlí nad dalším tahem
Martin má snad už jasno, tak si svoji strategii kontroluje
A tohle jsou poslední opozdilci v zadní části hracích stolů Usmívající se

Zajímavý duel svedli další "hodonínští" (myšleno nějak spojení s okresem Hodonín) šachisti. Dr. Schondorf remízoval za bílé s Jiřím Stehlíkem ze Sokola Kolín. Roman Borufka s bílými kameny, prohrál s již zde zmiňovaným Miroslavem Pálkou. Jan Skalka prohrál s černými, s domácím Richardem Štefaníkem. Lubomír Vičar remízoval s Luďovítem Balážcem z ŠK Zlín, Adam Šimoník remízoval také s domácím šachistou - Janem Šmídem. A konečně Zdeněk Uřičář (otec Jakuba Uřičáře) remízoval s Pavlem Karhánkem z VOKD Poruba. Jinak kompletní výsledkový servis 8. kola najdete ZDE. Určitě těžké partie svedli Jakub Uřičář, nyní domácí oddíl, dříve byl registrován ve Veselí nad Moravou, s mladou a nadějnou šachistkou z ŠK Zlín - Barborou Kolomazníkovou (partie skončila remízou) a také "náš" nový šachový kamarád René Přibyl - Bystrc Oilers a Vladímír Janás - Horáček Sudoměřice. V této partii nejdříve René vedl o figuru a pěšce, potom došlo zřejmě k přehlédnutí tahu či "zatmění" a René přiel o dámu. Závěr jsem již neviděl, ale partie byla i tak dramatická, ovšem zvítězit mohl jen jeden. Kdo to byl se brzy dozvíme... Mrkající Dodatek: Takže René Přibyl se bohužel se ztrátou dámy nevyrovnal a partii prohrál. No a nešlo si nevšimnout prozatím skvěle hrajícího, dosavadního lídra turnaje, IM Štěpána Žilky z ŠK Nový Bor. Opět byl úspěšný, tak jako jeden z jeho pronásledovatelů - GM Kislinský Alexey. Toho však IM Žilka v 5. kole porazil. Kdo nakonec turnaj vyhraje se dozvíme možná už zítra. Dále jsem se tam pozdravil a krátce pohovřil s p. Davidem Ciprysem, který tam pobíhal se svým fotoaparátem, aby mohl zpracovat určitě zajímavou reportáž pro WEB JmŠS.

Jakub Uřičář a Barbora Kolomazníková
Zajímavost - šachy pro 3 hráče, jak se to hraje netuším....Překvapený

9. předposlední kolo: Tak můžu jenom křičet radostí, protože úspěch ze včerejška se opakoval a oba kluci zvítězili. Úžasný Luymu byl nalosován Stanislav Štěrba z ŠK Milovice. Věkem by to mohl být jeho dědeček a dle jeho výsledků mne mrazilo na zádech. Remíza s L. Vičarem, vítězství nad Rostislavem Pallou a další remíza Pavlem Němcem dala tušit, že to bude boj. Jenže Luky se již, ze tří po sobě jdoucích porážek otřepal a pozitivně naladěn včerejším vítězstvím si s tímto šachistou poradil. (hrál za černé). Martin hrál také s černými proti Tomáši Vallovi, ze šachového klubu Nafta Gbely (SK). Tohoto po urputném boji dokázal porazit, zatím má 4 body a to je velmi hezký výsledek. I on si protrpěl opakované porážky a tak mu jistě 2 výhry po sobě zvedli sebevědomí. Smějící se
Jak hráli ostatní hráči, mě bohužel není známo, protože to na oficiálním turnajovém webu ještě není a dnes jsem ve Starém městě nebyl. Zítra nás tedy čeká poslední 10-té kolo. Kéž by bylo opět pro oba mladé hráče úspěšné.....

10. kolo - poslední klání: Tak v tomto posledním kole byl Lukymu nalosován soupeř o 5 let starší z ŠK Fatra-Slavia (Napajedla) - Václav Fridirch (ELO 1730). Dalo by se říct, že soupeř remízový, protože z 9-ti partií jich 4 zakončil remízou. Ale pozor, nikdy nemůžeme soupeře podcenovat a v šachové partii to platí dvojnásob. Třeba remíza v 1. kole s Adélou Zákouckou (ELO 2020) byla velmi cenná! Takže uvidíme jak to všechno dopadne. Luky hraje za bílé, tak snad se mu podaří sehrát kvalitní partii, tak jak to dokáže na tréninku. Martin dostal soupeře opět kvalitního. Stejně starého, Tomáše Chromíka z Beskydské šachové školy a tam jsou opravdu kvalitní šachisté. O tom se mohl přesvědčit i Luky, když se zúčastnil letos o velikonočích svátcích turnaje šachových nadějí ve Frýdku Místku. Martin hraje také za bílé a tak by snad mohl využít výhodu prvního tahu. Jinak Martin je po 9. kole na výborném 81. místě a to první kolo vynechal. Jeho lonské umístnění, naleznete ZDE. Jinak, ale obsadil 125 místo ze 151 hráčů.
Na první příčce se po včerejším dnu nic nezměnilo. Stále si udržuje vedení IM Žilka se 7,5 body, ovšem POZOR, GM Kislinsky změnšil jeho náskok na 0,5 bodu, protože včera Štěpán Žilka "pouze" remízoval za černé s Václavem Svobodou, zatímco Alexey Kislinsky s bílými, porazil Stanislava Jasného. Třetí příčku si vybojoval IM Bernášek Jan, který v přímém souboji o medailové umístnění porazil Jakuba Rabatina a má 7 bodů. Ještě bych zmínil doposud výborný výsledek Barbory Kolomazníkové ze Zlína, protože je po 9. kole na 15 místně, jako jediná s FIDE pod 2000.
POZOR čerstvá zpráva ze Starého města: Takže vítězem FIDE OPEN Staré město se letos stává IM Žilka, neboť souboje na prvních dvou čachovnicích 1. Žilka - Krejčí a 2. Kislinsky - Mikhail, skončili remízou.

A jak to všechno dnes dopadlo? Lukáš opět zvítězil a třemi výhrami po sobě si vybojoval umístnění pod 100 a celkové 96 místo ze 121 hráčů je sympatické. Byl nasazený jako 114 hráč dle ELO hodenocení a skvělým finišem posledních 3 dnů si hodně polepšil. Ziks 4 bodů jen z 8 odehraných partií, což je 50%, je na tak silně obsazeném turnaji dobrý výsledek. Martinovi se vedlo hůře a svou partii prohrál. I když si vytvořil nepatrný tlak,došlo u něj k přehlédnutí odtažného šachu a následné ztrátě figury a tak to vzdal. Martin získal také 4 bodů z 9 kol a celkově skončil na 92 místě a to byl nasazený jako 102 hráč. Jak Lukáš, tak i Martin byly se svým umístněním spokojeni. Smějící se. Z omácího týmu se pak nejlépe umístnil FM Fatnišek Vrána, mimo jiné poslední vítěz Kyjovského Svatováclavského turnaje a do první 20 se vlezl ještě Jakub Uřičář, kterému nevyšlo první kolo s R. Bofufkou.

V hlavní hrací místnosti se právě začalo
Lukáš už má za sebou také první tahy
A směle do toho Luky.....Usmívající se
V této fázi měl již Lukáš pěšce navrch a po výměně dam
Martin musel nad těžkým soupeřem hodně přeýšlet
Martin stále přemýšlí
A ted pro změnu bude přemýšlí soupeř, Martin si už propočítává další tahy

Na závěr by stačilo napsat, že se nám ve Starém městě moc líbilo, že atmosféra turnaje byla úžasná, podmínky skvělé, počasí nás nezlobilo, i když se hrálo uvnitř a že se budem těšit na příští "jedničkový" ročník. Smějící se Bude to 11. ročník. Ale to by nestačilo, protože jsem si na závěr připravil ještě pár fotografíí ostatních hráčů a nějaké komentáře k tomu.

Pokud jsem na začátku zmínil o překvapením prvního kola, tak pro mne osobně bylo překvapením posledního kola, porážka za černé hrajícího p. Zdenka Vojáčka z ŠK Duras Brno (68 místo), proti talentovanému a velmi dobře hrajícímu Adamu Pipiškovi z ŠK Osudské (ten malý kluk co remízoval s p. Bezuchou v Hodoníně). OPRAVA: Jak mne správně upozornil Jirka Blaha, nehrál Adam s p. Bezuchou, ale s ním. Tento Slovenský klub zde měl rovněž početné zastoupení a Adam skončil na velmi hezkém 70 místě. S panem Vojáčkem jsem pak už nemluvil, protože po našem odjezdu ještě hrál a nevím jak prohrál, ale snad se někdy uvidíme a nebo si tento článek přečte až do konec a napíše mi to. Mrkající

Zdenek Vojáček proti Adamovi Pipíškovi....Smějící se
Adam Pipíška proti Zdenkovi Vojáčkovi.....Smějící se

Pokud opět nastoupí za Hodonínské "céčko" máme se na co těšit.....Zamračený Naše nově utvořené B mužstvo bude musete na tréninku zabrat. Mrkající

Otec a syn Přibylovi. Vedle Reného (77 místo) sedí Patrik Borufka z Hodonína (80 místo)
To Radek skončil mnohem lépe (30 místo) a už turnaj v Brně, který vyhrál, naznačil jak kvalitní šachista je. O tom se přesvědčil i Jirka Neduchal, který mu ve vzájemném duelu v Brně podlehl
A tohle je pohled na "staré šachové harconíky" dr. Schondorf (74 místo) a Vladimír Janás (skvělé 52 místo)
Na každém významném turnaji většinou nechybí ani prodej šachové literatur a herního materiálu. Zde to zastoupil p. Pálka ze Senice a jeho obchod ŠACHY Pálka.
Zde ještě pohled na zminovanou Barboru Kolomazníkovou ze Zlína, která v této partii s Andrejem Gašou (práve z ŠK Osudské) nakonec prohrála a obsadila tak výborné 21 místo, kdy nechala za sebou hodně šachistů FIDE nad 2000. To její soupeř skončil v TOP 10.
No a na první šachovnici se žádné "bratrovažedné" drama nekonalo a GM Kislinský (2. místo) i GM Simantsev (8. místo) to "dali" za remízu.
Když to viděl "lídr" turnaje IM Žilka, tak partii s GM Krejčím (6. místo) ukončil také remízou
No a zde již Štěpán Žilka (vlevo) v rozhovoru s Janem Krejčím (vpravo).
Pohled na 3. šachovnici, kde svedl přímý souboj o 3. místo IM Neumann, který porazil IM Bernáška (konečné 7. místo)

P.S. Luky absolvoval v této sezoně vůbec po prvé nějaké OPEN turnaje ve vážných partiích. Ten první byl ještě za ŠK při ZŠ MŠ Ratíškovice ve Frýdku Místku, pod názvem turnaj šachových nadějí (zde jsou jeho dojmy). Už jsem se tu o něm zminoval, kde skončil ve své kategorii na 48. místě z 54 hrajících se ziskem 2,5 bodu z 9 možných. Tím druhým turnajem byl turnaj v Brně na Durasu, o kterém byl minulý článek a to již reprezentoval náš klub.(koneč června) Zde skončil na 20. místě z 30 hráčů se ziskem 4 bodů z 9 možných, ale tak jako ve Starém městě, i v Brně 2 kola vynechal. Jirka pak skončil na výborném 13 místě. (turnaj pak vyhrál Radek Přibyl - foto výše) Ve Starém městě, to byl zatím jeho nejlepší výsledek, nebot měl, vyjma mladičké V. Všetulové, všechny soupeře zkušené a ostřílené šachisty. Jeho výkon byl poznamenán virozou, která ho na začátku turnaje schvátila a kvůli které musel také nedělní dvoukolo vynehcat. Po té co mu zřejmě zabraly antibiotika se dal do kupy a v závěru turnaje skvěle zafinišoval, kdy dokázal v posledních třech dnech získat plný bodový zisk. Tímto si jednak posílil sebevědomí a jednak si určitě zvedne osobní koeficinet, tzv. ELO. Jelikož si touto účastí zajistil podmínky pro zisk mezinárodního osobního koeficientu, mělo by mu být po 1.9.2012 připsáno i tzv. FIDE ELO. Po Josefu Šebestvoi, by to byl teprve 2. šachista z našeho mladého klubu, s tímto hodnocením. Doufám, že se brzy zapojí do mezinárodncíh turnajů také Jirka Neduchal, protože výkonnostně na to určitě má. Smějící se Ten byl sice jen na jednom OPEN turnaji, ale za to se pravidelně účastní turnajů v Kyjově, takže ho lze právem považovat za ostřílenějšího a zkušenějšího šachistu. Mrkající

A to je už opravdu všechno. Úžasný Vlastně né, ještě nějaké odkazy na reportáže odjinud. ZDE - je reportáž pana Davida Ciprsyse, v závěru doplněná o podrobnosti regionu a ZDE je odkaz na reportáž domácího klubu ŠK Staré město a odkaz na fotogralerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anonym Anonym | 14. srpna 2012 v 20:55 | Reagovat

Hájek se jmenuje Oskar a ne Otakar

2 Šachový klub Kvasaco Vacenovice Šachový klub Kvasaco Vacenovice | 14. srpna 2012 v 21:28 | Reagovat

Děkuji za upozornění, hned opravím. To víte, stále článek aktualizuji večer a to už jsem unavený. M. Macek ;-)

3 ZV ZV | E-mail | 16. srpna 2012 v 23:16 | Reagovat

opravdu slušná úroveň blogů. :-)

4 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 17. srpna 2012 v 5:57 | Reagovat

Tak to jsem rád. každá pochvala potěší. :-D

5 šachista šachista | 17. srpna 2012 v 8:17 | Reagovat

Hezký článek, hezký blog. Jen tak dál. :-)

6 Lubomir Vičar Lubomir Vičar | E-mail | 22. srpna 2012 v 11:02 | Reagovat

Líbí se mi Váš blog, pěkně jsem si zavzpomínal na OPEN.Vacenovicím přeji mnoho úspěchů. :-)

7 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 22. srpna 2012 v 11:09 | Reagovat

Děkujeme. Tak si ho dejte do oblíbených stránek.  Borce z Veselí jsem moc nefotil, protože se ještě osobně neznáme, vyjma Jeníka Skalky. (ale Petr Krolop to zvádnul za mne) Toho jsem tu zapomenul dát, páč jsem ho v půli turnaje fotil. Brzy se ale potkáme v soutěži OPI. Tedy s některými z Vás. :-D

8 L L | 22. srpna 2012 v 11:54 | Reagovat

[7]: Těším se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama