Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Ohlédnutí za první sezónou Vacenovic v OP II

11. dubna 2012 v 20:12 | Jirka Neduchal |  Soutěžní aktuality

Pro Vacenovice byl premiérový ročník soutěže OP2 velmi úspěšný. Tým složený převážně ze začátečníků, kteří se šachy bavili spíše u piva popřípadě občas na internetu, jistě nezklamal. Ba spíše naopak. Je až neuvěřitelné, jak se za pár měsíců pod odborným dohledem pana Šebesty (za což mu patří obrovský dík), všichni vypracovali a stali se rovnocennými soupeři ostatním zkušeným hráčům letošního ročníku OP2.

Před začátkem každé soutěže bývá dobrým zvykem stanovit si nějaký cíl. Tím naším bylo získat nějaké ty zkušenosti a hlavně se dobře bavit. O nějakém tabulkovém umístění nemohla být vůbec řeč.

Vstup do soutěže byl jako z pohádky. 2 zápasy = 2 výhry = 2x 4:1. To asi nikdo nečekal! A když se nám povedlo zvítězit i v dalších 2 utkáních (obě 3:2), začínalo se pomalu spekulovat o celkovém vítězství v soutěži. Ovšem porážka 4:1 v 5. kole od Hodonínského céčka a v 6. kole domácí remíza s Domanínem "B", nám ukázali, že ono to nebude tak jednoduché, jak to dosud vypadalo. Hladká výhra v 7. kole v D. Bojanovicích nám však vrátila optimismus před pravděpodobně klíčovým zápasem 8. kola s Prušánkami "C". Ten Vacenovice díky zodpovědnému výkonu všech hráčů zvládli a porazili svého soka opět 3:2. Tímto se začalo rýsovat zajímavé finále celé soutěže a to utkání posledního kola Vacenovice - Hodonín "C" o celkové prvenství. Ovšem již v tuto dobu se začínaly šířit spekulace o tom, že Hodonín poslední kolo vynechá kvůli kolizi s republikovým mistrovstvím mládeže. Tato skutečnost se nakonec opravdu potvrdila, takže k jistotě prvního místa v soutěži nám stačil v 9. kole získat 1 bod, což se nakonec podařilo a Vacenovice mohli s předstihem slavit.Výkony jednotlivých hráčů:


1. šachovnice: Šebesta Josef

6½ bodu z 10. Skvělý výkon, který se ovšem od hráče takových kvalit dal očekávat. Slabší chvilky si vybral ve 3. a 4. kole, kdy ztratil slušně rozehrané partie. V 6. kole naopak zachránil v poslední hrané partii svým vítězstvím celkovou remízu. Svými zkušenostmi a umem výrazně přispěl k výkonnostnímu růstu ostatních hráčů. Opora týmu.


2. šachovnice: Neduchal Jiří

7 bodů z 10. S tímto svým výsledkem jsem spokojený. S předvedeným výkonem v některých partiích ovšem být úplně spokojený nemůžu. Mohlo to být i lepší. (Na kluka, který ještě přešd rokem toho z šachů moc neznal je to skvělý výkon. pozn. M. Macek)


3. šachovnice: Křižka Václav

2½ bodu ze 6. Dobrý výsledek. Myslím, že to není ani moc ani málo. Zvítězil hlavně v utkáních, kdy to bylo nejvíce potřeba (3. a 4. kolo vždy poslední a rozhodující partie utkání).


4. šachovnice: Bělík Petr

½ bodu ze 3. Výsledek není nijak radostný. V zápasech měl možná přehnaný respekt, či ostych ze soupeře a taky trošku smůlu. Na tréninku však dokáže sehrát velmi povedené partie. Tak snad příslib do budoucna.


5. šachovnice: Blaha Jiří

5 bodů z 8. Výborný výkon. Spolehlivý a velmi užitečný hráč týmu. (Já si myslím, že Jirka také v rozhodujích momentech podržel a souhlasím, že to byl velmi užitěčný hráč. pozn. M. Macek)


6. šachovnice: Bezucha František

4½ bodu z 5! Vynikající a efektivní výkon. Vzhledem ke svému věku se rozhodl dávat přednost mladším a do zápasů nastupoval, jen když to situace vyžadovala.


7. šachovnice: Bábíček Jiří

½ bodu z 1. Nastoupil pouze 1x a odvedl zodpovědný výkon.


8. šachovnice: Krist Libor

Nenastoupil


9. šachovnice: Neduchal František

Nenastoupil


10. šachovnice: Macek Lukáš (hostování z ŠK Ratíškovice)

5 bodů ze 7. Skvělý výkon mladého šachisty. Vždy podal zodpovědný a kvalitní výkon a má velkou zásluhu na celkovém úspěchu týmu. Je obrovským příslibem do budoucna. S jeho hostováním rozhodně počítáme i pro příští sezonu


11. šachovnice: Škorpík Josef (hostování z ŠK Ratíškovice)

NenastoupilJiří Neduchal
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Krolop Petr Krolop | 12. dubna 2012 v 16:35 | Reagovat

Zdravím! Nevím na jakém bodě se nachází varianta - mimořádného, přátelského zápasu mezi Hodonínem B a Vacenovicemi. Věřím však, že se nejedná o tzv. "mrtvý bod". Ze strany hodonínského týmu zatím /kromě mě/projevili zájem dva nejproduktivnější hráči - Ivan Kučera a Kamil Šěpanovský. Též by si rád zahrál Fr. Chmelař. Na další hráče sice nemám dobrý kontakt, nicméně věřím, že 5 či 7 hráčů je Hodonín schopen postavit. Jelikož je jistě známo, že jsem dost dobrý ! Předpokládám, že v tuto chvíli již vedeme 1 : 0 !!
S úsměvem i pozdravem !
Krolop Petr

2 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 12. dubna 2012 v 17:52 | Reagovat

[1]: Zdravím pana Krolopa
Tak na tuto variantu je potřeba, aby odpověděli fundovaní šachisté. Ale navrhnu to zítra na tréninku. Určitě to není nemožné a dobrý nápad je vždycky vítán. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama