Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Mistrovství ČR železničářů

4. dubna 2012 v 17:47 | Martin Macek |  Ostatní turnaje a aktivity
Jelikož naši členové nezahálejí, zúčastnil se Josef Šebesta nejdříve regionální soutěže (odkaz ZDE), ze které s přehledem postoupil na Mistrovství ČR železničářů 2012, které se konalo ve Velké Bystřici.
Účast na této vrcholné akci byla velká a soupeři nad míru těžcí. Celkové ELO turnaje bylo 2008 ! Z regionu se na turnaji představil také Lubomír Vičar, tentokrát hájící barvy Otrokovic, který se mimo jiné utkal i s "naším" Josefem Šebestou, který byl v duelu úspěšnejší. Usmívající se

Z celkového počtu 24 šachistů obsadil p. Šebesta konečné 16-té místo se ziskem 3,5 bodu ze 7 partií. GRATULUJEME !

Odkaz na článek je ZDE

Jelikož se článek neustále posunuje dozadu, snad mne autor neukamenuje, když si dovolím článek zkopírovat sem do tohoto blogu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
19/03 2012, 20:40 Mistrovství ČR železničářů 2012 Velká Bystřice (CZE)

Každoročně se scházejí v různých koutech republiky šachisté - zaměstnanci Českých drah, a.s., a přidružených subjektů, aby změřili své síly na Mistrovství ČR železničářů. Letos, pouhý týden po regionálním přeboru Moravy a Slezska, se stal opět po třech letech hostitelským místem Olomoucký kraj, konkrétně v termínu 16.-18.3.2012 Hotel Zámek ve Velké Bystřici nedaleko krajského města.
Samotnému Mistrovství ČR předchází kvalifikační boje ve třech spádových regionech - Prahy, Plzně a Olomouce. Systém kvalifikací zajišťuje odpovídající výkonnostní úroveň, kdy čtrnáct nasazených hráčů mělo ELO převyšující 2000 bodů a průměrný rating turnaje činil 2008 bodů. Letošní ročník navíc byl motivující z důvodu kvalifikace šesti nejlepších účastníků na mezinárodní přátelský turnaj v rámci sdružení USIC (mezinárodní sportovní sdružení železničářů), který se uskuteční v květnu v bulharském přímořském letovisku Albena za účasti 22 šestičlenných týmů z Evropy a Indie. Tato soutěž se koná v olympijském cyklu čtyř let jako velké mistrovství USIC.
Průběh našeho mistrovství byl časově náročný. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol a 2x60 minut na partii (bez povinného zápisu). První pomocné kritérium v počtu vítězných partií zabraňuje přílišnému taktizování, kdy větší Buchholz v případě více remíz nestačí k lepšímu umístění. Po pátečních úvodních dvou kolech, končících v pozdních večerních hodinách, následoval sobotní čtyřkolový maratón a v neděli závěrečné kolo. V něm si celkové prvenství pohlídal nejmladší účastník, 17-ti letý Miroslav Körschner (2135, RCP Ústí n. Labem, který sice není přímo zaměstnancem drah, propozice ale umožňují start i rodinným příslušníkům železničářů) před nasazenou jedničkou turnaje FM Michalem Horákem (2254, RCP Ústí n. Labem) a třetím Michaelem Bělouškem (PO Jihlava). (autor - Karel Volek)
Výsledky MČR železničářů na http://chess-results.com/tnr68736.aspx?lan=5

foto z webu: http://www.sachovespravy.eu/


Odkaz na konečné výsledky je ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama