Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Zápas Vacenovice - Hodonín se nekoná !

10. března 2012 v 8:51 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
Včerejšího dne jsme oficiálně obdrželi avizovanou zprávu (ZDE), že tým Hodonína C (jediný, který dokázal náš ŠK porazit), k odvetnému a rozhodujícímu utkání, které se mělo hrát 18. března 2012 ve Vacenovích, nedorazí. Tato zpráva nás samozřejmě potěšila, Mrkající protože utkání tak bude kontumováno ve prospěch Vacenovic, nicméně se mělo jednat o "vyvrcholení" šachové sezóny a měli se mezi sebou utkat dva nějlepší týmy této souteže o celkové prvneství. Zatímco Hodonínu by postačila remíza, Vacenovice by musely hrát jedině na vítězství a určitě by se bylo na co dívat. Překvapený
Našemu týmu se tak naskýtá monžost postupu do vyšší soutěže, tedy Okresního přeboru I a zařadit se tak např. mezi celky Dubňan, Hodonína B, Kyjova B, Prušánek B, velmi silných Šardic, aj. S tím jsou ovšem spojeny nemalé komplikace a zvýšené náklady, což se musí ještě zvážit. A tak nelze zatím jednoznačně říct - ANO my chceme postupovat! Zatím není rozhodnuto a do začátku příští sezóny je čas si to důkladně promyslet. Hlavní důvod, proč se nelze okamžitě vyjádřit, je ten fakt, že v našem kádru chybí dostatek "silných" šachistů a pakliže by celek z Vacenovic chtěl hrát vyšší soutěž, je nezbytné najít posily, bez kterých se v této soutěži neobejdem. Je to také výzvva, pro ty, kteří zavítají na naše stránky a pro příští sezonu si budou teprve hledat nové "angažmá" a nebo zvažují přestup do jiného klubu.
I když to mezi šachisty není jako ve fotbale či v hokeji, že by hráči po každé sezone migrovali jako stěhovaví ptáci, ale celek z Vacenovic je "mladý a perspektivní" šachový oddíl, který má podporu obce a pokud se rozhodne postupit do OP I, rozhodně nebudeme chtít hrát na konci tabulky, či dokonce myslet na to, že bychom v následující sezoně vypadli.

Je to také výzva pro případné zájemce z řad místních obyvatel, protože šachy není jen vysedávání po hospodách s cigárem v puse a pivečkem před sebou, ale je to především soustředěná královská hra, u které je nutné se při partii maximálně koncentrovat, pakliže chceme něčeho dosáhnout. A to, že se dají hrát šachy na solidní úrovni i bez dlouholeté přípravy, předvedl třeba Jirka Neduchal, který v letošní sezoně začínal jako "outsider" a vypracoval se na kvalitní šachistu ze kterého mají obavy mnohem zkušenější soupeři, nejen na okrese Hodonín, ale i v Brně, kam jezdí na základní turnaj jednotlivců. Zde je po 14-tém kole (z 15-ti) na vynikajícím 6 místě za 60-ti účastníků. Klobouk dolů, za takový výkon!

Hlavní podíl na tomto úspěchu, má však bezpochyby Josef Šebesta, který pomohl zesnulému Františku Ingrovi, šachový klub založit a dál se podílí na jeho rozvoji. Svoji vynikající hrou dosahuje skvělých výsledků a je tak respektovaným soupeřem každého,kdo se s ním utká.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama