Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Vacenovice porazily na domácí půdě silné Prušánky

19. února 2012 v 14:41 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality

Tým ŠK Vacenovice udělal velmi důležitý krok k případnému postupu do vyšší soutěže a doma zvítězil se silnými Prušánkami C v poměru 3 : 2! Na domácí půdě se Vacenovicícm zatím daří.

Domácí již čekali na soupeře, který si dával "na čas". Ale přece jen s malým zpožděním hosté dorazili, kde je přivítal prostorný sál kulturního domu. Premiérově se hrálo přímo na sále, kde bylo u oken topení a tak seděli všichni hráči hezky v řadě vedle sebe. Usmívající se Po nezbytných formalitách a vypsání soupisky se začalo hrát. Prušánky sice nepřijeli v základní sestavě, ale v té jim chyběl pouze hostující p. Švásta, kterého nahradil mladý šachista - František Javůrek. Ten nastoupil na 5-té šachovnici proti hostujícímu a ještě mladšímu Lukáši Mackovi z ŠK Ratíškovice. Na první šachovnici stáli proti sobě ostřílení "matadoři" Josef Šebesta a František Dryšl. Zatímco co duel v Prušánkách p. Šebesta prohrál, zde to od začátku směřovalo k remíze. První duely však skončili na posledních dvou šachovnicích, kde dobře sehrál koncovku p. Bezucha a ne úplně bez problémů zvítězil. Nicméně byl to první důležitý bod. Domácí tak potřebovali získat ještě dva. MrkajícíO druhý důležitý bod se postaral Lukáš Macek, který de facto již ve 14-tém tahu partii rozhodl. Soupeř se sice snažil ještě něco vymyslet, ale po ztrátě věže, už nebylo co vymýšlet a tak po půlhodině partii vzdal. Vacenovice tak vedly 2 : 0! Když se na druhé šachovnici dohodli soupeři na remíze, byli Vacenovice již krůček od potřebného vítězství. To se skutečně podařilo, protože i na první šachovnici se soupeři dohodli, že jejich partie je remízová a tak se hrálo na čtvrté šachovnice, pouze o konečnou podobu výsledku. Jirka Blaha nezačal nejlépe a neustále se bránil soupeřovu tlaku. Když se po výměně lehkých figur, dostal na tempo, nezahrál úplně nejlépe a ztratil poziční výhodu, kterou soupeř využil. I když se po zápase partie rozebírala hodně dlouho, bylo konstatováno, že to byla jasná remíza. Partii se mi snad podaří sehnat a vystavit. Nicméně tato prohra nemohla změnit konečné vítězství Vacenovic, které si vytvořily opět odskok od svých soupeřů a mají tak nakročeno do vyšší soutěže. Čekají nás sice ještě dva zápasy - za 14 dnů ve Ždánicích a za měsíc doma s Hodonínem C, ale snad se našemu mužstvu bude dařit a doufám, že budeme hrát tak jako doposud.Výsledky na šachovnicích:

1. Josef Šebesta - František Dryšl 1/2 : 1/2
2. Jirka Neduchal - František Schottl 1/2 : 1/2
3. Jiří Blaha - Richard Březovský 0:1
4. František Bezucha - Přemysl Hlaváč 1 : 0
5. Lukáš Macek - František Javůrek 1 : 0

CELKEM : 3 : 2


Prozatím naši šachisti čekají na příjezd týmu z Prušánek. Někteří si dali cvičnou partii.

Tak a už se hraje. Šachisté z Prušánek přijeli v plné síle.

A pohled z druhé strany. Usmívající se

Hostující Lukáš Macek zahájil svoji partii s Františkem Javůrkem.

František Bezucha si zase zahrál s o více než generaci mladším Přemkem Hlaváčem

Jirka Blaha se v odvetě utkal opět s Františkem Schottlem Mrkající

Pohled na "jedničky" obou mužstev. Josef Šebesta v Prušánkách prohrál a tak měl Františku Dryšlovi "co" vracet. Usmívající se

Lukáš Macek vzal po vynuceném tahu soupeřovu věž na h8 a dal šach. Tímto tahem partii rozhodl. Smějící se

Partie Františka Bezuchy byla stále napínavá, i když ohrožoval soupeře svojí dámou na třetí řadě.

Partie Jirky Blahy se jevila jako remízová, ale nepřesnou hrou dal soupeřovi šanci a ten ji využil.

Jirka Neduchal opět ve své typickém pohledu přemýšlí co na Františka Schottla vymyslet. Úžasný

Partie p. Bezuchy se schyhluje ke konci. Dva pěšci proti věži a střelci.

Po výměně si však pěšce ubránil a promění v dámu. Soupeř v tuto chvíli vzdal. RozpačitýProzatím je zde ke stažení partie Lukáše Macka a Františka Javůrka ZDE. Partie se nutně nemusí přehrávat v prográmku Šachy, lze si ji také přehrát "ručně" na šachovnici. Tahy by měli být pochopitelné.

ZDE je ke stažení partie Blaha - Březovský - pokud si bude někdo nezainteresovaný partii přehrávat, prosím o komentář

Návod v jakém prográmku otevřít a přehrát si partie, zde uveřejněné, naleznete pod fotografiemi v tomto článku - ZDE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Myslíte si, že Vacenovice letos postoupí do OP I?

Ano, jsem o tom přesvědčen
Určitě ne, jsou tam i lepší týmy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama