Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Vánoční turnaj neregistrovaných hráčů

4. ledna 2012 v 22:16 | Jiří Neduchal |  Ostatní turnaje a aktivity
Ve Vacenovicích, dne 29. prosince 2011, proběhl 1. ročník Vánočního turnaje v šachu. Akci pořádal teprve nedávno založený místní šachový oddíl KVASACO Vacenovice ve spolupráci s Hospodou U Letochů. Do turnaje se mohli přihlásit pouze neregistrovaní hráči a místní oddíl si tak mohl vyhlédnout nějakou tu posilu pro novou sezonu. Turnaj se hrál Švýcarským systémem na 5 kol s tempem 2x20 minut na partii. Z desetičlenného startovního pole bylo 9 hráčů místních. Všem však vypálil rybník pan Oldřich Sedláček z Jaroměřic nad Rokytnou, který přijel do Vacenovic za rodinou, když ani v jednom kole nenašel přemožitele a s 5 -ti body se stal vítězem turnaje. 2. místo obsadil Mikulčík Libor, který podlehl v napínavé partii pouze vítězi turnaje. 3. místo pak uhájil díky lepšímu pomocnému hodnocení Miroslav Vaculka před Lukášem Ingrem (oba 3 body). Celý turnaj se nesl v klidném duchu, objevilo se i několik zapálených diváků, kteří se letos nepřihlásili, ale příště prý hrát určitě přijdou. 1. ročník se tedy vydařil, tak snad budou další ročníky minimálně stejně úspěšné, jako byl ten letošní!

autor článku: Jirka Neduchal Úžasný