Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Vacenovice okusily hořkost porážky, podlehli mladému celku z Hodonína 1:4

9. ledna 2012 v 19:39 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
Vacenovice sehrály v neděli poslední mistrovský zápas, který měl rozhodnout jak dopadne Okresní přebor II po odehraní poloviny všech zápasů. Jistý druh zvláštní nálady panoval již od počátku týdne, neboť to nevypadalo po zdravotní stránce vůbec dobře s "naší jedničkou" - panem Šebestou a nebylo jisté zda do zápasu vůbec nastoupí. Všem se nám ulevilo, když se objevil v pátek na tréninku. Usmívající se. Ovšem další marod se hned objevil v našich řadách a tím byl p. Bělík. Nahradit jej měl Lukáš (Ratiškovská naděje) a abych byl upřimný, všichni počítali s tím, že se z Hodonína přivezou body. Bohužel, osud nám nebyl nakloněn a když jsem v neděli ráno Lukáše vzbudil, bylo mu špatně, zvracel a tak jsem věděl, že na zápas nepojede. Honem honem sehnat náhradníka, kterým byl p. Bezucha. Sám je to skromný hráč, který upřednostňuje mládí a venku zatím nehrál. Protože je to ale pán v důchodu, počítalo se s tím, že mužstvo podrží. Tak se i stalo a nakonec se vítězná sestava, která zdolala silný celek ze Ždánic, nezměnila.

Jelikož Luky nejel, svozu se ujal pan Šebesta. Já jsem využil příležitosti a vzal zbylé své dvě děti na zimák, aby si aspoň užili ledu, když už nenapadnul sníh. Přitom jsem tam jel, jen skrze to, abych sledoval zápas. Smějící se Když jsme před půl jedenáctou dorazili do Hodonína a hbitě jsem překonal všechny schody, nevěřil jsem svým očím. Náhle jsem spatřil, jak se hraje jen na prvních třech šachovicích. V duchu jsem se zaradoval a říkal si, paráda, 2 body jsou doma. Jaké pak bylo moje překvapení, když mi pan Rožek s úsměvem na rtu sdělil, že Jirka Blaha s malým klukem prohrál a pan Bezucha s mladou slečnou, tat tak že udržel remízu. No, a je to v pr....řekl jsem si. Chvilu jsem sledoval partii Křižka x Klimeš, nahlédnul jak to vypadá u Jirky a p. Šebesty, a když jsem viděl, že na figury je to vyrovnané, odešel jsem spoojeně bruslit.

Třičtvrtě hodinka na ledu uběhla jako nic a já spěchal do šachové klubovny. Když jsem viděl, že Vašek Křižka už má dohráno a ukázal mi palec dolů, tušil jsem, že situace je více než vážná. Najednou jsem neměl ani hlad a dychtivě sledoval každý tah. Jirka sice prohrával o pěšce, pan Šebesta také, ale neměl jsem obavy, že by se nepodařila udržet remíza. Tedy celková v zápase, což znamenalo, že by oba dva borci museli vyhrát. Nakonec dopadlo vše jinak, výsledek jsem již avizoval a tak si Vacenovice odvezli z Hodonína, pořádnou nadílku.

Co říct závěrem? Asi nic, nejsem trenér, ani aktivní hráč a tak nemohu hodnotit samotný průběh jednotlivých partií. Nemohu ani hodnotit kdo jak hrál, kdo udělal jako chybu. Mohu pouze konstatovat, že určitě došlo k podcenění soupeře, zejmena na posledních dvou šachovinícíh a v budoucnu mohu doufat, že se to již nebude opakovat. Porážka určitě zamrzí každého, zejména, když se prohraje zbytečně. Proto nám nezbývá, než hodit tento zápas za hlavu. Začíná nám druhá polovina soutěže a tak můžeme navázat na úspěšný start a těšit až na domácí půdě přivítáme šachisty z Domanína.

Výsledky:
1. Šebesta Josef - Čelůstková Ľubica 1/2 : 1/2
2. Neduchal Jiří - Klimeš Juraj 0 : 1
3. Křižka Václav - Klimeš Karoľ 0 : 1
4. Blaha Jiří - Pipíška Adam 0 : 1
5. Bezucha František - Štefanová Bernadeta 1/2 : 1/2
CELKEM: 1 : 4

Jakmile mi to čas dovolí, vystavím zde i fotografie. Partiáře nemám k dispozici a tak nemohu poslat ani partie. Třeba se mi to podaří doplnit.


Tak to je místo, kde se nám nedařilo Nerozhodný


A tady jsou dva aktéři, kteří mají své partie již ukončeny Jirka Blaha a p. Bezucha


Vašek Křižka si u své partie rád stoupne. Nejen že si protáhne záda, ale na šachovnici lépe vidí


Jirka se skutečně zapotil


Ani p. Šebesta to neměl jednoduché


Václav Křižka má už dohráno a tak sleduje partii p. Šebesty, zatímco Jirka přemýšlí


A p. Šebesta hledal ten nejlepší tah


Partie Jirky Neduchala jde do koncovky, kdy dobral černému věž. Na tahu je právě černý


Zde se podařilo bravurně Jirkovi uzavřít krále a "vyřadit" tak jeho jezdce ze hry


Tady se zdálo,že to má ještě Jirka vyhrané,nebot pohrozil matem, bohužel to přišlo pozdě,soupeř měl již volné dva pěšce


Partie p. Šebesty byla remízová, přesto se ještě pokusil prosadit pěšce a doufat v chybu soupeřky. Ta to však zahrála přesně.


A tady je to již jasné. Bohužel pro Vacenovice to znamenalo krutou porážku. Zamračený

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Myslíte si, že Vacenovice letos postoupí do OP I?

Ano, jsem o tom přesvědčen
Určitě ne, jsou tam i lepší týmy

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 23:42 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama