Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

Druhá polovina OP II - Vacenovice pohostily celek z Domanína B

22. ledna 2012 v 14:09 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
Vacenovice se otřepali s vysoké porážky v Hodoníně a nastoupily k domácímu utkání s celkem Domanína B, který nastoupil v základní a silné sestavě. Hrálo se opět na 5-ti šachovnicích a domanín měl Vacenovicícm co oplácet. Rozhodně nepřijeli šachisté z Domanína "vacenovijákům" odevzdat své body. Rozpačitý
Za domácí nastoupili tito šachisté:
1. Josef Šebesta - Dalibor Hlaváč 1:0
2. Jirka Neduchal - Radomír Nykl 1/2 : 1/2
3. Václav Křižka - Vladimír Wrhel 0:1
4. Petr Bělík - Václav Rouzek 1/2 : 1/2
5. Lukáš Macek - Vladimír Šlahůnek 1/2 : 1/2

CELKEM : 2,5 : 2,5

Jako první partie byla remíza na 2. šachovnici a pro Jirku to byl další úspěch. Vždyť výkonostně je p. Nykl někde jinde. Asi nediskutovanější partií (jak se později ukázalo) byla partie Petra Bělíka a Václava Rouzka, kdy po výměně dam a lehkých figur (oběma soupeřům zůstaly jen věže a 6 pěšců) nabídnul remzíu právě Vašek a p. Bělík ji asi z obavy o výsledek přijal. Jak se rozborem partie ukázalo, bylo to předčasné rozhodnutí, protože času měl p. Bělík dost a se svými věžěmi si stál na tom lépe. Mohl se tak pokusit "urvat" i vítězstí pro Vacenovice.
V pořadí třetí remízou skončil DUEL na 5-té šachovnici, mezi mladou nadějí Ratíškovického šachu Lukášem Mackem a o generaci a půl starším Vladimírem Šlahůnkem. Partii jsem bedlivě sledoval Mrkající (ostatně lze si ji i stáhnout zde) a určitě se to dalo zahrát i lépe, ale pro Lukáše je to úspěch a Vacenovicím tak dal naději na případné celkové vítězství v zápase, protože se stále ještě hráli dvě partie.
Bohužel další domácí borec - Václav Křižka neudržel pozici a s Vladimírem Wrhelem svoji partii prohrál. Vše tak leželo na bedrech "vacenovské jedničky" p. Šebesty, který sváděl těžkou partii s Daliborem Hlaváčem. Pan Šebesta ani tentokrát nezaváhal a partii dotáhnul do vítězného konce a Vacenovicícm tak přinesl rozhodující bod a tak zasloužil o celkovou remízu. Je pravdou, že Vacenovice ztratily další důležitý bod, nicméně soupeř byl kvalitní a těžký.


Tak nám počasí alespon trochu připomíná zimu. :-)

Domácí na svého soupeře čekají, i když se to vzhledem k počasí dalo předpokládat, že naberou zpoždění

Poslední předzápasové přípravy a procházení strategie :-)

A mužstvo z Domanína právě přijelo

A už se hraje. Na 3 šachovnici se už pár lehkých figur vyměnilo

p. Bělík se i v odvětě utkal s Václavem Rouskem

A na Lukáše tentokrát čekal těžší soupeř. Nakonec tomu odpovídal i výsledek.Pozn. Zde se dá stáhnout do PC jednoduchý prográmek, do kterého lze zapsat odehrané partie, příp. přehrát jiné partie vytvořené v tomto prográmku. (viz. odkaz dole) Prográmek se neinstaluje, pouze se po stažení spustí souborem sachy.exe !
V případě, že bude chtít někdo vytvořit TXT dokument s vlastní partií, zvolí v MENU prográmku položku člověk versus člověk a pak už jen dle svého partiáře provádí tahy za sebe i za soupeře. Po skončení partie se opět v MENU prográmku zvolí uložit jako a partie se nějak pojmenuje. Tam kde je v PC nakopírován prográmek, se také automaticky vygeneruje textový soubor. Ten jde pak lehce poslat mailem ostatním šachistům či "uploadovat na web letecká pošta" a poslat pak už jen tzv. LINK. A je to. Smějící se Tímto jednoduchým způsobem si tak můžete posílat různé partie. Každý příjemce, který si tento jednoduchý prográmek ŠACHY stáhne, si pak může na svém počítači, tuto partii přehrát. Bohužel jsem nenašel jiný způsob, jak zde partie vystavit a posílat jen strohý zápis, si myslím, že není to "pravé ořechové". Proto jsem se to snažil trochu zjednodušit pomocí výše uvedeného prográmku. (tedy dle mého názoru) Budu také rád, když mi napíšete Vaše zkušenosti jak se vám to osvědčilo.

http://leteckaposta.cz/546937198 - zde je pro vyzkoušení ke staženi partie Lukáš Macek - Vladimír Šlahůnek. Po stažení prográmku Šachy, se tento stažený soubor (dokument ve formátu *txt) otevře po spuštění prográmku ŠACHY a to pomocí klávesy F3. Partie se načte a pak už se jen šipkami (vpravo) na šachovnici přehrává. Vypadá to sice složitě, ale kdo alespoň trochu ovládá PC, nebude s tím mít problémy. V případě, že budete potřebovat poradit, může mi napsat. Ještě malá technická poznámka: Jakmile se stažená partie objeví v prográmku, automaticky se ukáže až její KONEC ! Proto je potřeba posunout posuvník, který je na pravé straně u zápisu tahů, směrem nahoru na 1. tah a pak teprve šipkami partii přehrávat.

http://leteckaposta.cz/692174764 - a jelikož to funguje, alespoň mezi našimi členy, poslal mě Jirka tu svoji remízovou partii s p. Nyklem. Za partii neručím, ale věřím Jirkovi, že ji nahrál dobře. nicméně jak sám poznamenal, na partii není nic zvláštního. Pokud se mi podaří sehnat partiář p. Bělíka, vystavil bych jeho partii, která měla skončit vítězstvím a Vacenovice by tak v zápase zvítězily.


Prográmek tak zůstane ve Vašem PC a pak si jen můžete nahrávat své partie, příp. stahovat jiné, zde uveřejněné a nebo si zahrát proti počítači. Prográmek má různé stupně obtížnosti a hlavně se na něm neustále pracuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Myslíte si, že Vacenovice letos postoupí do OP I?

Ano, jsem o tom přesvědčen
Určitě ne, jsou tam i lepší týmy

Komentáře

1 Kolda Kolda | 31. ledna 2012 v 16:10 | Reagovat

Ahoj Martine, posílám ti šachový odkaz na stránky HD s šachovou tématikou http://hodoninsky.denik.cz/ostatni_region/v-ratiskovicich-kralovala-sachistka-richterova.html ;-)

2 Martin Macek Martin Macek | 31. ledna 2012 v 20:26 | Reagovat

Jo, díky, mrknu na to. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama