Seznam členů ŠK Kvasaco Vacenovice. V současné době máme 25 členů, z toho 10 aktivně hrajících dětí a mládežníků ! Hosté: Martin Kladňák (DURAS Brno)

OP II - Vacenovice "pohostily" silné Ždánice

18. prosince 2011 v 12:49 | Martin Macek |  Soutěžní aktuality
Tak právě skončilo poslední letošní kolo Okresního přeboru II a pokračovat se bude až po novém roce. Domácí Vacenovice přivítali na své půdě, velmi silný tým ze Ždánic. Ty přijeli s tradiční sestavě a tak se mohlo začít.
Za domácí nastoupili
  1. šachovnice Josef Šebesta x Fratnišek Kašpárek 0 : 1
  2. šachovnice Jiří Neduchal x Vladimír kořínek 1/2 : 1/2
  3. šachovnice Václav Křižka x Petr Beránek 1 : 0
  4. šachovnice Jiří Blaha x Španěl Radek 1/2 : 1/2
  5. šachovnice František Bezucha x Španěl Jaroslav 1 : 0
Vacenovice tedy porazily Ždánice těsně v dramatickém zápase 3 : 2
Tím si domácí tým udRžel dosavadní neporazitelnost a zatím se "nováčkovi" soutěže vede znamenitě.
Později přidám fotky i rozhodující partii Křižka Beránek, která přinesla řadu zvratů a dramatických momentů.Poslední a důležitý boj, vybojoval nakonec Václav Křižka, i když to bylo "nahoru - dolů" Rozpačitý

Snad sem stihnu napsat i tuto partii. Neméně zajímavou paritií byl souboj Kašpárek - Šebesta, kde za bílé hrající domácí p. J. Šebesta vedl o pěšce, nakonec partii prohrál a zdramatizoval tak stav utkání.


Nejdříve bylo dobojováno na 5-té šachovnici, kde si F. Bezucha poradil Jaroslavem Španělem a tak souboj dvou šachistů bez ELA dopadl lépe pro domácí. Vacenovice tak vedli 1:0.

Po té schylovalo k výměně na 4-té šachovnici, ale nakonec bezvýchodnou situaci ukončili Jirka Blaha a "zkušenější" Radek Španěl smírem.

Souboj dvou "jedniček" obou týmů jsem sledoval jen chvílemi a partiář nemám k dispozici. Nicméně Josef Šebesta vedl o pěšce, ovšem pak nějakou chybnou výměnou dovolil soupeři otevřít A sloupec a zvdojit a věže a to už bylo rozhodnuto.

Stav utkání se tak vyrovnal. Rozpačitý

Zamotaná situace byla i na druhé šachovnici, kde sváděl urputný boj "mladý a nadějný" Jirka Neduchal s "o mnoho let starším a neméně zkušenějším" Vladimírem Kořínkem. I zde nakonec skončila partie remízou a stav byl tedy 2:2 !

Na 3 šachovnici se stále bojovalo, čas nemilosrdně ukrajoval Václavu Křižkovi minutu po minutě. Po výměně několika figur a hlavně dam se zdálo, že remíza bude nevyhnutelná a oba soupeři se tak rozejdou smírem. Václav Křižka (hrající za bílé) však remízu odmítnul a začal si vyvíjet tlak zdvojením věží, kdy se usiloval o pěšce na Gé sloupci. Byla to chyba, neboť jak se pak rozborem partie ukázalo, mělo dojít ke zdvojení věží na A sloupci. Nerozhodný Nicméně i soupeř posiloval a nechtěl se tohoto pěšce vzdát. V dramatické výměně získal Vašek převahu o dva pěšce a zdálo se být rozhodnuto. Soupeř pak zapojil do hry nečinného krále a přesunul se na polovinu soupeře, kde mu velmi nepříjemně "zatápěl" a Vašek tak musel odvracet matovou hrozbu. I zde se později ukázalo, že partie měla skončit nerozhodně. Soupeř pak nakonec neudržel oba dva volné pěšce, jednoho sice chytrou hrou získal, ale přesto došlo k proměnění na dámu a v tuto chvíli bylo dobojováno. Vacenovice tak porazily silný celkem ze Ždánic 3:2, tak jako ve 3. kole silné Prušánky a na konci roku si udržely neporazitelnost. Dle mého mínění, mají tak našlápnuto postoupit do OP I. Nicméně hodně napoví DUEL s Hodonínem, který se hraje po novém roce. Mrkající


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Myslíte si, že Vacenovice letos postoupí do OP I?

Ano, jsem o tom přesvědčen
Určitě ne, jsou tam i lepší týmy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama